Amerykaana

Amerykaana

Autor: CHIMAMANDA NGOZI ADICHIE

Opowieść o miłości i problemach rasowych skupiona wokół młodego mężczyzny i młodej kobiety z Nigerii. którzy stają przed trudnymi wyborami i wyzwaniami. jakie stawiają im kraje. w których postanowili zamieszkać.

Ifemelu i Obinze zakochują się w sobie. gdy oboje chodzą do liceum w Lagos. Ich Nigeria jest pod rządami wojskowej dyktatury i każdy. kto może ucieka z kraju. Ifemelu – piękna. pewna siebie – wyjeżdża do Ameryki na studia. Odnosi tam porażki i sukcesy. nawiązuje i zrywa związki. znajduje i traci przyjaciół. a wszystko to pod nieznanym wcześniej w ojczystym kraju ciężarem: przynależności rasowej. Obinze – cichy. zamyślony syn profesorki uniwersyteckiej – ma nadzieję do niej dołączyć. ale nie otrzymuje zgody na wjazd do Ameryki po 11 września. wobec czego rzuca się w niebezpieczne życie nielegalnego imigranta w Londynie.

Po latach Obinze jest bogatym człowiekiem w nowej demokratycznej Nigerii. Ifemelu zaś odnosi w Ameryce sukcesy jako autorka bloga obnażającego prawdę o przynależności rasowej. Kiedy jednak Ifemelu wraca do Nigerii. w niej i Obinze ożywa łącząca ich niegdyś namiętność – do siebie nawzajem i do ojczystego kraju – i oboje stają przed najtrudniejszymi wyborami w życiu. Odważna. wciągająca. przesycona mrocznym humorem. ale też delikatna. rozgrywająca się na trzech kontynentach z udziałem licznych postaci. „Amerykaana” to wspaniale opowiedziana historia dziejąca się w dzisiejszym zglobalizowanym świecie: zdumiewająca i jak dotąd najlepsza powieść Chimamandy Ngozi Adichie.

„Wspaniale się czyta tę opowieść o urokach nigeryjskiego i amerykańskiego życia i o tym. jak pełne życia. wyraziste postacie – tak wyraziste. że stają się niemal członkami rodziny – próbują radzić sobie w obu światach jednocześnie. Podobnie jak uczyniła to po mistrzowsku w Połówce żółtego słońca. Adichie kreśli swoje historie z rozmachem. śmiało i pewnie. z jednakową wprawą radząc sobie z ukazaniem skomplikowanego politycznego tła Lagos i codziennego życia swoich nowych Amerykanów. To bardzo zabawna. bardzo ciepła i poruszająca międzypokoleniowa epicka powieść. która potwierdza wirtuozerię Adichie. jej bezgraniczną empatię i ciętą społeczną przenikliwość”.

Dave Eggers. autor A Hologram for the King

„Największy talent Adichie polega na tym. że zawsze zabiera nas w obszary dotąd niezbadane. Pisze o tym. o czym inni wcześniej milczeli. Amerykaana nie jest tu wyjątkiem. To nie tylko zwykła powieść rozgrywająca się na trzech kontynentach. to także wnikliwe studium rasy. tożsamości i przynależności w globalnych światach Amerykanów i Afrykanów. U Joyce’a mamy ciszę. banicję i przebiegłość. u Adichie klasę. utratę i tęsknotę. Adichie jest przy tym na tyle odważna. by rozwijać swoją historię z niespotykaną bezpośrednią prostotą. ani na chwilę nie tracąc przy tym nic ze swojego wybitnego intelektu”.

Colum McCann. autor Let the Great World Spin

„Nie jest przesadą stwierdzenie. że jej nowa. będąca wspaniałym studium książka doskonale łączy w sobie społeczną satyrę i płynące prosto z serca współczucie. i obok Niewidzialnego człowieka” i The Bluest Eyes jest istotnym dziełem traktującym o doświadczeniach czarnoskórych ludzi w Ameryce”.

Ruth Franklin

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39


ISBN

9788380756526: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/tylko-niewinni-rachel-abbott-143184u

Cena:


Dziewczyna z daleka

Autor: Magdalena Knedler

Słodko-gorzka opowieść o miłości. zemście i zbrodni. z wielką historią w tle.

W pewien styczniowy poranek w domu prawie stuletniej Nataszy Silsterwitz zjawia się młody Anglik. Artur Adams. Przywozi ze sobą kopertę wypełnioną starymi fotografiami i srebrną piersiówkę. na widok której Nataszę ogarnia panika. Kobieta ma pewność. że ten mężczyzna przynajmniej w części zna jej dramatyczną przeszłość. Przeszłość. o której nie powiedziała nikomu – nawet najbliższej rodzinie.

Adams z determinacją dąży do rozmowy z nestorką. a ona wie. że nie będzie w stanie przed nim uciec. I oto – u schyłku życia – przyjdzie jej wyjawić prawdę o sobie. Przed Arturem. ale i przed własną wnuczką. których Natasza zabiera w pełną napięcia podróż do przes

24.99: https://woblink.com/ebook/tortilla-flat-john-steinbeck-6679u

Cena:


ISBN

9788380753686: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wiekszosc-bezwzgledna-remigiusz-mroz-32547u

Cena:


Narodziny Fundacji

Autor: Isaac Asimov

Kolejny tom epokowego cyklu SF „Fundacja”.

Hari Seldon kieruje z powodzeniem Projektem Psychohistorii na Uniwersytecie Streelinga. a jednocześnie – po zniknięciu R. Daneela Olivawa – zostaje nieoczekiwanie Pierwszym Ministrem. Dzieląc czas pomiędzy badania nad psychohistorią a walkę ze spiskowcami i rządem wojskowych. usiłuje za wszelką cenę zapanować nad chaosem. w którym pogrąża się Trantor i Światy Zewnętrzne. Przenosi swe biuro do Biblioteki Imperialnej – największej składnicy wiedzy o ludzkiej cywilizacji. Wie już. że Imperium nie można uratować. ale robi wszystko. by położyć podwaliny pod nowy świat. Zakłada Pierwszą i Drugą Fundację…

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 35.9


ISBN

9788365979537: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/odwet-lubieniecki-zbigniew-143958u

Cena:defetyzm, wołanie do yeti, agata lewandowska dietetyk, sekretnik współczesnej czarownicy, nadzór makroostrożnościowy w polsce, mistrz i małgorzata epub, nagrody bookera, trochonowicz jankiewicz, dla ciebie wszystko pdf, bez skrupułów pdf, king audiobook, don miguel ruiz cztery umowy, sowietyzacja co to, harry potter i zakon feniksa ebook, krotka rozprawa miedzy 3 osobami, chemia żywności sikorski, tomasz ćwiąkała żona, michał klimaszewski, eliza michalik nogi…