Pani Anglików

Pani Anglików

Autor: Elizabeth Chadwick

Piękno. Władza. Obowiązek. Pożądanie.

Rok 1125. Po śmierci męża Heinricha. z którym zaręczyła się jako siedmioletnia dziewczynka. Matylda. wnuczka Wilhelma Zdobywcy. wraca ze Świętego Cesarstwa. aby rozpocząć nowe życie na dworze ojca. króla Anglii Henryka I. Ojciec. wytrawny dyplomata i strateg. szybko znajduje dla niej drugiego męża. dużo od niej młodszego Godfryda z Andegawenii. który zostanie później nazwany Pięknym. Między małżonkami źle się układa i Matylda ucieka od męża. po czym pod naciskiem ojca wraca do niego. Tymczasem nad Anglią zbierają się ciemne chmury: Henryk I umiera i choć przed śmiercią skłonił baronów do przysięgi wierności wobec córki oraz jej syna. możni ani myślą jej dotrzymać. gdyż nie widzą kobiety w roli monarchy. Matylda upomina się o swoje prawa i rozpoczyna bezpardonową walkę o władzę…

Po trylogii o Eleonorze Akwitańskiej. jednej z najwybitniejszych kobiet w dziejach. poznajemy losy jej teściowej. cesarzowej Matyldy. pani Anglików i królowej bez korony. która nigdy nie zasiadła na tronie i spełniła swoje ambicje dopiero w osobie syna. Henryka II Plantageneta. wielkiego króla i niezwykłego człowieka. Twarda i bezkompromisowa. ‚bez śladu łagodności kobiecej’. jak o niej mawiano. Matylda wyprzedzała swoją epokę niezłomną siłą charakteru i hartem ducha. dzięki którym mimo licznych niepowodzeń w końcu dopięła swego. Przeciwieństwem Matyldy jest Adelajda z Louvain. jej rówieśniczka i macocha. która po śmierci Henryka I też musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości i znalazła na to własny sposób. Dwie sylwetki kobiet średniowiecza. dwie skrajnie różne postawy. które mówią nam wiele o epoce i jej obyczajach. jak zawsze przedstawionych przez Elizabeth Chadwick z wielką dbałością o szczegóły.

Uznana autorka powieści historycznych prezentuje średniowieczną wojnę płci z perspektywy Matyldy i jej macochy.

‚New York Post’

Chadwick snuje wiarygodną wizję epoki. to jej znak firmowy… prawdziwa uczta dla zmysłów.

‚RT Book Reviews’

Zawsze ceniłam twórczość Elizabeth Chadwick. odkąd sięgnęłam po jej pierwszą powieść. Jej bohaterowie żyją. czują i są równie namacalni jak osoby z pierwszych stron gazet. które oglądamy na ekranach telewizorów i których istnienie to dla nas oczywistość. To samo dotyczy bohaterów Chadwick: nawet fikcyjni wydają się równie prawdziwi jak tło historyczne. w którym są osadzeni. Jej wcześniejsza powieść. ‚To Defy a King’. słusznie zdobyła tytuł najlepszej powieści historycznej 2011 roku. ‚Pani Anglików’ jest równie godna polecenia.

‚Historical Novels Review’

Elizabeth Chadwick jak zawsze kreśli szczegółowy i pasjonujący obraz średniowiecza. pełen intryg politycznych oraz barwnych postaci z otoczenia króla.

Historical-Fiction.com

Elizabeth Chadwick (ur. 1957) jest uznaną. brytyjską autorką bestsellerowych powieści historycznych. Jako członkini Regia Anglorum – wczesnośredniowiecznej grupy rekonstrukcyjnej. Elizabeth prowadzi własne badania historyczne. a zdobytą wiedzę wykorzystuje w swojej twórczości. Mieszka z rodziną w Nottingham.

Nakładem Prószyński i S-ka ukazało się kilka tytułów autorki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Korea Północna. Dziennik podróży

Autor: Michael Palin

Wyjątkowe spojrzenie na ten fascynujący kraj. budzący zarówno grozę. jak i współczucie. a znany większości z nas wyłącznie z pierwszych stron gazet i czerwonych pasków serwisów informacyjnych.

