Potworny regiment

Potworny regiment

Autor: Terry Pratchett

Wszystko zaczęło się od nagłego. dziwnego kaprysu. Polly Perks musiała szybko stać się chłopcem. Ścięcie włosów i noszenie spodni było łatwe. Trudniej przyszło jej nauczyć się puszczać bąki i bekać w towarzystwie. a także chodzić jak małpa… Teraz zaciągnęła się do wojska i szuka zaginionego brata. Ale trwa wojna. Zawsze trwa jakaś wojna. Polly i inni rekruci wpadają w jej wir bez żadnego przeszkolenia. I ściga ich nieprzyjaciel. Po swojej stronie mają najchytrzejszego sierżanta w całej armii oraz wampira dręczonego żądzą kawy. No… mają też pewien sekret. A kiedy uderzają w samo serce sił przeciwnika. muszą wykorzystać wszystkie zdolności potwornego regimentu.

Czytelnik daje się porwać tej niezwykłej narracji. świadomy. że ma do czynienia z prawdziwym oryginałem wśród współczesnych pisarzy – fantastą. który lubi ostry humor i zabawne imiona. ale którego absurdalny świat jest w istocie poważną wizją rozmaitych militarystycznych lęków. które sprawiają. że ciągle skaczemy sobie do gardeł.

„The Times”

Terry Pratchett – Urodził się 28 kwietnia 1948 roku w Beaconsfield. zmarł 12 marca 2015. Jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat. Już wtedy było oczywiste. że czeka go świetlana przyszłość. W 1965 roku zaczął pracować jako dziennikarz. W 1971 roku wydana została jego pierwsza powieść ‚The Carpet People’. a potem kolejne ‚The Dark Side of the Sun’ (1976) i ‚Strata’ (1981). W 1980 roku został rzecznikiem prasowym Centralnego Zarządu Elektroenergetyki. W 1983 roku wydana została jego pierwsza powieść z cyklu Świat Dysku – ‚Kolor magii’. Po ukazaniu się w 1986 roku książek ‚Blask fantastyczny’ i ‚Mort’ Terry Pratchett zdecydował się poświęcić wyłącznie pisaniu. Od tego czasu zarówno ilość wydanych i sprzedawanych książek. jak i popularność pisarza systematycznie wzrasta. Pratchett był także autorem kilku książek dla młodych czytelników. W 1998 roku został uhonorowany przez królową brytyjską Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


ISBN

9788395703072: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/turbulencje-dobromila-jankowska-szalay-david-ewa-pawlowska-189946u

Cena:


ISBN

9788365553928: Wydawnictwo

Format

20.3: https://woblink.com/ebook/bozy-kierunek-groeschel-craig-205676u

Cena:mądrość i cuda świata roślin, andrzej duffek świadectwo, sen alicji, louis hay, cry baby online, polska przedwojenna, churchill książka, był sobie pies audiobook, tamte dni tamte noce książka pdf, mit o wojnie trojańskiej, metro pdf, artyści 20 wieku, ile ważą chmury, 365 dni audiobook free, anna karwińska, błażej stolarski, człowiek z lasu, poparzone dziecko, ebook pdf…