Życie jest realne tylko wtedy. gdy „Ja jestem”

Życie jest realne tylko wtedy. gdy „Ja jestem”

Autor: G. I. Gurdżijew

Moja ostatnia książka. za pośrednictwem której „chcę się podzielić z podobnymi do mnie stworzeniami naszego wspólnego ojca prawie wszystkimi ukrytymi do tej pory i nieoczekiwanie poznanymi przeze mnie tajemnicami wewnętrznego świata człowieka…”.

Gurdżijew napisał te słowa 6 listopada 1934 roku. Przez kilka następnych miesięcy całkowicie poświęcił się przygotowywaniu materiału do trzeciego cyklu swoich pism pod tytułem Życie jest realne tylko wtedy. gdy „Ja jestem”.

Potem nagle. 2 kwietnia 1935. bezpowrotnie przestał pisać.

Tekst zawarty w niniejszej książce to fragmentaryczny i wstępny szkic tego. co Gurdżijew zamierzał w niej przedstawić. a co miało „sprzyjać pojawieniu się w myśleniu i uczuciach czytelnika prawdziwego niefantazyjnego wyobrażenia o świecie realnym”.

Gurdżijew zwraca się do człowieka epoki współczesnej. do człowieka w głębi niespełnionego. odczuwającego brak sensu w swoim życiu. Wskazuje mu drogę. która nie izoluje od życia. lecz przez nie biegnie; drogę. która uwzględnia wszystkie sprzeczności. wszystkie przeciwstawne siły.

Georgij Iwanowicz Gurdżijew. uważany za jednego z największych mistyków XX wieku. urodził się w Armenii około 1870 roku i zmarł w Paryżu w 1949. W latach 1894–1912 podróżował po Azji i Bliskim Wschodzie. zgłębiając tajniki prastarych tradycji i poszukując prawdy o człowieku. W 1913 roku przeniósł się do Moskwy. a po wybuchu rewolucji bolszewickiej wyjechał na Kaukaz. potem do Konstantynopola i w końcu osiadł we Francji. gdzie w 1922 roku założył organizowany od lat Instytut Harmonijnego Rozwoju Człowieka.

W 1924 roku. po ciężkim wypadku samochodowym. Gurdżijew skupił się na pracy pisarskiej. która miała objąć trzy cykle pism. Pierwszy cykl pod tytułem Opowieści Belzebuba dla wnuka ukazał się zaraz po jego śmierci. Drugi. zatytułowany Spotkania z wybitnymi ludźmi. został opublikowany dopiero kilka lat później. a trzeciego nigdy nie skończył.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 27.99


ALEO. Burza na północy

Autor: Tomasz Miękina

Aleo. nastolatka o rubinowych włosach. jakich na próżno szukać w całym królestwie Adonu. wiedzie całkiem zwyczajne życie. Osierocona w dzieciństwie. na co dzień mieszka u wuja. pomagając mu w prowadzeniu domu. Los jednak szykuje dla niej przyszłość pełną niespodzianek i wyzwań. Pewnego dnia dziewczyna dowiaduje się. że zgodnie z prawem gwiazdy wieczornej jest prawowitą dziedziczką tronu. Jako pierworodne dziecko pierworodnego ojca staje przed niezwykłym zadaniem. Co oznacza przepowiednia. która mówi. że los odkupi Rubin z Kalantari?

Tomasz Miękina tworzy w swojej powieści misternie skonstruowany świat. tyleż baśniowy i malowniczy. co realistyczny i groźny. Świat. w którym legendy i przepowiednie przenikają się ze zwykłą codziennością. gdzie dobro nieustannie walc

39.9: https://woblink.com/ebook/nieograniczony-sukces-w-sprzedazy-brian-tracy-michael-tracy-156245u

Cena: Michael Tracy


Uzdrawiająca moc doświadczeń z poprzednich wcieleń

Autor: Brian Weiss

W swojej rewolucyjnej książce dr Brian Weiss. autor bestsellerów New York Timesa. bada fizyczne. emocjonalne i duchowe uzdrowienie. które jest możliwe. gdy swobodnie akceptujesz i przejmujesz rzeczywistość reinkarnacji. Przez wiele lat badał on. w jaki sposób terapia regresji oraz przeszłe wcielenia mogą wywoływać trwałe zmiany w naszym życiu. W swojej publikacji udowadnia. że poprzez kontakt i zrozumienie naszych przeszłych żyć możemy znacznie poprawić teraźniejszość. Dzięki temu pozbędziesz się lęku przed śmiercią. nauczysz się stawiać czoła problemom i uzdrowisz swoją duszę. Otworzysz się na istnienie cudów. a nawet będziesz mógł ich doświadczyć. Czytając o mistycznych przeżyciach innych osób zwiększysz prawdopodobieństwo przeżycia podobnego doświadcz

39.99: https://woblink.com/ebook/ryszard-szurkowski-wyscig-krzysztof-wyrzykowski-ryszard-szurkowski-kamil-wolnicki-156333u

Cena: Ryszard Szurkowski


Nie mogę się doczekać… kiedy wreszcie pójdę do nieba

Autor: Fannie Flagg

Niebo jest właśnie tu. gdzie mieszkasz. Niebo to twoja rodzina. przyjaciele. sąsiedzi. Codzienne troski. małe radości. cuda zwykłego dnia… Bestseller ‚The New York Times’.

Słyszeliście już? Starszej pani Elner przydarzył się straszny wypadek. jej siostrzenica zemdlała i nie może dojść do siebie po tej okropnej wiadomości. a kierowca ciężarówki wjechał do rowu. Niewielkie Elmwood Springs huczy od plotek i przypomina sobie dobroć oraz życzliwość staruszki. a tymczasem pani Elner zwiedza… niebo. które o dziwo przypomina jej rodzinne miasteczko. Nawet karmelowy placek jej dawnej sąsiadki Doroty ma ten sam smak co niegdyś.

Radosna i mądra opowieść o życiu i śmierci. pełna zabawnych pomyłek i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Otwierająca na innych ludzi. pobudzająca do wdzięczności za dobro. którego doświadczamy każdego dnia. odświeżająca jak mrożona herbata w gorący letni dzień. Kolejny powieściowy dowód. że Fannie Flagg jest niekwestionowaną królową literatury obyczajowej południa Stanów Zjednoczonych.​

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Wydawnictwo

We need YA: Format

156294

https://woblink.com/product-publication/download/156294/epub: 1

Cena:wyrok remigiusz mróz, darmowe audiobooki do pobrania bez rejestracji, piotr ćwiąkalski, nikola tesla książka, jeszcze będziemy szczęśliwi, wojny wikingow, severski książki, siła nawyku audiobook, marlena plebańska, raj nie istnieje, autyzm a niepełnosprawność intelektualna, marek siemek, almanach historyczny, lego ninjago książka, życie w średniowiecznym mieście chomikuj, uwieść ochroniarza pdf, mały atlas anatomiczny, kontrapulsacja wewnątrzaortalna zadania pielęgniarki, nienawidze cie…