Mord na Zimnych Wodach

Mord na Zimnych Wodach

Autor: Grosman Małgorzata

Rok 1926. Bydgoszcz. Znalezienie zwłok młodej kobiety na wyspie na Zimnych Wodach staje się początkiem śledztwa prowadzonego przez podwładnych aspiranta Andrzeja Fąferka. Krok po kroku. z wykorzystaniem najnowszych ówczesnych technik śledczych. policjanci odkrywają mroczną historię seryjnego mordercy. która odciska się na życiu wielu mieszkańców miasta. Giną młode kobiety. morderca otacza ciała ofiar żołędziami. Czy te morderstwa mają coś wspólnego z serią zabójstw kobiet sprzed trzech lat? Wówczas mordercy nie znaleziono.

W tej historii fakty mieszają się z fikcją. Miejsca. które naprawdę istniały. a często nadal istnieją. sąsiadują ze stworzonymi na potrzeby książki. Otrzymujemy więc alternatywną historię ludzi. miejsc i zdarzeń. bardzo mocno odwołującą się do realiów.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


ISBN

9788381173032: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/osobowosc-pelna-magii-dagmara-skalska-180206u

Cena:


ISBN

9788381750806: Wydawnictwo

Format

44.9: https://woblink.com/ebook/inwestycyjny-wymiar-konsumpcji-adam-noga-anna-olejniczuk-merta-182517u

Cena: Anna Olejniczuk-Merta


Tysiąc saun

Autor: Katarzyna Michalczak

Czytając pobieżnie nowy. drugi po świetnej Pamięci przyjęć. tom poetycki Katarzyny Michalczak. łatwo można by stwierdzić. że głównym bohaterem tych wierszy jest język. Ale to nieprawda: nie wolno dać się uwieść niezwykłej oryginalności samego obrazowania. To nie jest kuglarstwo. ale odważna i bezkompromisowa poezja. której bohaterami jesteśmy my – świadkowie i uczestnicy współczesności. otoczeni nadmiarem drobnych rekwizytów. przepracowujący traumy. pożądający kontaktu z wartościami i naturą. szarpani paroksyzmami mniej lub bardziej niestabilnych relacji. śniący.

jesteś zrobiony z kołdry i ze śniadań

z ostrego rżnięcia w krzakach. dzień nie jest

ciałem stałym. zgadzasz się ze mną. ze śniadań.

na których króluje jajko.

w ciemności myślisz. jak zrobić łóżko z ciała. a ja. że łóżko to oś.

– śpij. skarbie. jutro wcześnie wstajesz. – chcę jeszcze raz. jesteś

środkiem lata. jesteś obwiedziony złotą linią

za każdym razem. kiedy mnie dotykasz.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 14.9


Farciara

Autor: Wachnicka Dorota

Świat korporacji. zagraniczne podróże. miłość. intrygi i zdrady. Oto świat młodej prawniczki Natalii. która szuka szczęścia i spełnienia. Natalia. młoda. atrakcyjna prawniczka. podczas letnich wakacji nad Bałtykiem nawiązuje romans z przystojnym ratownikiem Wiktorem. Na ostatnie spotkanie mężczyzna nieoczekiwanie nie stawia się…

Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.

Cena: 27.9grzech gordian melissa darwood pdf, iniemamocni 2 peb, księga przypadków sherlocka holmesa, o naśladowaniu chrystusa pdf chomikuj, hugo bader biała gorączka, dorota masłowska książki, bożena aksamit, repetytorium niemiecki, marcin sękowski psycholog, nosem psa, lot nad kukułczym gniazdem pdf, noszczyk repetytorium pdf, psychologia dla bystrzaków, wiktymologia hołyst pdf, subtelna rewolucja, stalker cień czarnobyla zakończenia, top 100 książek…