W poszukiwaniu teorii znaczenia

W poszukiwaniu teorii znaczenia

Autor: Paweł Grabarczyk

Jak słowa łączą się ze światem? Skąd wiemy. że rozumiemy je w podobny sposób? W jaki sposób odróżnić od siebie spór rzeczowy i spór czysto słowny? Wielu badaczy uznało odpowiedź na te (i pokrewne) pytania za najważniejsze zadanie. z którym powinna się uporać filozofia XX wieku. Niestety. poszukiwanie teorii znaczenia słów nie okazało się zadaniem łatwym i. mimo początkowego entuzjazmu. zawiodło niektórych filozofów w rejony skrajnego sceptycyzmu.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95


Kobiety w drodze na naukowy Olimp…

Autor: Jolanta Kolbuszewska

Tematykę prezentowanej monografii można ulokować pomiędzy historią kobiet a historią nauki. Autorka wypełnia istniejącą od długiego czasu lukę badawczą w zakresie rozpoznania i charakterystyki osiągnięć kobiet oraz ich wkładu w rozwój rodzimej historiografii. Ukazuje dorobek naukowy historyczek z uwzględnieniem przeobrażeń dokonujących się zarówno w obszarze zbiorowej mentalności. jak i polityki. kultury. nauki. Przygląda się rozwojowi kobiecych karier na tle kilku epok – od okresu poprzedzającego wybuch Wielkiej Wojny (pierwsze doktoraty kobiet). przez dwudziestolecie międzywojenne (pierwsze habilitacje kobiet). po PRL (badaczki dziejów zaczęły wieńczyć swe osiągnięcia profesurą zwyczajną). Zdaniem autorki zawężenie skali obserwacji do jednej dyscypliny pozwala sformułować szersze wnioski odnoszące się do polskiej humanistyki w ogóle. Daje to możliwość uchwycenia zjawisk i prawidłowości. które stały się i nadal są udziałem kobiet w nauce._x000D_ Publikacja zainteresuje historyków historiografii. specjalistów z zakresu historii kobiet i dziejów najnowszych. a także naukoznawców i antropologów.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 27.45


ISBN

9788366494053: Wydawnictwo

Format

24.43: https://woblink.com/ebook/ogien-jozjasza-tahni-cullen-208254u

Cena:


Aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnością

Autor: Dorota Kobus-Ostrowska

Choć żyjemy w czasach pełnych innowacyjnych rozwiązań. niepełnosprawni mają znacznie większą szansę popaść w ubóstwo. doświadczyć izolacji. a nawet upokorzenia niż ludzie sprawni. Niezwykle niepokojącą kwestią. podejmowaną w niniejszej książce. jest wysoki poziom bierności zawodowej osób z niepełnosprawnością w Polsce. Zdaniem autorki sytuacja ta wymaga jak najszybszych zmian. żeby w analizowanej grupie aktywność zawodowa stała się cechą dominującą. Aby sprostać nowym wyzwaniom. trzeba uwzględnić potrzeby osób z różnym rodzajem dysfunkcji. różnym stopniem niepełnosprawności oraz w różnym wieku. Wieloletnie doświadczenia w realizacji projektów skierowanych na aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnością w Polsce nie przyniosły z

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 27.45


Biospołeczne uwarunkowania uczestnictwa w kulturze fizycznej i zdrowotnej osób w różnym wieku

Autor:

Prezentowana publikacja dotyczy uniwersalnych zagadnień wartości kultury fizycznej w procesie kształcenia i wychowania. pedagogicznych i historycznych przejawów idei olimpijskiej. współczesnych problemów promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej. a także zdrowotnych uwarunkowań aktywności ruchowej. Autorzy – specjaliści z zakresu pedagogiki. nauk medycznych i nauk o kulturze fizycznej – podejmują m.in. problematykę związaną z pozytywnym wpływem ruchu na ludzki organizm w różnych okresach życia: począwszy od wczesnego dzieciństwa. poprzez życie dorosłe. aż po starość.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 19.95andrzej jóźwiak, książka online za darmo, magiczne drzewo pióro t rexa, świętek edyta książki, achaja pdf, obywatel który się zawiesił, zakazana archeologia książka, notatki biologia pdf, żelazna wojna, białystok biała siła czarna pamięć, śliwerski pedagogika pdf, penelope douglas birthday girl pdf, zofia mąkosa, meg adams, eker, wycie w ciemności. wilki i wilkołaki europy, zabić drozda pdf…