Odwaga poetyki

Odwaga poetyki

Autor: Jarosław Płuciennik

W części teoretycznej publikacja dotyczy miejsca nauk humanistycznych. kulturoznawstwa i teorii literatury w społeczeństwie. w części analitycznej ukazuje zaangażowanie społeczne. odbiór społeczny psalmów traktowanych jako pierwowzór zaangażowanej literatury. W tej książce chciałbym pokazać czytelnikowi. że pojęcie kultury przywoływane przeze mnie jest równoznaczne z wizją zaangażowanego. troskliwego i empatycznego pielęgnowania – to bardzo bliskie sobie kategorie uczestniczenia w życiu i jego wyzwaniach._x000D_ Ze Wstępu_x000D_ „Nie ma tego rodzaju opracowania w języku polskim. które by łączyło tak różne perspektywy oddziaływania Reformacji na współczesną kulturę w bardzo różnych jej aspektach […]. Całość rozważań została umieszczona w bardzo szerokim kontekście historycznym. teologicznym. filozoficznym. antropologicznym. literaturoznawczym i językoznawczym. W sensie ogólnym jest to dobrze pomyślane studium interdyscyplinarne skupione wokół kulturowego wymiaru Reformacji._x000D_ Z recenzji prof. dr. hab. Sławomira Jacka Żurka (KUL)

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 22.45


Właściwe słowa

Autor: Phil M. Jones

Powiedz TO! Poznaj kluczowe zwroty. które pomogą ci w uzyskaniu rezultatów. jakich potrzebujesz od rozmów. w których uczestniczysz. Dowiedz się. jak przekonująco formułować zdania. naucz się zadawać właściwe pytania we właściwym momencie i odkryj. jakie słowa należy wyeliminować ze swojego prywatnego i zawodowego słownika.

Słowa mają wielką moc – wpływają na podejmowane decyzje. zmieniają ludzkie losy. budują i rujnują fortuny – a jednak tak niewiele osób potrafi nimi władać z rozmysłem.

Poczytny autor i rozchwytywany mówca Phil Jones pokazuje. jak proste techniki językowe mogą wpływać na przebieg konwersacji. Bazując na latach skutecznych (i nieskutecznych) negocjacji sprzedażowych oraz szkoleniach obejmujących ponad dwa miliony osób na całym świecie. Jones wyodrębnił 22

:

Cena:


Ćwiczenia ze szczęścia

Autor: Grzegorz Strzelczyk

Osiem przepisów na szczęście

Jak się nie pogubić we własnych pragnieniach? Jak harmonijnie poukładać relacje z otoczeniem? Jak się uczyć uważności na drugiego? Jak ustrzec w sobie wewnętrzną ciszę? Jak nie dać się zniszczyć zachłanności i pośpiechowi? 

Ks. Grzegorz Strzelczyk przekonuje. że odpowiedzi są na wyciągnięcie ręki – w programie. jakim jest Osiem błogosławieństw. Zagląda w głąb człowieka i konfrontuje je z naszymi niepokojami i pytaniami. Pokazuje. że Ewangelia – nawet jeśli mówi rzeczy trudne albo zaskakujące – jest drogą do spełnionego życia.

Ta książka to zaproszenie do niezwykłych duchowych ćwiczeń. Inspiruje. prowokuje. otwiera oczy.

Ks. Grzegorz Strzelczyk (ur. 1971) – jeden z najoryginalniejszych polskich teologów. Autor licznych

:

Cena:andrzej michorzewski, piotr nowak szczytno, czarne stopy audiobook, momro, obróbka ubytkowa pdf, średniowieczne inicjały, niewolnica zmysłów, bestsellery 2020, grzeczność w literaturze, piotr domeracki, ortodoksja chesterton, kiljan, bezpłatne ebooki do pobrania, perswazja pdf, napraw się książka, igielne ucho, brian tracy audiobook, książki do czytania na komputerze…