Grochów 1831. Niedokończona bitwa

Grochów 1831. Niedokończona bitwa

Autor: Witold Mikołajczak

Pełna pasji i werwy książka historyczna o jednym z najważniejszych wydarzeń powstania listopadowego – bitwie pod Grochowem. Autor pokazuje prawdziwe oblicze wojny polsko-rosyjskiej 1830–1831. Z nieprzeciętną wiedzą i dokładnością odtwarza kontekst historyczny. przebieg bitwy i stojące za nim decyzje. Poświęca też uwagę bohaterskim czynom pojedynczych żołnierzy i całych jednostek wojskowych. nie zapominając o ludzkim wymiarze bitwy. Ostre. realistyczne spojrzenie. błyskotliwa polemika z dotychczasowymi analizami. sięgnięcie do słabo znanych źródeł – wszystko to sprawa. że ta książka porwie każdego. kto choć trochę interesuje się historią. Witold Mikołajczak ur. 1 stycznia 1965 w Wągrowcu. Ukończył studia historyczne na UAM w Poznaniu. Debiutował książką „Grunwald 1410. Krok od klęski”. W swoich publikacjach polemizuje z utartymi poglądami. jakie dominują w tzw. literaturze naukowej na temat bitwy grunwaldzkiej.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 20


Religia masońska

Autor: Andrzej Zwoliński

Masonerię zawsze otaczała aura tajemniczości. niedomówień i kontrowersji. Kim są masoni? Na czym opiera się ich wizja świata? Jakie są ich relacje z Kościołem? Czy oddziałują na politykę. kulturę. społeczeństwo? Autor niniejszej publikacji odpowiada na te pytania w sposób rzeczowy. powołując się na bogatą dokumentację historyczną. Przybliża świat masonów. ich złożonych rytuałów i symboliki. jaką się posługują.

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Cena: 24.9


ISBN

9788381950510: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/slowianski-amulet-renata-kosin-177961u

Cena:first last look, darmowe ebooki dla dzieci, lalka motyw książki, monarchia henryków śląskich, zlodziejka książek, grupa ludzi wybitnych, atlas hub, ibuk pwn, w co grają ludzie. psychologia stosunków międzyludzkich, gry marta, żmijowisko serial netflix, 50 wielkich mitów psychologii popularnej pdf, siła spokoju książka, jakub bączek książki…