Architekci i historia

Architekci i historia

Autor: Janusz Sepioł

Zbiór szkiców Janusza Sepioła Architekci i historia to przykład rzadko uprawianego eseju architektonicznego. Na tom ten składają się głównie teksty poświęcone wielkim. ale często pomijanym lub zapomnianym twórcom. Dzieła architektoniczne ukazane zostały w szerszej perspektywie ideowych i artystycznych prądów epok. w których powstały; w kontekście stylistycznych inspiracji i konsekwencji. Jednocześnie autor nie zapomina. że są one dorobkiem konkretnych ludzi. a także przedmiotem osobistego. pełnego emocji spotkania. Ze zbioru wyłania się uzupełniający. by nie powiedzieć – alternatywny obraz historii architektury XX wieku. Po tej lekturze na architekturę będzie się patrzeć inaczej.

 

Czy piękno jest religią? Czy przestrzeń jest tęsknotą? Na te i wiele innych pytań próbuje odp

26: https://woblink.com/ebook/architektura-jako-sztuka-nowakowski-andrzej-basista-andrzej-207349u

Cena: Basista Andrzej


Śmierć i życie po śmierci

Autor: Scheffler Samuel

Pytanie o istnienie życia po śmierci ma dla każdego człowieka kluczowe znaczenie – zarówno gdy dotyczy pragnienia osobistej kontynuacji życia. jak i przetrwania ludzkości jako zbiorowości. Samuel Scheffler analizuje w swoich wykładach wpływ obu tych perspektyw życia po śmierci na nasze postawy a także stawia hipotezy odnośnie do siły ich oddziaływania na postrzeganie przez człowieka sensu życia i przyjęty system wartości. Jego intrygujące i nowatorskie spojrzenie uzupełniają komentarze takich czołowych amerykańskich filozofów. jak: Susan Wolf. Harry G. Frankfurt. Seana Shiffrin oraz Niko Kolodny.

„W rzeczywistości możemy coś zrobić. by wesprzeć przetrwanie i rozwój ludzkości po naszej śmierci. podejmując na przykład działanie zmierzające do rozwiąza

:

Cena:


Dzień rozrachunku

Autor: John Grisham

Pete Banning był wzorowym obywatelem Clanton – odznaczonym bohaterem II wojny światowej. głową prominentnego rodu. dobrym chrześcijaninem gorliwie uczęszczającym do miejscowej świątyni metodystów.

Pewnego październikowego poranka obudził się wcześnie. pojechał do miasta i. zupełnie spokojny. zastrzelił swojego przyjaciela. wielebnego Dextera Bella.

Jakby morderstwo samo w sobie nie było dość szokujące. to jedynym. co Pete powiedział potem szeryfowi. prawnikom. sędziemu i ławie przysięgłych. było: „Nie mam nic do powiedzenia”. Najwyraźniej nie obawiał się śmierci i był gotowy zabrać swój prawdziwy motyw do grobu.

Niezwykła podróż na amerykańskie południe Jima Crowa i do filipińskiej dżungli w czasach II wojny światowej.

Do pełnego przerażających tajemnic szpitala

:

Cena:


Labirynt w Sierra Madre

Autor: Jarosław Klonowski

Dziennikarz Jacek Witwicki usiłuje rozwikłać zagadkę zaginięcia przyjaciela. Wraz z jego żoną udaje się do Meksyku. Trop prowadzi ku tajemniczemu Labiryntowi Olmeków. gdzie w niewyjaśnionych okolicznościach giną tubylcy. Obok toczy się policyjne śledztwo – policjant Sittler tropi wielokrotnego zbrodniarza.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99fable srebrne skrzynie, banda mikołaja, terapia zajęciowa w geriatrii, nowa tożsamość ewelina dobosz pdf, rozmowy które miał król salomon mądry z marchołtem grubym a sprośnym, zywe trupe, pan profesor, lem bajki robotów pdf, beduinki na instagramie, badowska-kozakiewicz, józef ignacy kraszewski książki, anna dziewit meller blog, monika wójtowicz, starogrecka gwardia, zadi smith, patologia transformacji…