Randka z wrogiem

Randka z wrogiem

Autor: Ludwika Zachariasiewicz

Książka stanowi zapis wspomnień Ludwiki Zachariasiewicz. kobiety. która podczas wojny była damą do towarzystwa dla Niemców. a później Rosjan. Jej świadectwo dotyczące zarówno walki podziemnej podczas II wojny. jak i czasów tuż po jej zakończeniu. ukazuje niejednoznaczne postawy oraz trudności w odnalezieniu się w nowej Polsce. Wyjątkowa bezpośredniość i szczerość relacji pozwala na odkrycie przed czytelnikami takich aspektów mechanizmów wojennych i totalitarnych. o których mówi się rzadko lub nie wspomina się o nich wcale. Dziś nie sposób oceniać takich decyzji. jak polecanie przez dowódców AK młodziutkim dziewczynom. by pełniły dwuznaczne role przy wrogu w sytuacjach. w których to poradzić sobie mogły tylko dzięki sprytowi i kokieterii. ale nie wiadomo jakim kosztem.

99: https://woblink.com/ebook/robotization-of-production-processes-wojciech-kaczmarek-yaroslav-panasiuk-147688u

Cena: Yaroslav Panasiuk


Gösta Berling

Autor: Selma Lagerlöf

Opowieść łącząca w sobie elementy legend skandynawskich i baśniowości z etyczno-moralną tradycją chrześcijaństwa. jednej z najwybitniejszych pisarek szwedzkich – laureatki Nagrody Nobla (pierwszej kobiety. która otrzymała tę nagrodę).

Värmlandia. kraina malowniczo położona pośród wodospadu. jeziora. pól złocistych i gęstych lasów u podnóża góry Gurlity. gdzie często gościły diabły i czarownice. U bogatej pani majorowej. w pięknym dworze mieszka dwunastu zawadiaków. Legenda głosi . że majorowa trzymała rezydentów w pogotowiu na usługi diabła. a za otrzymane bogactwa złożyła obietnicę posyłania mu rokrocznie jednej duszy. Ci hultaje. jak o nich mówiono. szerzyli pijaństwo. rozpasanie i marnotrawstwo. ale w gruncie rzeczy byli to dobrzy i szlachetni ludzie. Jednak najwspanialszym

44.9: https://woblink.com/ebook/odkrywanie-socjologii-anna-karwinska-147683u

Cena:


Najtajniejsza broń wywiadu

Autor: Sebastian Rybarczyk

Dlaczego Ernest Hemingway pomagał komunistycznemu wywiadowi?

Który minister rządu Jej Królewskiej Mości dzielił kochankę z sowieckim szpiegiem?

Czy miłość do kałasznikowa może przyćmić inne uczucia?

Szantaż. zdrada. wielkie pieniądze. Nieposkromione żądze skorumpowanych urzędników. Politycy wpadający w sidła służb specjalnych i oszukani idealiści lądujący w objęciach podstawionych piękności. Spektakularne akcje wywiadów.

Piętnaście opowieści ujawniających sensacyjne wątki historii. o których czytaliście na pierwszych stronach gazet; zdemaskowanie największego kreta w historii CIA – Aldricha Amesa. romantyczne początki kariery Kima Philbiego – najskuteczniejszego szpiega sowieckiego. historia „piątki z Cambridge”. Materiał na serial wszech czasów.

To nie fantazja. te historie wydarzyły się naprawdę. Jeśli musisz wcześnie wstać do pracy. nie rozpoczynaj tej książki. Nie pozwoli Ci zasnąć!

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Miłość w czasach skandalu

Autor: Caroline Linden

Penelope Weston nie cierpi lorda Benedicta Lennoxa. Może sobie być czarującym dziedzicem hrabiowskiego tytułu i najprzystojniejszym mężczyzną na ziemi. ale Penelope nie potrafi zapomnieć. co kiedyś zrobił. To ostatni człowiek. za którego by wyszła.
Gdyby tylko tak jej nie pociągał…
Benedict Lennox potrzebuje bogatej narzeczonej. by wyrwać się spod kontroli okrutnego ojca. Pragnie poślubić miłą. układną pannę. Penelope ma co prawda pokaźny posag. ale i ognisty temperament. który może przysporzyć kłopotów. To ostatnia kobieta. którą wziąłby za żonę.
Gdyby tylko nie była taka piękna…
Oboje są całkowicie pewni. że nie spełniają swoich matrymonialnych oczekiwań. Aż połączy ich skandaliczna plotka…

Wydawnictwo: Amber

Cena:


Moja dzika Syberia

Autor: Karolina Kozioł

259 km Koleją Transsyberyjską z Moskwy do Władywostoku.

Reportaż pełen autentycznych historii.

Każda stacja to inna opowieść.

Podróżowanie tym środkiem lokomocji odpowiada wielu turystom. choć samolotem jest znacznie szybciej i bardziej komfortowo. Dla Karoliny Kozioł tak długa podróż była nowym doświadczeniem. które postanowiła opisać. Tak powstał reportaż o rozmowach z (nie)zwykłymi ludźmi. życiu na krawędzi i o prawdziwym odrodzeniu. Autorka podróżując ze swoją przyjaciółką przedstawiają plusy i minusy tak długiej i męczącej wyprawy. Jednak plusów jest zdecydowanie więcej. bo każda stacja to nowo poznany człowiek i jego historia. Tu zdarzyć może się wszystko.

 

Reportaż zach

10.9: https://woblink.com/ebook/sen-na-kniaziach-i-inne-historie-osobiste-robert-gmiterek-147776u

Cena:


Znikający stopień

Autor: Johnson Maureen

Największym pragnieniem Stevie Bell jest rozwiązanie zagadki kryminalnej z przeszłości: w 1936 roku zaginęły żona i córka Alberta Ellinghama. a jedynym śladem w sprawie był tajemniczy list-zagadka od Nieodgadnionego. Stevie. uczennica pierwszego roku Akademii Ellinghama. zamiast odpowiedzi znajduje kolegę z roku – martwego. Przejęci rodzice zabierają ją do domu.

W drugim tomie Stevie powraca do Vermontu – za namową znienawidzonego Edwarda Kinga. Polityk jest w trakcie kampanii prezydenckiej i nie na rękę są mu wybryki syna. Davida. King proponuje układ: Stevie będzie kontynuować naukę. a w zamian dopilnuje. żeby David. z którym łączy ją coś więcej niż tylko znajomość. nie sprawiał problemów.

Stawka jest jednak znacznie wyższa. Kim jest morderca? Jakie znaczenie ma zagadka pozostawion

24.9: https://woblink.com/ebook/wladczyni-mroku-k-c-hiddenstorm-147874u

Cena:andrzej mencwel, marek migalski z żoną, elle kennedy pościg pdf, darmowe książki pdf pełne wersje, anna szawiel, emilia i karol wojtyłowie, poznać przeszłość. ojczysty panteon i ojczyste spory., to stephen king audiobook, usuwanie pdf, assassin’s creed renesans pdf, natura i kultura, gra lego batman 2, waleczna czarownica pdf, żuk gnojak, magia myślenia na wielką skalę, język niemiecki czasy, kryminał pod psem, rafał wonicki…