Za chlebem

Za chlebem

Autor: Henryk Sienkiewicz

“Za chlebem’ to nowela autorstwa Henryka Sienkiewicza. laureata literackiej Nagrody Nobla. jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy przełomu XIX i XX w.

W utworze tym autor podjął temat polskiej emigracji zarobkowej. Główni bohaterowie – Wawrzon Toporek i jego córka Marysia są rolnikami. którzy pozbyli się gospodarstwa w Lipińcach i emigrują do Ameryki. Liczą na to. że znajdą tam swoje miejsce i poprawią swoją sytuację ekonomiczną. Jednak. gdy docierają na miejsce. okazują się być całkowicie nieprzystosowani do lokalnych warunków. Nie potrafią odnaleźć się na emigracji. coraz bardziej tęsknią za krajem…

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


Ocean

Autor: Wacław Sieroszewski

Drugi tom historii Maurycego Beniowskiego. opartej na prawdziwych wydarzeniach. Bohatera dylogii Sieroszewskiego poznajemy w powieści „Beniowski’. Jest nim żołnierz uczestniczący w Konferedacji Barskiej. który jako rosyjski jeniec trafił na Kamczatkę. Tam stanął na czele grupy zesłańców. którzy przejęli statek wroga i wyruszyli w podróż do Chin. To właśnie rejs przez ocean jest głównym tematem drugiej części opowieści. Pełna niebezpieczeństw podróż wyzwala w jej uczestnikach pierwotne instynkty.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


1

:

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/198694/epub

1:

:

Cena:


Wichrołak

Autor: Paweł Szlachetko

Położona w górach wieś Szremle Małe skrywa w sobie wiele tajemnic. Na trop jednej z nich trafia młody aspirujący dziennikarz Roman. Liczy. że reportaż na temat serii samobójstw otworzy mu drogę do pracy w redakcji krakowskiego dziennika. Pod przykrywką pracownika sanepidu dziennikarz przybywa do chaty sołtysa. u którego ma zamieszkać. Ten składa mu nietypową propozycję. Córka sołtysa wróciła na wieś z nieślubnym dzieckiem. By chronić jej honor przed współmieszkańcami. prosi Romana. żeby udawał ojca dziecka. Niespodziewanie okazuje się. że Marta i Roman mają wspólną przeszłość. Jak w tej sytuacji zachowa się chłopak i jak wpłynie to na prowadzone przez niego śledztwo? Jedno jest pewne – w Szremlach Małych każdy dba o swoje mroczne sekrety. Które z nich uda się wyjawić?

‚Wichrołak’ zos

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Zwycięzcy bieguna. Powieść fantastyczna

Autor: Edmund Jezierski

Znany magnat organizuje wyprawę na. tajemniczy dotychczas. biegun północny. Sam pomysł określany jest jako magnacki ‚wymysł’. który narazi kraj na straty finansowe i śmieszność. Pod szczególną wątpliwość opinii ludu zostają również poddane tajemnicze koneksje pomiędzy magnatem. a chłopakiem z nizin społecznych. który ma poprowadzić wyprawę na tak olbrzymią skalę.

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi. W niniejszej publikacji zachowano oryginalną pisownię.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99szymon zięba, remigiusz mróz w kręgach władzy, legion płomienia, liczby i działania sprawdzian 1 gimnazjum pdf, ciało w kulturze, romantyzm charakterystyka epoki, gothic 3 zadania, fizjologia człowieka w zarysie traczyk pdf, cukierek ty łobuzie, andrzej dziurawiec, filipek i wakacje, raz w roku w skiroławkach, witowski chemia 2020, alan ames oczami jezusa, europa jesienią, wentz…