Obrona rozumu

Obrona rozumu

Autor: Gilbert Keith Chesterton

Zbiór 72 błyskotliwych esejów kultowego brytyjskiego pisarza. konwertyty. kandydata na ołtarze. którego genialne pióro nawróciło prawdopodobnie setki dusz na katolicyzm. Jeśli nie siłą argumentu. to siłą poczucia humoru:)
Niniejszy zbiór tekstów poświęcony jest zdrowemu rozsądkowi. Można go czytać osobno. lub do kompletu w serii razem z Obroną Człowieka. Obroną Świata i Obroną Wiary.

FRAGMENT:
Dzisiaj po południu. około godziny drugiej dwadzieścia jeden. odkryłem. że szparag to sekret arystokracji. Usiłowałem włożyć do ust długie. wiotkie. szparagowe pędy. kiedy znienacka przyszła mi do głowy pewna myśl. Skutek był taki. że myśl trafiła we właściwe miejsce. ale szparagi nie.
Dla arystokracji jest niesłychanie ważne. żeby wyprzedzać własne czasy. Inaczej mówiąc. zawsze musi istnieć coś nowego. znanego tylko nielicznym. Musi być hasło dostępu. i trzeba je często zmieniać. Co więcej. hasło musi być zupełnie irracjonalne. bo inaczej ktoś je rozszyfruje. nawet nie będąc wtajemniczony. Z tego właśnie powodu jest sprawą elementarną. żeby każdy towarzyski ceremoniał na pewnym szczeblu społecznym był. w tym przynajmniej znaczeniu. sztucznie wydumany. Chodzi o to. by człowiek mógł go poznać tylko tak. jak żołnierz poznaje hasło: bo ktoś mu powiedział.
Roboczy przykład. najlepiej znany nam. przedstawicielom klasy średniej. to sposób jedzenia szparaga. Naprawdę trudno o coś. co mniej by się nadawało do jedzenia palcami niż szparag.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Uzdrawiające symbole. Praktyczne zastosowanie

Autor: Stark

Ty też możesz wykorzystać sprawdzone znaki lecznicze z całego świata. Dzięki tej książce nauczysz się korzystać z uzdrawiających symboli. które możesz malować na bolących miejscach. przenosić ich energię na wodę czy też rysować na zdjęciach rentgenowskich. Czytając opisy poszczególnych znaków przekonasz się. że nawet te zupełnie proste. jak pojedyncze kreski. charakteryzują się ogromnym potencjałem terapeutycznym. Korzystając z nich pomożesz sobie i bliskim w przypadku trudno gojących się ran. Zaufasz swojemu duchowemu przewodnictwu w wyborze symbolu. który stanie się Twoim opiekunem. Będziesz mógł harmonizować czakry oraz przenosić energię znaków na biżuterię lub kamień. aby stały się Twoim osobistym amuletem. Poznaj uzdrawiającą moc symboli.

:

Cena:


ISBN

9788366338180: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/pocaluj-mnie-wiosna-emily-march-147873u

Cena:


Ile ważą chmury?. Oraz inne proste pytania i naukowe odpowiedzi

Autor: David Calle

Jak chodzić po wodzie? Jakiego koloru jest lustro? Ile megapikseli ma ludzkie oko?

Odkrywaj wszechświat wraz z hiszpańską gwiazdą YouTube’a!

Ile ważą chmury? to zbiór 40 krótkich rozdziałów. w których Calle szuka odpowiedzi na najciekawsze zagadnienia naukowe współczesności. Ta książka jest dowodem na to. że każda dziedzina wiedzy może być fascynująca!

Dlaczego twój sąsiad z parteru będzie żył dłużej od ciebie? Jak wysoki może być zamek z piasku? Dlaczego we wszechświecie i w twoim mieszkaniu zawsze panuje nieporządek? Ilu pająków potrzebujesz. by zatrzymać Boeinga 747? Na te i wiele innych pytań odpowiada David Calle – jeden z najbardziej znanych popularyzatorów wiedzy na świecie.

David Calle do 2005 roku był pracownikiem jednego ze znanych hiszpańskich operatorów telekomunikacyjnych. ale w wyniku kryzysu stracił pracę. Jednak szybko założył własną szkołę. a w 2011 roku stworzył Unicoos – popularnonaukowy kanał na YouTube. który dziś ma ponad milion dwieście tysięcy subskrybentów. David Calle jest finalistą prestiżowego konkursu Global Teacher Prize i jednym z najbardziej kreatywnych ludzi na świecie według „Forbesa”.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9tadeusz bartoś żona, mowa ciała książki, wystąpienia publiczne pdf, hans christian andersen biografia, doktor sen pdf, klechdy domowe pdf, technologia wody, historia i społeczeństwo. ojczysty panteon i ojczyste spory. podręcznik. liceum i technikum, filmy na podstawie książki, marcin kozioł, marta gessler książka, dwunaste: nie myśl, że uciekniesz, słońce też jest gwiazdą pdf, wanna z kolumnadą pdf, książki o ii wojnie światowej, matematyka finansowa zadania z rozwiązaniami pdf, co cie nie zabije to cie wzmocni, renesans matura…