ISBN

ISBN

9788395783807: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wyspa-kolankowska-malgorzata-206753u

Cena:


1

:

:

Cena:


Instynkt sztuki.

Autor: Denis Dutton

Ta książka rewolucjonizuje nasze rozumienie sztuki!

Denis Dutton jako pierwszy w dziejach filozof sztuki łączy dwie. wydawałoby się. odległe dziedziny – sztukę i nauki ewolucyjne. Dowodzi. że ludzkie preferencje estetyczne nie są jedynie „konstrukcjami społecznymi”. lecz uniwersalnymi. międzykulturowymi cechami ewolucyjnymi. ukształtowanymi przez dobór naturalny i płciowy. Odwołując się do spuścizny Karola Darwina oraz jego kontynuatorów. a także korzystając z ustaleń m.in. ewolucyjnej teorii literatury. wskazuje nowe drogi wyjaśnienia wielu istotnych zagadnień współczesnej filozofii sztuki. Pomaga mu w tym doskonała orientacja w odkryciach współczesnej etologii. psychologii i antropologii ewolucyjnej. przy jednoczesnej wnikliwej i wszechstronnej wiedzy z zakresu historii i teorii sztuki.

Ta książka wyznacza przyszłość humanistyki – aby zrozumieć naturę ludzką. łączy estetykę i krytykę z naukami kognitywnymi i biologicznymi. Denis Dutton robi w tej kwestii więcej niż ktokolwiek z żyjących. Z jego erudycją. wnikliwością i ujmującym stylem. Dutton wnosi wyrazisty i oryginalny wkład do tej ekscytującej nowej dyscyliny. – Steven Pinker. autor książek Jak działa umysł i Zmierzch przemocy.

Przeczytajcie książkę Duttona: jego mistrzowska wiedza na temat sztuki oraz przykuwająca uwagę proza czynią z niej prawdziwie piękną rzecz.‚Newsweek”

Denis Dutton w swej prowokacyjnej książce przekonuje. że ludzie na całym świecie w niesamowity sposób napędzają się do tworzenia pięknych rzeczy. Ta książka powinna stać się przedmiotem podziwu za jej próbę zasypania przepaści pomiędzy sztuką i nauką.‚Washington Post’

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 59.9apteka-melissa kod promocyjny, jak to ze lnem było pdf, jest w porządku, gramatyka angielska dla dzieci pdf, pensjonat muszelka, katarzyna puzynska, żądło genowefy, dżuma mobi, to się czyta klasa 2, blackout ksiazka, uwolnijcie nas stad o duszach czysccowych z maria simma rozmawia nicky eltz, tablica poglądowa, upadek królestwa książka, trzynaście dni, fizyka w sporcie przykłady, ksiązki romans, sekiro shadows die twice poradnik, kapitanowa, niebezpieczne kobiet, mit o stworzeniu swiata, między praktyką a teorią wychowania pdf…