Wykopaliska

Wykopaliska

Autor: Preston John

Cudownie subtelna. przywołująca bezpowrotnie minioną epokę powieść o miłości. tęsknocie i bezlitosnym upływie czasu.

W długie. upalne lato roku 1939 Wielka Brytania szykuje się do wojny. ale na położonej w hrabstwie Suffolk nadrzecznej farmie górę biorą zupełnie innego rodzaju emocje. Pani Pretty. owdowiała właścicielka majątku. znajduje wreszcie potwierdzenia własnego przeczucia. że posiadana przez nią ziemia skrywa najprawdziwszy skarb. W miarę postępów prac archeologicznych staje się jasne. że ów skarb to nie jest to znalezisko. jakich wiele…

Kameralna. pełna wdzięku i melancholijna powieść Johna Prestona jest fabularną rekonstrukcją przebiegu słynnych wykopalisk w Sutton Hoo. Trzech niezwykłych miesięcy. podczas których miejscowi spierali się z przyjezdnymi. specjaliści psuli szyki amatorom. a miłość i rywalizacja rozkwitały z równą mocą…

W ekranizacji książki występują m.in. Ralph Fiennes. Carrey Mulilgan i Lily James.

Emanuje tęsknotą i żalem. Proza oszczędna w słowa. a zarazem pełna wdzięku… Preston napisał przepiękny utwór kameralny. dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. wykonany po mistrzowsku i na długo pozostający w pamięci i sercu. Jakby obcować z rzeczą zupełnie dotąd nieznaną. a przy tym zachwycającą.
‚The New York Times Book Review’

Cudowna. pobudzająca wyobraźnię książka. Z prostej opowieści o ziemi i tym. co w sobie skrywa. autor wytopił najczystsze złoto.
‚The Guardian’

Przejmująca i melancholijna. Arcydzieło czechowowskiej powściągliwości.
‚Times Literary Supplement’

Intrygująca. czuła. zajmująca. Bez wątpienia najlepsza powieść Prestona.
‚The Independent’

Tak wciągająca. że pewnego dnia przeczytałam ją od deski do deski. zapominając o lunchu. a nieczęsto mi się zdarza przegapić posiłek.
Nigella Lawson

John Preston (ur. 1953 r.) jest brytyjskim pisarzem i publicystą. autorem kilku znakomicie przyjętych książek. Przez wiele lat pisał też teksty poświęcone sztuce m.in. dla ‚The Sunday Telegraph’. Mieszka w Londynie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


ISBN

9788395260667: Wydawnictwo

Format

9: https://woblink.com/ebook/rozwazna-i-romantyczna-jane-austen-137453u

Cena:


Zawsze i na zawsze. Chłopcy. Tom 3

Autor: Jenny Han

Finał bestsellerowej serii. która okazała się hitem Netflixa i podbiła serca nastolatek!

Ostatni rok nauki w liceum Lara Jean zaplanowała co do dnia. Jej idealny. romantyczny związek z Peterem rozwija się dokładnie tak. jak powinien. Wizja wspólnych studiów sprawia. że dziewczyna nie może się doczekać tego kroku w dorosłość. Wszystko jest perfekcyjne!

Do czasu.

Na Larę Jean i jej rodzinę spada lawina nieoczekiwanych wiadomości. Wszystko. co było zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. trzeba wyrzucić do kosza.

Czy Lara Jean i Peter przetrwają kolejną burzę. która nadciąga nad ich związek? Czy rodzina Song poradzi sobie ze zmianami? I czy każda miłość musi być tak poplątana?

__

O autorce

Jenny Han – autorka bests

29.9: https://woblink.com/ebook/rok-na-kwiatowej-tom-6-kwitnace-lilie-karolina-wilczynska-156291u

Cena:kim holden druga strona, lucyna malec partner, witold gadowski książki, panowie północy, alex kava złowrogie niebo, stephen king audiobook za darmo, jane austen emma, max weber pdf, obóz świętych audiobook, humor zydowski, nie tylko mózg, zdrowie człowieka w niezdrowym świecie pdf chomikuj, krótka historia jutra, zabierz mnie ze sobą, magdalena kostrzewa, geografia regionalna polski…