ISBN

ISBN

9788381510424: Wydawnictwo

Format

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27


Czy chcesz o tym porozmawiać ?

Autor: Gottlieb Lori

Terapia oczami terapeutki i jej terapeuty.

BESTSELLER NEW YORK TIMESA.

Przezabawna. prowokująca do myślenia. zaskakująca książka odsłaniająca kulisy pracy terapeutki. która pomagając pacjentom. jednocześnie szuka odpowiedzi na dręczące ją pytania i wątpliwości.

Lori Gottlieb nagle traci grunt pod nogami i wpada w szpony kryzysu. Jednego dnia przyjmuje pacjentów w swoim eleganckim gabinecie psychoterapeutycznym. następnego – jej świat staje na głowie. Wtedy na scenę wkracza ekscentryczny Wendell. doświadczony psychoterapeuta. u którego na kozetce ląduje Lori. Łysiejący mężczyzna w rozpinanym swetrze i spodniach z khaki wygląda niczym stereotypowy psychoanalityk. Wkrótce jednak udowodni. że pozory mylą. I to bardzo.

Eksplorując wewnętrzne rozterki swoich pacjentów – zapatrzonego w siebie telewizyjnego producenta. śmiertelnie chorej młodej mężatki. emerytki planującej samobójstwo w dzień kolejnych urodzin oraz dwudziestokilkulatki wybierającej niewłaściwych mężczyzn – Gottlieb odkrywa. że ich dylematy niewiele się różnią od tych. z którymi ona sama chodzi do Wendella.

Autorka dzieli się swoimi przeżyciami zarówno w roli psychoterapeutki. jak i pacjentki. z wielką przenikliwością i humorem. prześwietla prawdy i fikcje. które mówimy sobie oraz innym ludziom balansując na linie pomiędzy miłością a pragnieniami. poszukiwaniem sensu a świadomością nieuchronnej śmierci. winą a odkupieniem. strachem a odwagą. nadzieją a zmianą.

‚Chcesz o tym porozmawiać?’ to książka absolutnie rewolucyjna w swej szczerości. Inspirująca. nieszablonowa i wielce empatyczna. ogromnie osobista. a zarazem uniwersalna. To inteligentny. rozbrajająco zabawny oraz pouczający przewodnik po ludzkich sercach i umysłach.

Książka Gottlieb wyjaśnia w prostych słowach na czym polega proces psychoterapeutyczny. zarazem dając nadzieję sceptykom takim jak ja – powątpiewającym w to. że rozmowa może przynieść trwałe zmiany.

Judith Newman ‚New York Times’

Któż mógłby się oprzeć pokusie wejrzenia w świat psychoterapeutki borykającej się z tymi samymi problemami. z którymi od lat przychodzą do niej pacjenci?.

‚The Washington Post’

Nadzwyczajnie wartościowa i pouczająca lektura dla klientów gabinetów psychoterapeutycznych. ich terapeutów i całej reszty ludzkości.

‚New York Journal of Books’

Pełen wdzięku. humoru. mądrości i wyrozumiałości podnoszący na duchu opis dążenia do samopoznania.

Literary Journal

Pełen autentyzmu i naturalności. ujmująco szczery i wciągający pamiętnik psychoterapeutki ukazujący terapię zarówno od strony klinicysty. jak i pacjenta.

‚The New York Times Book Review’

Najbardziej poruszająca jest bezbronność Gottlieb w szczerych rozmowach z własnym psychoterapeutą.

‚Booklist’

Prawdziwy brylant! Gottlieb przedstawia swoich pacjentów ze zrozumieniem. empatią. humorem i wdziękiem.

‚Publisher Weekly’

Terapeuci odgrywają szczególną. niezastąpioną rolę w życiu wielu z nas. ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek. dokąd oni chodzą. żeby z kimś porozmawiać? Lori Gottlieb ofiaruje nam szczerą i zaskakująco bliską sercu opowieść o tym. jak to jest być psychoterapeutką. która sama chodzi na terapię. i jaką naukę można z tego wyciągnąć – znakomita książka o powszechności ludzkich rozterek i lęków.

‚Thrive Global’

Terapeuta też człowiek – przynajmniej w tej podnoszącej na duchu. autobiograficznej opowieści autorstwa Lori Gottlieb. Będąca przeciwieństwem klinicysty o nieprzeniknionej twarzy w ciepły. frapujący i dowcipny sposób pokazuje nam nagą prawdę nie tylko o pacjentach. ale także o sobie samej. Rezultatem jest najbardziej ujmujący portret psychoterapeuty. jaki kiedykolwiek spotkałam w literaturze.

