Dawne rządy a Rewolucja

Dawne rządy a Rewolucja

Autor: Alexis de Tocqueville

Zawarte w niej treści tworzą podwaliny współczesnej politologii i socjologii. Co ważne. większość spostrzeżeń Tocqueville’a została potwierdzona przez współczesną naukę.

Osią rozważań Tocqueville’a są pytania o przyczyny wybuchu Rewolucji Francuskiej i jej skutki. Autor pokazuje. że rewolucja nie tyle tworzy nowy ustrój. ile wydobywa na jaw i utrwala rozwiązania społeczne i instytucjonalne. które istniały już przed nią. Argumentuje. że ciągłość wygrywa tu z retoryką gwałtownej przemiany. z ideologią postępu i oświecenia. Pokazuje. że wielki marsz ku równości może prowadzić w kierunku wręcz przeciwnym.

Alexis de Tocqueville (1805-1859) był jednym z najważniejszych myślicieli w XIX wieku. Był zwolennikiem demokracji. ale dostrzegał też jej licz

35.9: https://woblink.com/ebook/nas-dwoje-katarzyna-bienkowska-miller-holly-197504u

Cena: Miller Holly


Martwe dusze

Autor: Mikołaj Gogol

Paweł Iwanowicz Cziczikow – grzeczny. zadbany. porządny obywatel – zajeżdża ze swym stangretem Selifanem oraz lokajem Pietrkiem do miasta gubernialnego N.. gdzieś na rosyjskiej prowincji. Cziczikowa poznajemy powoli. Nie jest zbyt bogaty. ale też i nie jest biedny. ‚ani tłusty. ani chudy’ – raczej dosyć bezbarwny. Zapoznaje się najpierw z ważnymi osobistościami miasta. Robi to bardzo zręcznie. wzbudza ogólną sympatię i zainteresowanie. Następnie zaczyna objeżdżać okoliczne majątki. w celu skupowania martwych dusz chłopskich. Podróżując z nim poznajemy najróżniejsze charaktery ludzkie. Początkowo. wszystko wydaje się układać gładko. ale o Cziczikowie zaczynają krążyć plotki. Piękne pozory zmieniają kształty jak w krzywym zwierciadle.

Wydawnictwo: MG

Cena: 34.9


Znajdź mnie. Teraz

Autor: Engel Kathinka

Dajmy szczęściu drugą szansę! Pierwszy tom bestsellerowej serii.

Dla niej to nowy początek. dla niego – pierwsze kroki na wolności.Tamsin przenosi się na drugi koniec kraju – nie tylko po to. by studiować tam literaturę. Chce uciec. Zapomnieć. Po tym. co ostatnio przeszła. przysięgła. że raz na zawsze zrywa z mężczyznami. Książki stają się dla niej całym życiem – zwłaszcza że wyrzekła się miłości. Potem jednak poznaje Rhysa. Choć jest niedostępny i chwilami opryskliwy. Tamsin nie potrafi przestać o nim myśleć. Nie wie. że Rhys spędził całą młodość osadzony niewinnie w więzieniu. a teraz próbuje odnaleźć się w obcym. nieprzyjaznym świecie i nadrobić wszystko to. co go ominęło. Jest bardzo zraniony. a w dodatku nie może i nie chce się podzielić z nikim swoją tajemnicą. Kiedy jednak w jego życiu pojawia się Tamsin. wszystko nabiera innych kolorów. Dziewczyna pomaga mu stanąć na nogi i stopniowo odzyskać zaufanie do ludzi. Ale między Rhysem i Tamsin jest coś więcej niż tylko ta tajemnica…

‚Znajdź mnie. Teraz’ to poruszająca powieść o miłości i przyjaźni. o utracie zaufania i cieniach przeszłości. Ta historia daje prawdziwą nadzieję.

‚Znajdź mnie. Teraz’ to pierwszy tom bestsellerowej serii. Kolejne części cyklu ukażą się jeszcze w tym roku.

Kathinka Engel urodziła się w Monachium. obecnie mieszka w Londynie. Jest wielką pasjonatką książek. Studiowała literaturę. pracowała dla czasopisma literackiego i agencji literackiej. a także jako tłumaczka i redaktorka. Tom ‚Znajdź mnie. Teraz’ rozpoczął jej pierwszą trylogię romantyczną. z którą trafiła natychmiast na szczyt listy bestsellerów. Kiedy nie pisze ani nie czyta. można spotkać ją na stadionie piłkarskim albo z plecakiem w poszukiwaniu kolejnej przygody.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Szczęście pachnące wanilią

Autor: Magdalena Witkiewicz

Ada ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię. bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga. szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę. singielkę nie z wyboru. Magdę. żonę faceta. który najbardziej kocha swój…samochód oraz Milenkę. która niebawem będzie mamą.

