Historie o zwykłym szaleństwie

Historie o zwykłym szaleństwie

Autor: Charles Bukowski

Nikt tak jak Charles Bukowski nie potrafi zręcznie przeplatać kultury wysokiej z niską. Mieszając prostytucję z filozofią Kanta. przechodząc od rozpaczy do muzyki klasycznej. „stary świntuch” tworzy własną. współczesną dystopię. Nie inczej jest w przypadku nowych. niepublikowanych w Polsce opowiadań. Cięte a zarazem delikatne. humorystyczne lecz niepokojące sceny z życia amerykańskiego półświatka to proza Bukowskiego w najlepszym wydaniu — gorącokrwista. pełna skrajności i do bólu realistyczna.

Historie o zwykłym szaleństwie pochodzą z najlepszego okresu twórczości pisarza (początek lat 70.). w którym Bukowski stworzył również — znane polskiemu czytelnikowi — teksty. wchodzące w skład tomu Najpiękniejsza dziewczyna w mieście.

„Od czasów Geo

27.9: https://woblink.com/ebook/obca-w-swiecie-singli-krystyna-mirek-180245u

Cena:


ISBN

9788379036561: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/smierc-urzednika-i-inne-opowiadania-antoni-czechow-21558u

Cena:


Klątwa tytana

Autor: Rick Riordan

Kiedy Percy Jackson dostaje od swojego najlepszego kumpla Grovera pilną wiadomość z prośbą o pomoc. natychmiast przygotowuje się do walki.

Przyjaciele ruszają na ratunek i odkrywają. że Grover spotkał kogoś wyjątkowego: dwoje potężnych dzieci półkrwi o nieznanym pochodzeniu. Ale to nie wszystko. co ich czeka. Król tytanów Kronos uknuł najbardziej podstępny ze swoich planów. a młodzi herosi mają być jego ofiarami.

Nie tylko oni są w niebezpieczeństwie. Przebudził się starożytny potwór zdolny zniszczyć Olimp. a Artemida. jedyna bogini. która potrafi go wytropić. zaginęła. Percy i przyjaciele wraz z Łowczyniami Artemidy mają tylko tydzień. żeby odnaleźć porwaną boginię i rozwiązać tajemnicę potwora. na którego polowała. A po drodze będą się musieli zmi

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Cena: 22.99


Pocałunki w Nowym Jorku

Autor: Catherine Rider

Najbardziej romantyczna powieść tej zimy Na lotnisku w Nowym Jorku czuć przedświąteczną atmosferę. Wśród gorączkowej bieganiny trwają ostatnie odprawy. Nie wszystkim udziela się jednak radosne podniecenie… Charlotte miała wrócić do domu z Nowego Jorku do domu w Anglii po – jak się okazuje – najgorszych miesiącach w swoim życiu. kiedy dowiedziała się. ze jej lot został odwołany. Anthony’ego właśnie rzuciła dziewczyna i teraz kompletnie nie ma ochoty na siedzenie przy stole i mierzenie się z problemami rodzinnymi. Dwoje nastolatków wyrusza wiec razem do miasta. żeby z pomocą pewnego poradnika uleczyć swoje złamane serca… Czy zanim Charlotte być może na zawsze opuści Wielkie Jabłko. uda im sie odnaleźć siebie na nowo? A może odnajdą też coś więcej? Czy magia świąt będzie sprzyjała magii serc? Ta wzruszająca i zabawna historia spodoba się każdemu. kto potrafi wyobrazić sobie romans wśród wirujących płatków śniegu na szczycie Empire State Building i kto zastanawia się czasem. czy trzymając w ręku bilet lotniczy. można odnaleźć prawdziwą miłość.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 29.9autografia, podstawy konstrukcji maszyn pdf, stanisław lem felieton, motyw szlachty w literaturze, nawiedzenia historie prawdziwe, biologia tkanki zwierzęce, tak to się robi w polityce, jak mówić żeby maluchy nas słuchały pdf, laboratoryjne badania gruntów myślińska pdf, wielka czwórka książka, wieści hiobowe, leszek kołakowski dom, link charlotte, assassin’s creed oficjalna powieść filmu, clibanarii, jan lichtarski, wielki projekt hawking, star wars uroboros…