W maju 2018 roku Michael Palin – niegdyś członek grupy Monty Pythona. a dziś nałogowy. nieustraszony. a przy tym przesympatyczny globtroter – wybrał się wraz z ekipą filmową do Korei Północnej. Chciał na własne oczy zobaczyć. jak wygląda codzienne życie obywateli najbardziej odciętego od świata. spowitego mgłą tajemnicy państwa. Jego serial dokumentalny z tej podróży zachwycił miliony widzów.

Teraz Palin publikuje swój starannie ukrywany dziennik. spisywany podczas pobytu w kraju pełnym osobliwości i zupełnie innym niż wszystkie. które

:

Cena:


Supercepcja. Początek (wyd. 2020)

Autor: Gacek Katarzyna

A gdybyście mogli usłyszeć. jak bije serce wiewiórki w parku? Albo bezszelestnie wspiąć się po gładkiej metalowej ścianie? A może wytropić dowolną osobę na podstawie… jej drugiego śniadania?

Julka. Klara i Tymon poznają się przez przypadek. jednak jest coś. co ich łączy: wszyscy mają pewien tajemniczy dar. Sprawia on. że mogą dokonywać niemożliwego. ale i sprowadza na nich mnóstwo kłopotów. Być zwyczajnym nastolatkiem z niezwykłymi zdolnościami – to nie takie proste. jak się wydaje! Na dodatek kiedy wychodzi na jaw. że oszuści planują zagarnąć dom Julki. cała trójka musi wykorzystać swoje moce. by uratować rodzinę dziewczynki przed bankructwem. I przy okazji – nie dać się zdemaskować!

 

Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka. współautorka m.in. książki przygodowej Marek i czaszka jaguara oraz scenariusza filmu Za niebieskimi drzwiami.

 

 

 

 

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 29.99


Gwiazdy Oriona

Autor: Aleksander Sowa

Kryminał milicyjno-policyjny. inspirowany prawdziwymi wydarzeniami!

U schyłku PRL przez Śląsk i Zagłębie przetacza się fala tajemniczych. brutalnych zabójstw. Milicja pozostaje bezsilna. W nowej rzeczywistości III Rzeczypospolitej kobiety wciąż giną. a policjanci bezskutecznie szukają seryjnego mordercy. Kiedy ofiarą staje się siostrzenica premiera. zostaje powołana specjalna grupa operacyjna. do której trafia szeregowy Emil Stompor.

Rozpoczynający karierę młody policjant musi zmierzyć się z nietypowym i trudnym zadaniem. Wplątuje się bardzo niebezpieczną rozgrywkę. w której stawką jest życie wielu ludzi. Także jego samego.

Autor książki. Aleksander Sowa. to policjant. autor powieści kryminalnych. obyczajowych. zbiorów opowiadań i poradników. Jego kryminały uderzają realizmem i a

29.99: https://woblink.com/ebook/gwiazdka-z-nieba-katarzyna-michalak-32707u

Cena:


Prom

Autor: Remigiusz Mróz

Dziewiczy rejs promu duńskich linii na Wyspy Owcze nie kończy się tak. jak powinien. Jednostka niespodziewanie zatrzymuje się na wodach przybrzeżnych archipelagu. gdzie sieci komórkowe nie mają zasięgu. Kontakt z załogą urywa się i wszystko wskazuje na to. że prom został uprowadzony.

Na pokładzie jest Katrine Ellegaard. duńska policjanta. która na własną rękę stara się ustalić. co się dzieje. Szybko przekonuje się. że wdrożono procedury awaryjne. uniemożliwiające przemieszczanie się między pokładami. a na statku prawdopodobnie znajdują się terroryści.

Tymczasem czekający na nią w Vestmannie Hallbjorn Olsen odkrywa. że wyjaśnienie sprawy może kryć się nie na promie. ale na archipelagu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 28gothic 3 poradnik, angelika łabuda, minecraft porady, dirty belle pdf, jak być dobrym mówcą, zbiór zadań z rachunkowości z rozwiązaniami pdf, trup na plaży i inne sekrety rodzinne, narzędzia tytanów pdf chomikuj, zadania dynamika, kolorowanka gra o tron, homo deus krótka historia jutra chomikuj, wrzenie książka, nieosiągalna, byłam kochanką arabskich szejków pdf za darmo, w pustyni iw puszczy torrent, niezawodne sposoby osiągania orgazmów…