Ostatni autobus i inne opowiadania

Ostatni autobus i inne opowiadania

Autor: Truman Capote

Lektura obowiązkowa dla wszystkich. którzy chcą zrozumieć. jak Capote stał się legendą amerykańskiej literatury!

Zebrane w tym zbiorze opowiadania zostały niedawno odnalezione w archiwum Nowojorskiej Biblioteki Publicznej. Dają one wgląd w pisarstwo Trumana Capote’a z okresu. gdy miał około dwudziestu lat. zanim jeszcze stworzył swoje największe dzieła – już tutaj są jednak widoczne zalążki jego geniuszu w konstruowaniu niezapomnianych. utkanych z tęsknot i pragnień postaci.

Znajdziemy tu historie o zbrodni i przemocy. o uprzedzeniach rasowych i niesprawiedliwości. o biedzie i rozpaczy. ale też o szlachetności. współczuciu i zrozumieniu. o mądrości i fantazji. Przede wszystkim zaś usłyszymy głos przyszłego wielkiego pisarza. który był literacką osobowością zgoła niepodobną do innych.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 30.9


Format

EPUB.MOBI: 22824

https://woblink.com/ebook/miesiac-z-komisarzem-montalbano-andrea-camilleri-22824u

:

Cena:


ISBN

9788324054664: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/arnhem-1944-antony-beevor

Cena:


O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców

Autor: Thomas McNamee

Oddajemy im własną poduszkę. ale czy naprawdę je rozumiemy? W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee rozszyfrowuje jedna po drugiej kocie tajemnice. przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców. a także powołując się na osobiste doświadczenia – kociarza ekstraklasy.

Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka. do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? „O czym myślą koty” to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów dla wszystkich. Dla tych. którzy dopiero uczą się trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań. i dla tych. którzy uważają się za jej arcymistrzów.

Thomas McNamee jest absolwentem Uniwersytetu Yale. poetą i eseistą. autorem znakomicie przyjmowanych przez krytyków i czytelników publikacji o tematyce przyrodniczej. a przede wszystkim kociarzem. W swojej najnowszej książce pokazuje. jak widzi te fascynujące zwierzęta współczesna nauka. i opowiada o życiu własnej kotki Augusty.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 35.9


Mroczna Wieża V: Wilki z Calla

Autor: Stephen King

Do Calla Bryn Sturgis. miasteczka położonego w miejscu zwanym pograniczem. zbliżają się hordy Wilków – tajemniczych. uzbrojonych po zęby stworów w wilczych maskach. Regularnie co dwadzieścia parę lat napadają na mieszkańców okolicznych miejscowości i porywają ich dzieci. Poddane bliżej nieokreślonym. złowrogim rytuałom dzieci wracają później jako pokury. istoty upośledzone umysłowo.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 37.9muza arabska, joanna kuciel frydryszak, zespół aspergera książki pdf, bicz początek legendy, hugo bader broad peak, kryształowe serca pdf, ten dzień blanka lipińska pdf freedisc, szczęśliwy mózg pdf, ferdydurke książka, kolejne 365 dni jak się kończy, rozbiory polski przyczyny, etyka w opracowaniach naukowych, ania z zielonego wzgórza mobi, daisy destruction, oliver sacks mężczyzna który pomylił swoją żonę z kapeluszem, dramat komedia, anna ficner-ogonowska…