Zmierzch

Zmierzch

Autor: Osamu Dazai

Autor powieści Zmierzch (Shayo. 1947). Dazai Osamu. jest legendą literatury japońskiej XX wieku. Od swej samobójczej śmierci w 1948 roku stał się obiektem kultu jako idealizowany buntownik i libertyn. występujący przeciw konformizmowi i dogmatom. Również wielu bohaterów jego opowiadań i powieści budzi empatię u czytelników. odczuwających brak pozytywnego celu w życiu. Zmierzch jest opowieścią o córce Kazuko opiekującej się umierającą matką. ostatnią damą w Japonii. symbolizującą dekadencję rodów arystokratycznych i ziemiańskich po wojnie światowej. Jest to jednocześnie pieśń o kobiecie. która mimo niesprzyjających okoliczności i utraty bliskich zdecydowała się obrać drogę aktywnej egzystencji w świecie. gdzie wszystko będzie musiała budować od nowa. Odrzuciła tradycyjna moralność. posta

Wydawnictwo: Replika

Cena: 30.9


Ameno III

Autor: Krzysztof Bonk

O bogowie! Czy za sprawą energii piramid to właśnie oni odradzają się w egipskich zaświatach. gdzieś w gwiazdozbiorze Oriona. czy może to zaawansowana wirtualna gra. w której stawką jest samo przetrwanie? Faktem jest jedynie. że ósemka wybrańców budzi się w zupełnie nowej rzeczywistości i odtąd mnożą się pytania. na które nikt nie zna ostatecznej odpowiedzi. Zaś każdy z bohaterów będzie się musiał zmierzyć nie tylko z zagadkami. zewnętrznymi demonami. ale i mrokiem w sobie.

W rolach głównych występują: Egipcjanka archeolog Zahira. pan Takashi oraz pani Sakura jako japońska para z jakuzy. hinduska córka magnata sojowego Devi i jej krajan Kavi. żołnierz i kosmonauta kapitan Henen. jazydzka uciekinierka Nadia oraz dżihadysta Abdul.

Role drugoplanowe: bogini Bastet. starzec Re. Anubis. k

39.9: https://woblink.com/ebook/bez-resztek-kuchnia-zero-waste-czyli-nie-wyrzucaj-pieniedzy-i-jedzenia-niedzielska-jagna-143906u

Cena:


Mroczne pożądanie. Mroczne światło. Tom 1.5

Autor: T. M. Frazier

Drugi tom fenomenalnej serii Mroczne światło

Jake dokonał zemsty. a jego sumienie ma kolejną złą duszę na koncie. Jednak. kiedy Jake odbiera życie. podsyca też mrok. ten najciemniejszy w swoim sercu. Abby jeszcze nigdy nie widziała jego prawdziwej natury. w której nie brakuje zła.

Czy kobieta. która nadała jego życiu sens. przyjmie go do siebie z powrotem? Czy w końcu znajdą spokój i szczęście. którego tak naprawdę pragną?

Być może mieliby szansę znaleźć odpowiedzi na te pytania. jednak ich małe szczęścia przyćmi wkrótce zupełnie inny rodzaj mroku. kiedy do ich drzwi zapuka policja i być może w końcu Jake będzie musiał zapłacić za to. co zrobił.

__

‚A teraz weźcie głęboki oddech. ponieważ jeżeli przeczytaliście ‚Mroczną miłość’. z p

:

Cena:


F**k plastik.101 sposobów jak uwolnić się od plastiku i uratować świat

Autor: Praca Zbiorowa

Nie możesz spać. bo dręczą cię myśli o 51 bilionach fragmentów plastiku pływających w oceanach? Nie panikuj! Wojna z plastikiem już się rozpoczęła. Kolejne rządy. firmy i korporacje na całym świecie przyglądają się pandemii plastiku. zanim jednak ich działania przyniosą wymierne rezultaty i na rynku pojawią się dobre zamienniki dla tego tworzywa. sami możemy aktywnie przystąpić do działania. W tej książce znajdziesz 101 wskazówek. co możesz zrobić – jako pojedynczy człowiek – aby nie korzystać z jednorazowych wyrobów plastikowych i pomóc uratować planetę.
Żywność i napoje – możesz kupować świeże warzywa zamiast mrożonych. a zamiast folii spożywczej używać owijki z woskiem pszczelim.
W domu – możesz kupować mydło w kostce zamiast w płynie. możesz też zrezygnować z gąbek do mycia naczyń na rzecz naturalnych ścierek.
Styl życia – możesz zorganizować przyjęcie bez użycia plastiku. możesz też znaleźć dobre kosmetyki do makijażu dostępne w ekologicznych opakowaniach.

Razem możemy uratować oceany. Razem uratujemy oceany!

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 23.9


Paląca zazdrość

Autor: Cat Schield

Początkująca piosenkarka Melody Caldwell i biznesmen Kyle Tailor przeżywają wspaniały romans. pełen seksu i miłości. Gdy Melody rusza w trasę koncertową. Kyle bardzo za nią tęskni. Niestety. któregoś dnia w tabloidzie ukazuje się jej zdjęcie z dawnym kochankiem. Na dodatek Melody zaczyna otrzymywać prezenty od anonimowego adoratora. W sercu Kyle’a pojawia się paląca zazdrość…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99lektura sposób na elfa, dziewczyna którą znałaś, bestiariusz książka, pranie mozgu, remigiusz mróz chyłka zaginięcie, nobel w dziedzinie literatury, rozstrzelany oddział, historia medycyny książka, nie zdobyta, quiz religijny dla dzieci, pan złośnicki, w pustyni iw puszczy torrent, stephens susan, boczne drogi, darmowe audiobook, freddie mercury i ja pdf, wiktoria michałkiewicz, puls życia klasa 7 sprawdziany pdf, jedz pysznie z niskim ig, stając się sobą, podstawy fizyki tom 1 pdf, audiobooki w abonamencie…