Na ostrym ogniu

Na ostrym ogniu

Autor: Acevedo Elizabeth

Świat Emoni Santiago nie zna granic! Dziewczyna posiada niecodzienne umiejętności kulinarne. dzięki którym przygotowywane potrawy kuszą magicznym wręcz smakiem i aromatem. Emoni. mimo zapału i nadludzkich wręcz mocy. miewa jednak problemy jak każda licealistka. a trosk dokłada jej wychowywanie dwuletniej córeczki. Konieczność łączenia szkolnej rzeczywistości z wychowaniem malutkiej sprawia. że brakuje jej czasu na rozwijanie pasji kulinarnych. którym lubi oddawać się w wolnej chwili.

Czy trudności finansowe i odpowiedzialne zadania. przed którymi staje młoda mama przeszkodzą bohaterce książkiNa ostrym ogniu” w realizacji największej pasji?

Książka Elizabeth Acevedo to próba odpowiedzi na pytanie: czy sami decydujemy o własnych losach?

Byłam niewiele starsza od Dziecinki i zawsze dreptałam za Bunią do kuchni. Siadałam przy kuchennym stole i obserwowałam. jak babcia miesza coś w garnku. Nie pamiętam już. co sprawiło. że tamten konkretny dzień był inny niż wszystkie. W pewnej chwili zapomniałam chyba nawet. że jestem tuż obok. bo nagle cisnęła ścierkę na podłogę i wyszła.

Bunia mówi. że wyszła na ganek na dosłownie dziesięć minut. by nieco oczyścić umysł. a kiedy wróciła. ja już zdążyłam przystawić sobie stołek do kuchenki i ustawić na blacie różne przyprawy. Chyba nie muszę tłumaczyć. że Bunia wpadła w szał na samą myśl o tym. że mogłam się poparzyć albo spalić obiad czy. co gorsza. cały dom. Tak czy inaczej. niczego nie zwęgliłam. Kiedy Bunia spróbowała mojego dzieła. stwierdziła. że to najsmaczniejsze danie. jakie w życiu jadła. I tak oto. w wieku czterech lat. dowiedziałam się. że szczęśliwe wspomnienie może wycisnąć z oczu łzy.fragment ebookaNa ostrym ogniu”.

Sprawdź również inne powieści z gatunku coming-of-age. m.in. “Tamte dni. tamte noce”.

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Warkoczyk

Autor: Justyna Wydra

Ile poświęcisz. by przetrwać? W Przełęczy Strażników rządzą twarde reguły gry

Tesa. córka owczarzy z dolin. ma wszystko – młodość. inteligencję i urodę. Otoczona miłością bliskich. z niecierpliwością oczekuje pierwszego spotkania z przyszłym mężem. synem rządcy z nadmorskiego miasta. Wiezie ze sobą znaczny posag. a także stado owiec. Na jej drodze los postawi jednak Arta Fesersana i jego zbójców.

Rozbójnicy są ludźmi gór. Twardzi i okrutni. kryją się w niedostępnych strażnicach na wschodniej granicy królestwa. Pilnują. by przez przełęcz nie przedostali się Żółci Ludzie. W zamian za to do woli grabią mieszkańców dolin. Za ich przyczyną Tesa Owczarka straci wszystko. Wyruszy w góry za Artem Synem Rybaka. by stać się jego przymusową sojuszniczką w grze o przetrwanie między nieprzychylnymi jej ludźmi. których języka nie zna. zwyczajów nie rozumie. a życiowych wyborów nie akceptuje.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


ISBN

9788366553071: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/zaginiona-ksiega-bieli-cassandra-clare-agnieszka-brodzik-wesley-chu-197805u

