Norwegian Wood

Norwegian Wood

Autor: Haruki Murakami

Powieść ‚Norwegian Wood’. opublikowana w 1987 przyniosła Hurakami Haruki ogromny rozgłos. Napisana w Grecji i we Włoszech jest książką. którą przeczytał ‚każdy’ w Japonii. Sam autor mówi. że było to dla niego wyznanie – ‚Nigdy nie napisałem tego typu prostej powieści i chciałem się sprawdzić’. Wiele osób myślało. że jest to powieść autobiograficzna. ale tak nie jest. ‚Gdybym napisał prawdę o moim własnym życiu. powieść nie miałaby więcej niż 15 stron.’ Akcję umieścił autor w późnych latach 60-tych. symbolem etosu tych lat jest tytułowa piosenka Beatlesów ‚Norwegian Wood’. Bohaterem jest młody człowiek Toru. zafascynowany piękną Naoko. Ich uczucie jest obciążone samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i słabą konstrukcją psychiczną Naoko. Dramatyczne przeżycia bohaterów robią na czytelniku duże wrażenie.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.99


ISBN

9788324078462: Wydawnictwo

Format

19.19: https://woblink.com/ebook/seksuolozki-2-nowe-rozmowy-marta-szarejko-1928

Cena:


ISBN

9788324073566: Wydawnictwo

Format

20.99: https://woblink.com/ebook/jak-skutecznie-bronic-sie-przed-socjopatami-rafal-smietana-martha-stout-196743u

Cena:


Wielcy zapomniani Dwudziestolecia. Część 2

Autor: Paweł Rzewuski

Zaledwie kilka miesięcy temu przedstawialiśmy pierwszy tom z serii „Wielcy zapomniani dwudziestolecia”. a już możemy z dumą zaprosić do lektury kolejnej części. Paweł Rzewuski znów jest w dobrej formie. przedstawiając czytelnikom spojrzenie na lata 1918-1939 nieco inne od tego najczęściej spotykanego.

 W książce przedstawiono sylwetki następujących postaci:

 • Bruno Jasieński – futurysta-stalinista
 • Stefan Wiechecki (Wiech) – Homer warszawskich ulic
 • Wacław Kuchar – sportowiec uniwersalny
 • Janusz Kusociński – fenomen światowych bieżni
 • Mojżesz Presburger – niszczyciel kwantyfikatorów
 • Stanisław Leśniewski – logik radykalny
 • Józef Maria Bocheński – mnich. logik. żołnierz

  33.9: https://woblink.com/ebook/moja-walka-ksiega-1-karl-ove-knausgard-iwona-zimnicka-9515u

  Cena:



  wisła w ogniu, stereotypy o narodach, raisefiber, angielski biznesowy pdf, największe katastrofy kolejowe w polsce, slow beauty, eragon audiobook, jessica borys ulub, gra rozpoczęta, mentaci diuny, znaki boga, e buki, metodologia zarządzania projektami, metoda montessori w domu chomikuj, mężczyzna od a do z, początki prawie wszystkiego, włoska rodzina, każde martwe marzenie pdf, pan kuleczka pdf, dom duchów allende, bogdan wojciszke psychologia społeczna pdf, boska cząstka książka…