Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży

Psychoterapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży

Autor: Artur Kołakowski

Doświadczeni polscy terapeuci o praktycznej stronie psychoterapii dzieci i młodzieży

Wielu osobom rozpoczynającym praktykę psychoterapeutyczną przeprowadzenie całego procesu leczenia dziecka lub nastolatka – od momentu pierwszej wizyty do zakończenia terapii – może nastręczać trudności. Nasuwać się mogą wątpliwości:

Czy ważne są cele dziecka. czy rodzica? Czy po terapii dziecko ma lepiej spełniać oczekiwania dorosłych. czy też budować swoją autonomię? Jak zaplanować udział rodziców w psychoterapii? Który program terapeutyczny wybrać? Jak budować zaangażowanie w terapię?

Niniejszy przewodnik to nieocenione źródło wiedzy dla osób pracujących terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą. Autorzy – doświadczeni polscy terapeuci – ukazują z praktycznego punktu widzenia zasady. metody oraz niuanse pracy z tą grupą wiekową. Dzielą się swoją wiedzą i warsztatem. wyjaśniając. jak interpretować i realizować ustrukturyzowane programy terapii poznawczo-behawioralnej oraz jak uzupełnia się podejście klasycznej terapii poznawczo-behawioralnej z trzecią falą terapii behawioralnych. Uwzględniając wszystkie aspekty procesu terapeutycznego. przedstawiają kolejne etapy pracy z dzieckiem od momentu jego pierwszej wizyty z rodzicami w gabinecie. w tym:

• stawianie diagnozy.

• tworzenie planu leczenia.

• zawieranie kontraktu z pacjentem i jego rodzicami.

• wybór programu terapeutycznego.

• opracowanie konceptualizacji przypadku.

• budowane relacji.

• wzbudzanie motywacji.

• omawianie trudności w pracy z pacjentem podczas superwizji.

Prezentowane wiadomości zostały zilustrowane przykładami i opisami przypadków leczenia takich zaburzeń. jak: depresja. choroba afektywna-dwubiegunowa. zaburzenia lękowe. PTSD. zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. samookaleczenia. zaburzenia odżywiania. ADHD. agresja i zaburzenia zachowania. choroba tikowa. moczenie nocne oraz zanieczyszczanie się.

Książka zawiera zestaw przydatnych materiałów do wykorzystania w trakcie terapii – zarówno jako podpowiedź dla specjalisty (wzór wywiadu. schemat sesji. wzory kontraktów terapeutycznych. szablony do konceptualizacji). jak i do pracy z dzieckiem i jego rodzicami podczas sesji.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 109.9


Medytacja dla relaksu. 60 praktyk medytacyjnych. które pomogą zredukować stres. pielęgnować spokój i poprawić jakość snu

Autor: O’Neill Adam

Medytacja to niczym niezakłócony relaks. Twoje sam na sam ze sobą. Ale co zrobić. kiedy w ciągu dnia masz niewiele wolnego czasu? Z tego wyjątkowego przewodnika po technikach medytacji. dowiesz się. jak wykorzystać nawet te kilka minut w ciągu dnia do osiągnięcia spokoju i zredukowania stresu. Dzięki tej książce zaśniesz tak. że następnego dnia obudzisz się z uczuciem przespanej nocy. Medytacja może odmienić Twoje życie. jeśli na to pozwolisz. Odkryj taką medytację. jaką najbardziej lubisz i powtarzaj ją tak często. jak zechcesz. Możesz też za każdym razem wybierać inną. aż znajdziesz taki sposób medytowania. jaki Ci najbardziej odpowiada. Zanurz się w relaksacyjnej medytacji.

 

24.45: https://woblink.com/ebook/poradzisz-sobie-max-lucado-207380u

Cena:


ISBN

9788382191677: Wydawnictwo

Format

32: https://woblink.com/ebook/obcy-nieznane-stany-swiadomosci-krzysztof-wieckiewicz-206865u

Cena:


ISBN

9788324079001: Wydawnictwo

Format

26.4: https://woblink.com/ebook/mala-norymberga-historie-katow-z-gross-rosen-agnieszka-dobkiewicz-191584u

Cena:katarzyna puzyńska książki, zrozumiec psa, roxana ogloszenia, helena szewczyk, klaudia zalewska, obóz świętych audiobook, 21 lekcji na xxi wiek ebook, osaczona pola roxa pdf, ginekologia pdf, dalekie pawilony, książki ebook, jan paweł ii portret, nawiedzony dom audiobook, rene goscinny jean jacques sempe mikołajek…