Cena: Wesley Chu


Stateczna i postrzelona

Autor: Monika Szwaja

Tytuł (oczywiście ukłon w stronę niezrównanej Jane Austen) sugeruje dwie bohaterki i tak jest rzeczywiście: są dwie. mają dosyć różne charaktery i różne prowadzą życie – jedna jest kustoszką w muzeum. druga luksusową narzeczoną biznesmena. Ten. niestety. okazuje się gangsterem. w dodatku pechowym: trafia za kratki. a narzeczona zostaje na lodzie. Wraz z przyjaciółką i przyjaciółmi przyjaciółki rozpoczyna więc nowe życie – w podupadającym ośrodku jeździeckim. który wspólnie zamierzają przekształcić w kwitnące gospodarstwo agroturystyczne. Nikt z nich nie ma co prawda zielonego pojęcia o gospodarzeniu. ale od czegóż wrodzona inteligencja!

Dodajmy do tego skomplikowane perypetie sercowe i rodzinne. leciutki – i raczej dobrotliwy – powiew kryminału. sporo humoru. ciepła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 32.9


ISBN

9788366553316: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/wy-sz-czekana-milosc-joanna-szaranska-187483u

Cena:


Ostatnie lata polskich Kresów

Autor: Tomasz Stańczyk

Ostatnie siedemdziesiąt lat udowadnia. że Polska może istnieć bez Kresów. ale polska dusza mocno straciła na tej separacji.

Po rynkowym sukcesie „Ostatnich lat polskiego Lwowa” i „Ostatnich lat polskiego Wilna” oddajemy do Państwa rąk tom poświęcony mniejszym ośrodkom kresowym.

Znajdą tu Państwo egzotykę. wielkie miłości. skandale. celebrytów. a nawet walkę wywiadów. Znani popularyzatorzy historii Sławomir Koper i Tomasz Stańczyk udowadniają po raz kolejny. że magię miejsc. urodę przyrody. słynną otwartość mieszkańców i legendę Kresów można przełożyć na język zrozumiały dla współczesnego pokolenia.

• Bandyci. którzy zostali premierami. Wielki napad na pociąg w Bezdanach
• Polski Teksas. Borysław i gorączka naftowa
• Młodość marszałka Śmigłego w Brzeżanach
• Ciche Grodno nie znosi skandalistki Elizy Orzeszkowej
• Polska Amazonia. Bajeczne rozlewiska Polesia
• Kresowa Reduta Juliusza Osterwy
• Co robił rezydent angielskiego wywiadu Carton de Viart w dawidgródeckiej Ordynacji
• Druskienniki i Truskawiec – najsłynniejsze uzdrowiska Rzeczpospolitej
• Kresowa kraina Półksiężyca. W świecie Karaimów i Tatarów
• Pani na Hruszowej – niezwykłe losy Marii Rodziewiczównej
• Polski ryż i pomarańcze. Tropiki nad Dniestrem. Zaleszczyki
• Kuty. Zachwycająca stolica polskich Ormian.
• Marszałek i piękna lekarka. Piłsudski i Eugenia Lewicka.
• Nie tylko dla grubasów. Lecznica doktora Tarnawskiego
• Czarna karta pogranicznej krainy. Bereza Kartuska
• Kresowa bandera wojenna. Z dziejów flotylli pińskiej
• Nie chciał doczekać „Szewców”. Ostatnie dni Stanisława Ignacego Witkiewicza.
• Bohaterska obrona Grodna w 1939 r.
• Odyseja Korpusu Ochrony Pogranicza
• Ostatnia szansa Września. Przedmoście rumuńskie
• Kres Kresów – zmiany granic wschodnich Polski w latach 1944 – 1951.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 32.99adam bahdaj kapelusz za 100 tysięcy, oferta matrymonialna, czarny łabędź audiobook, strategia nato, sekretne życie krasnali w wielkich kapeluszach, książki pdf za darmo, transport pdf, przybłęda, sprzedawca krzysztof domaradzki, neuroanatomia kliniczna, nowości fantastyka, twoje szczęście jest w tobie pdf, ania z zielonego wzgorza streszczenie, kłamczucha audiobook całość, anna lipka, dziki seks…