Wojna w kanałach

Wojna w kanałach

Autor: Pawlina Sebastian

Zejścia do kanału boją się wszyscy. Polacy nie mają wyboru. znajdują w sobie odwagę. Niemcy nie odważą się na to nigdy. Będą wieszać granaty przy włazach i wrzucać je do środka. Będą blokować studzienki. Będą zabijać wycieńczonych podziemną wędrówką powstańców i cywilnych uciekinierów. 

Ukrywają się tam Żydzi po likwidacji getta. Łączniczki AK przeciskają się nimi. niosąc meldunki. Grupy szturmowe dzięki nim zyskują przewagę zaskoczenia. Gdy Powstanie upada. kanały stają się dla walczącej Warszawy ostatnią drogą ucieczki. Dla wielu – miejscem wiecznego spoczynku.

Wojna w kanałach to opowieść o odwadze i strachu. O ciemności. której nie dało się oswoić. O przeraźliwej ciszy i złowieszczym echu. O ściskającym bólu i wycieńczeniu. Bo warszawskie kanały w czasie okupacji

29.9: https://woblink.com/ebook/zdrowe-lakocie-jolanta-naklicka-kleser-147779u

Cena:


Klincz?

Autor: Gabriel Kayzer

Klincz? Debata polsko-żydowska
Gwarantowanym sposobem podniesienia temperatury towarzyskiej rozmowy w Polsce jest poruszenie tematu stosunków polsko – żydowskich. Dlaczego w kraju. w którym przynależność do narodu wybranego deklaruje ledwie parę tysięcy osób. temat ten wywołuje aż tak żywiołowe reakcje? Wysłuchajmy obu stron debaty.

Polacy mają kompleks żydowski i trzeba powiedzieć. że jest to kompleks wyjątkowy. Takiego kompleksu nie ma bowiem żaden inny naród. W narodzie polskim koncepcja tego. kto jest Żydem. jest do tego stopnia fascynująca. że powinien się nią zajmować raczej psychiatra. a nie historyk.
Mec. Uri Huppert

„Słyszę wśród Żydów pytanie. czy byłbym gotowy ratować człowieka. gdyby Holokaust był wymierzony w katolików. Czy byłbym gotowy ukrywać katolika w moim domu. I wiele osób odpowiada na to pytanie „nie wiem” albo „nie”. I wtedy przychodzi zrozumienie tego. co musieli przeżywać ludzie. którzy ukrywali Żydów”.
Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich

Z perspektywy ponad trzydziestu mogę powiedzieć. że to nie Żydzi są głównym problemem we wzajemnych relacjach. Problemem są te osoby po stronie katolickiej. które za wszelką cenę chcą się Żydom przypodobać. wypowiadając słowa i wykonując gesty. za które chcą być i są chwaleni.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Polacy chcą. aby mówić. że Polska była krajem gościnnym. bo przyjęła do siebie Żydów. Żydzi nie byli jednak wcale gośćmi! Gościem można być przez tydzień. miesiąc. rok. ale nie przez dziesięć wieków! Żydzi mają takie samo prawo przebywać na tej ziemi i uważać się za jej gospodarzy. jak ja. czy pan. Oni byli tu tysiąc lat!
Bogdan Białek

Izrael i syjoniści nie tylko nie chcą Polski kolonizować. ale wręcz usilnie dążą do tego. aby zapomnieć o swoim prawie tysiącletnim dziedzictwie. Chcą całkowicie pogrzebać żydowskie życie w Polsce.
Seweryn Aszkenazy

Pamiętam. że zanim przeczytałem książkę Jana T. Grossa. takiej nazwy miejscowości. jak Jedwabne. w ogóle nie znałem. To od Grossa po raz pierwszy dowiedziałem się. że przypadek takiego mordu w ogóle miał w Polsce miejsce.
Były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski

Jeśli chodzi o Jedwabne. to fakty są znane. choć nie przebiły się one do powszechnej wiedzy i świadomości. Jan Tomasz Gross przez swoją hochsztaplerską książkę mocno zafałszował rzeczywistość. Niestety. upublicznione przez niego tezy dominują. mimo że fakty wskazują. że wszystko miało zupełnie inny przebieg. niż opisuje to Gross i kluczową rolę odegrali w tragedii nie Polacy. tylko Niemcy.
Dr Piotr Gontarczyk

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Wyspa potępionych

Autor: Stacy Horn

Przyprawiająca o dreszcze prawdziwa historia wyspy Blackwell – jednego z najbardziej ponurych eksperymentów społecznych w dziejach Ameryki.

W XIX wieku Nowy Jork rozbłysnął – Thomas Edison oświetlił Manhattan elektrycznymi latarniami. Ale nie wszyscy mogli cieszyć się ich blaskiem. Na wyspie Blackwell stworzono szpital i przytułek dla „niewygodnych” mieszkańców – sierot. biednych. zniedołężniałych. chorych psychicznie oraz przestępców. Mieli tam otrzymać opiekę i szansę na resocjalizację. ale trafili do prawdziwego piekła na ziemi. z którego nie było ucieczki.

Prawdę o nim ujawniła reporterka Nellie Bly. która spędziła na wyspie dziesięć upiornych dni. Udając obłąkaną. pozwoliła zamknąć się w szpitalu. by móc opisać warunki na wyspie. Jej relacja wstrząsnęła opinią publiczną i po

31.9: https://woblink.com/ebook/podaruj-mi-jutro-ilona-golebiewska-147847u

Cena:


Metodologia dei tradimenti delle Donne

Autor: Grzegorz Kubik

Traduzione

Le ricerche scientifiche confermano che la fedeltà in una relazione è riconosciuta come una delle caratteristiche più importanti della nostra “seconda metà”. Uno dei grandi traumi che possono verificarsi in una relazione con un’altra persona è la scoperta della sua infedeltà. I tempi moderni significativamente sono diversi rispetto ai tempi dei nostri padri. Oggigiorno grondano nudità e sesso. che erompono dagli schermi televisivi e dai computer. così come dagli spot pubblicitari. dai video musicali e dai giornali. E’ impressionante questo stato di cose nei rapporti uomo-donna. Oggi il tradimento è un dramma. il dramma per la persona che scopre. quasi per caso. che per tantissimi anni è stata illusa e ingannata. In una relazione che dura da lungo tempo ci si abitua al nostro part

20: https://woblink.com/ebook/how-to-regain-the-girl-in-your-life-from-a-z-step-by-step-grzegorz-kubik-148257u

Cena:niepoprawne, arabski ksiaze, książki logistyka, charles perrault baśnie, sześć na dziewięć, ksiazka o milosci, książki pdf free, addycja syn, stulecie winnych książka pdf, nie ufam już nikomu, siekierezada albo zima leśnych ludzi, komparastyka, niemiecki cwiczenia, gta vice city solucja, sekret heleny, ps wciaz cie kocham jenny han chomikuj…