I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet. które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy. najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9


Jerozolima

Autor: Selma Lagerlöf

“Jerozolima“ to powieść Selmy Lagerlöf. szwedzkiej pisarki. laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury.

Narracja obejmuje kilka pokoleń w XIX wieku i skupia się na kilku rodzinach z Dalarna w Szwecji oraz społeczności szwedzkich emigrantów w Jerozolimie.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 12.49


ISBN

9788366654167: Wydawnictwo

Format

23.03: https://woblink.com/ebook/jaskolki-z-czarnobyla-morgan-audic-194548u

Cena:


Wszystkie wiersze

Autor: Poświatowska Halina

Legendarna poetka i jej wszystkie utwory

Najpełniejszy zbiór wierszy Haliny Poświatowskiej w jednym tomie daje wyjątkową okazję do obcowania z całością lirycznej twórczości poetki. Przedwcześnie zmarła (1935-1967) autorka kilkuset wierszy. jest – obok Wisławy Szymborskiej – najchętniej czytaną polską poetką. Nakłady jej książek w Wydawnictwie Literackim przekroczyły 200 tysięcy egzemplarzy!

„Krańcowo niesentymentalna. a nawet nieromantyczna. wprowadza do poezji polskiej nowy element – motyw ciała uświęconego w misterium miłości i umierania”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Księga run

Autor: Berenika Tern

Runy to system magicznych znaków. które od tysięcy lat chronią ludzi przed złem. służą do dywinacji. leczą i przyciągają szczęście. Są energetycznymi drogowskazami. którymi trzeba umieć się posługiwać. bo niosą ze sobą potężne transformujące moce.

Aby je dobrze poznać. zrozumieć i wykorzystać w pełni ich moc i mądrość. sięgnij po „Księgę run”. Autorka odkrywa w niej tajemnice symboli runicznych oraz uczy skutecznego stosowania ich w praktyce. aby zapewnić sobie ochronę i pomyślność.

Dzięki niniejszej książce:

– poznasz runy Starszego Futharku i zrozumiesz. jak korzystać z tego. co chcą ci przekazać.

– odkryjesz. jak odczytywać znaki runiczne. by wprowadzić pozytywne zmiany do życia.

– dowiesz się. jak tworzyć skuteczne amulety runiczne.

Odkryj niezwykle ciekawy

11.99: https://woblink.com/ebook/dzieje-tristana-i-izoldy-joseph-bedier-206449u

Cena:


Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą

Autor: Asbridge Thomas

W XI wieku wielka chrześcijańska armia zebrała się na wezwanie papieża i wyruszywszy na świętą wojnę. przetoczyła się przez muzułmańskie kraje wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. Swój marsz zakończyła zdobyciem Jerozolimy – miasta otoczonego czcią przez wyznawców obu religii. W ciągu kolejnych dwustu lat islam i Zachód walczyły o władzę nad Ziemią Świętą. ścierając się w szeregu wyjątkowo brutalnych wojen. Obie strony były przekonane. że wypełniają wolę Boga.

Niniejsza książka jest pierwszą próbą opowiedzenia historii tych epickich zmagań z perspektywy zarówno chrześcijańskiej. jak i muzułmańskiej. oraz rekonstrukcji przeżyć i wrażeń obu stron konfliktu. Łącząc w sobie żywą narrację i wnikliwą analizę wydarzeń. maluje

35: https://woblink.com/ebook/czarna-ksiega-wasilij-grossman-ilja-erenburg-joanna-nalewajko-kulikov-189212u

Cena: Ilja Erenburgteatr działań wojennych, sudden strike 4 recenzja, a plague tale innocence poradnik, gaudium et spes pdf, wiktoria daisy goodwin, matka grakchów, karolcia test sprawdzający, psychologia osobowości książki, ucho igielne, rola i kształtowanie zieleni miejskiej pdf, prokurator paulina świst pdf, metodologia badań psychologicznych brzeziński pdf, książka krime story, resident evil 3 poradnik, elaine coffman, ostatni rozkaz, danusha goska, kłamczucha lockhart, ksiazki ebook, słownik motywów literackich, 11 minut paulo coelho pdf, etos co to, ebook jak działa, woblink com, transmisja optyka, kontry jax, jan łysek, euroregiony polski, świat dla ciebie zrobiłem…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin