Tygodnik Powszechny – Wydanie Specjalne Kryzys w Kościele

Tygodnik Powszechny – Wydanie Specjalne Kryzys w Kościele

Autor: Opracowanie zbiorowe

Kiedy się wydaje. że pod lawiną ujawnionych skandali Kościół jeśli nie umarł. to właśnie umiera. papież Franciszek. jak Jezus do żałobników w domu Jaira. mówi: „Nie płaczcie. nie umarła dzieweczka. ale śpi”.

[ze wstępu ks. Adama Bonieckiego]

Skandale obyczajowe i nadużycia związane z systemem władzy w Kościele powszechnym i polskim. na gruncie lokalnym flirt episkopatu z PiS i błyskawicznie przyspieszająca laicyzacja. na gruncie globalnym pełzająca rebelia przeciwko reformującemu Kościół papieżowi Franciszkowi. a także poszukiwanie dróg wyjścia i wizja chrześcijaństwa przyszłości – to tematy kolejnego wydania specjalnego „Tygodnika Powszechnego”. zatytułowanego „Kryzys w Kościele”. 

Wśród autorów. ekspe

15.74: https://woblink.com/ebook/zagrywka-katarzyna-nowakowska-204959u

Cena:


ISBN

9788381290555: Wydawnictwo

Format

18.45: https://woblink.com/ebook/rdza-jakub-malecki-32155u

Cena:


Zjadacz czerni 8

Autor: Katarzyna Grochola

Nowa powieść Katarzyny Grocholi. O miłości!

Misterna mozaika postaci. miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów. których tylko z pozoru nic nie łączy. I ON – zjadacz czerni. I tajemnicze 8.

A o czym jest ta powieść? Nie chcemy zdradzać zbyt wiele…

W Zjadaczu czerni 8 historie bohaterów łączą się we wzór. który dla nich pozostaje nierozpoznany. a mimo to ma sens. jak wiele sytuacji. miejsc i zdarzeń w naszym życiu. Miłość nie jest jednowymiarowa. określona i zamknięta w ramie. Nie sprowadza się tylko do tęskniących za czułym dotykiem kochanków. Jest szansą na człowieczeństwo. mimo wszystko i na przekór. I jeśli podejmiemy próbę zrozumienia drugiego człowieka. może zdarzyć się cud.

I o tym jest ta poruszająca powieść. O tęsknocie. nadziei i głębokim sensie przypadków. za które nie zawsze jesteśmy wdzięczni losowi.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 26.18


Problem trzech ciał

Autor: Liu Cixin

Oszałamiający rozmachem chiński bestseller. który stał się wydawniczym fenomenem w USA.

NAGRODA HUGO DLA NAJLEPSZEJ POWIEŚCI 2015 R.

„Imponująca rozmachem ucieczka od rzeczywistości. Dała mi odpowiednią perspektywę w zmaganiach z Kongresem – nie musiałem się przejmować. wszak kosmici mieli najechać Ziemię! – Barack Obama. były prezydent USA

Pierwszy tom trylogii „Wspomnienie o przeszłości Ziemi”. największego w ostatnich latach wydarzenia w światowej fantastyce naukowej. porównywalnego z klasycznymi cyklami „Fundacja” i „Diuna”. Chiński bestseller. który zyskał ogromny rozgłos w USA.

W 2015 roku książka otrzymała nagrodę Hugo dla najlepszej powieści. po raz pierwszy w historii przyznanej tłumaczonemu tekstowi. Znalazła się także w finale nagród Nebula. Prometeusza. Locusa. Johna W. Campbella. Mark Zuckerberg. twórca Facebooka. wybrał ją jako jedną z najbardziej wartych przeczytania książek 2015 roku. a prezydent Barack Obama zabrał ją na urlop na Hawajach.

Tajny chiński projekt z czasów Mao przynosi przerażające konsekwencje kilkadziesiąt lat później. Początek XXI wieku – po serii samobójstw wybitnych fizyków śledztwo prowadzi do tajemniczej sieciowej gry Trzy ciała. której celem jest uratowanie mieszkańców planety zagrożonej oddziaływaniem grawitacyjnym trzech słońc. Świat tej gry nie jest jednak fikcją…

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 20.346 filarów poczucia własnej wartości pdf, papież franciszek książki, no dno po prostu jest polska, dżuma książka pdf za darmo, metody badań społecznych pdf, czabała, allen carr, joanna bator japoński wachlarz, podstawy ratownictwa taktycznego, kodeks drogowy pdf, pan zniszczenia, ebutk, doktor proktor i wanna czasu, latarnik gwo, agnieszka roszkowska, porwany za młodu, uzasadnione wątpliwości, fiszka krzyżówka, legion płomienia…