OBCY JAKO ZAGROŻENIE

OBCY JAKO ZAGROŻENIE

Autor: Joanna Beata Michlic

Zawarte w publikacji wywody są wyważone. autorka stara się unikać drastycznych kwalifikatorów. świetnie panuje nad tematem. wnosi nie tylko garść nowych ustaleń faktograficznych. ale przede wszystkim prezentuje zwartą. logicznie uzasadnioną interpretację polskiego antysemityzmu jako zjawiska kulturowego w najszerszym znaczeniu tego terminu.

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny

Cena: 25


Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską

Autor: Wojciech Mann

Z Mannem o karierze i wyzwaniach codzienności

Dystans do otaczającej go rzeczywistości i własnej osoby. czyli ‚Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską‚ – intymne dywagacje o codzienności dziennikarza z wieloletnim doświadczeniem. Cechy charakterystyczne: barwa głosu. komizm. wygląd. Niepowtarzalny. kochany przez słuchaczy i widzów. Nie boi się poruszać trudnych tematów i rozpoczynać dialogu. Tłumacz. autor. rockman. Prywatnie – syn. mąż. ojciec. Mann. Wojciech Mann. Niechętny do rozmów przez lata. zgodził się na szczery i intymny wywiad. Nikt nie mógł przypuszczać. że w trakcie prac nad pozycją “Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską‚. radiowiec utraci posadę w radiowej Trójce. w której nadawał przez ponad pół dekady. W książce znajdziesz m.in. kulisy pracy nad dopiero rodzącym się Radiem Nowy Świat.

‚Głos. Wojciech Mann w rozmowie z Katarzyną Kubisiowską’ – odważna rozmowa o codzienności

Głos…” to historia kariery dziennikarza. ale i uniwersalna opowieść o tym. w jaki sposób pozostać niezależnym i wolnym. Autorka. Katarzyna Kubisiowska – reporterka „Tygodnika Powszechnego”. Ukończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała przy takich opracowaniach naukowych jak “Panorama kina najnowszego. 1980–1995. Leksykon” i “Lektury na ekranie. czyli mały leksykon adaptacji filmowych.” .

Szukasz szczerej rozmowy z kontrowersyjnym dziennikarzem? – Sprawdź autobiografię ‚Kuba Wojewódzki. Nieautoryzowana autobiografia‚ wiodącego dziennikarza rozrywkowego.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 37.99


Ptaki i wilki. Tajna gra. która odwróciła losy II wojny światowej

Autor: Parkin Simon

Intrygująca. prawdziwa opowieść o wojnie. grupie niesamowitych kobiet i jednej z najważniejszych gier wojennych w historii. Przeczytajcie ją. zanim wezmą się do niej filmowcy. -Tom Mouat. oficer ds. gier wojennych w brytyjskiej Akademii Obrony Narodowej.

Rok 1941. Bitwa o Atlantyk przybiera dramatyczny obrót. Churchill ukrywa przed społeczeństwem liczbę zatopionych jednostek i poległych marynarzy. Jeśli nic się nie zmieni. głód może zmusić Wielką Brytanię do kapitulacji.

W tym krytycznym momencie na scenie pojawiają się niezwykli bohaterowie. Na początku 1942 roku emerytowany komandor wraz z grupą błyskotliwych kobiet. z których najmłodsza ma zaledwie siedemnaście lat. wchodzi w skład tajnej jednostki do spraw strategii. Na górnym piętrze uszkodzonego bombami budynku w Liverpoolu całymi dniami tworzą i toczą gry wojenne. skutecznie rozpracowując taktykę U-Bootów.

Simon Parkin przedstawia porywającą opowieść o kluczowej bitwie drugiej wojny światowej. ujawniając ukryte dotąd w cieniu postacie. ich pomysłowość i nieustępliwość. Przenosi nas z dusznych kabin U-Bootów do brytyjskiego pokoju operacyjnego. w którym w napiętej atmosferze nanoszono na mapę przebieg strategicznej gry na śmierć i życie.

Fascynująca. wspaniale opowiedziana historia mało znanego. ale niezwykle istotnego wątku wojny morskiej. Główni bohaterowie zostali pięknie i barwnie odmalowani. – admirał sir Michael Layard.

Intrygująca. dogłębnie udokumentowana książka opowiadająca o wcześniej nieznanym tle alianckiego zwycięstwa w bitwie o Atlantyk. (…) Choć rola kobiet w historii morskiej wojny Wielkiej Brytanii była umniejszana. barwna historia Parkina dobitnie o niej przypomina. – Richard Overy. „The Guardian”

Zachwycająca książka Simona Parkina przybliża historię tajnej jednostki. której zadaniem było odwrócenie losów bitwy o Atlantyk. (…) Parkin jest raczej dziennikarzem niż historykiem i wprawnie snuje barwną. dramatyczną opowieść. Wciągająca książka obfituje w żywe zwroty akcji. (…) Jakże podekscytowani byliby Roberts i wrenki. gdyby się dowiedzieli. że Steven Spielberg wykupił już prawa do filmowej adaptacji tej znakomitej książki. – Neil Armstrong. „Literary Review”

Parkin z powieściowym zacięciem przetwarza zgromadzony materiał pochodzący z badań. rozmów i niepublikowanych relacji w niezmiernie interesującą lekturę upamiętniającą osiągnięcia «wyrzutka» z brytyjskiej marynarki i anonimowych dotąd kobiet. którzy nigdy nie doczekali się oficjalnego uznania swojego wkładu w zwycięstwo aliantów nad Niemcami. Żywa i wyrazista historia. -„Kirkus Reviews”

Dzięki takim właśnie. opartym na gruntownych badaniach książkom można opowiadać o przeszłości w atrakcyjny sposób. Być może warto włączyć ją do kanonu lektur dla studentów historii. – Ashleigh Meikle. blog The Book Muse.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


Talizman złotego smoka

Autor: Iwona Surmik

Powieść jest historią dzieciństwa i dorastania niezwykłej dziewczyny o imieniu Albana. Nie zna ona swojego pochodzenia. jako maleńkie dziecko została porwana przez członków leśnego plemienia i wychowała się pod opieką starej znachorki. Po jej śmierci Albana postanawia opuścić dotychczasowe miejsce pobytu. Dziewczyna uważa. że niezwykłe moce. które posiada. stanowią dla innych zagrożenie. Albana wyrusza w drogę. nie zdając sobie sprawy. jakie wyzwania i niespodzianki postawi przed nią los.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 19.99ebooki swiatczytnikow, kultura austrii, polska piastów pdf, psychologia sportu pdf, wypożyczalnia książek online za darmo, książki do czytania za darmo, jakubowe księgi, smutek definicja, język angielski dla kosmetyczek i kosmetologów pdf, podręcznik do filozofii pdf, panny z wilka audiobook, anita bean żywienie w sporcie pdf, agradacja, szyja anatomia, taniec z motylami, pomoc społeczna książki pdf, łukasz malik, piotr oleksy, czyste sumienie, tomek w gran chaco…