Susannah Cahalan. autorka ‚Umysłu w ogniu’

Gottlieb jest niesłychanie fascynującą narratorką: pełną humoru. dociekliwą. świadomą. wrażliwą. Oddaje szacunek rozległym tajemnicom naszych dzikich. poranionych serc nie lekceważąc szczegółów w rodzaju chusteczek na stole czy klocków lego na dywanie.

Leslie Jamison. autorka ‚The Recovering: Intoxication and its Aftermath’

To odważna. zachwycająca książka o przeobrażającej sile. Lori Gottlieb zaprasza nas na intymne spotkanie ze sobą jako klinicystką i pacjentką. z którego wychodzimy z ogromnym zrozumieniem zarówno dla nas samych. jak i dla innych ludzi i naszego wspólnego doświadczenia. (…) Czy chcesz o tym porozmawiać to książka zabawna. pełna nadziei. mądra i pasjonująca.

Arianna Huffington. ‚The Huffington Post’

Lori Gottlieb jest cenioną psychoterapeutką i felietonistką magazynu ‚The Atlantic’. Jej teksty ukazują się na łamach ‚New York Times’”. regularnie pojawia się też w programach radiowych i telewizyjnych. Jej książka ‚Czy chcesz o tym porozmawiać’ okazała się wielkim bestsellerem New York Timesa. a prawa do jej wydania sprzedano do kilkunastu krajów.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Niegrzeczne

Autor: Jacek Hołub

Małą Martą chciał się zająć ksiądz egzorcysta. Na rodziców awanturującego się Piotrka sąsiedzi nasyłają policję i pomoc społeczną. Matka autystycznego Mateusza usłyszała. że powinna go oddać do ośrodka. Aleś rozładowuje energię. ścigając się na rowerze. Tamara ma ADHD i świadectwa z czerwonym paskiem. Nastoletni Kacper z zespołem Aspergera był gnębiony w szkole.

Dzieci i młodzież z widoczną niepełnosprawnością wywołują w nas empatię. Sprawne i zdrowe. ale zachowujące się nietypowo – agresywne. nadpobudliwe lub nieprzestrzegające norm społecznych – wzbudzają gniew i oburzenie. Postrzegamy je jak niewychowane i niekulturalne. a ich rodzice są w naszych oczach złymi matkami i ojcami. Krzywdzące oceny. brak zrozumienia i pomocy oraz próby wtłoczenia na siłę w wyznaczone przez nas ramy „normalności” to codzienność moich bohaterek i bohaterów.

„Ta książka nie jest źródłem wiedzy na temat ADHD i spektrum autyzmu. Nie zajmuję się w niej poszukiwaniem ich przyczyn. nie wskazuję najlepszych metod wychowawczych i terapii. To opowieść o dzieciach. ich rodzinach oraz o tym. jak z innością radzą sobie społeczeństwo. szkoła i instytucje.”

Jacek Hołub

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 19.78


Fabrykantka aniołków

Autor: Camilla Läckberg

Wielkanoc 1974. Z Valö. małej wyspy w pobliżu Fjällbacki. znika bez śladu rodzina. Na pięknie nakrytym świątecznym stole zostaje obiad wielkanocny. ale w domu nie ma nikogo. znikają wszyscy z wyjątkiem rocznej córeczki Ebby.

Po latach Ebba wraca na wyspę jako dorosła kobieta. W rodzinnych stronach pragnie wraz z mężem otrząsnąć się po śmierci malutkiego synka. Postanawiają wyremontować i otworzyć dla gości stary ośrodek kolonijny. którym wiele lat temu zarządzał surowy ojciec Ebby.

Wkrótce po rozpoczęciu prac remontowych oboje omal nie giną w tajemniczym pożarze. Równie tajemnicze są stare ślady zaschniętej krwi odnalezione pod zerwaną podłogą w jadalni. Do akcji wkracza Patrik Hedström. Czy zdoła wyjaśnić zagadkę z przeszłości?

Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery. ale również doskonałe powieści obyczajowe. znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”. osnutej na kanwie jej powieści.

Camilla Läckberg. jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek. uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788380978010: Wydawnictwo

Format

31.4: https://woblink.com/ebook/dom-czw

Cena:


Lucca

Autor: Sarah Brianne

Niezwykle wyczekiwana część serii „Made Men”!

Lucca od najmłodszych lat nosił w sercu mrok. Kiedy w rekordowym tempie wspinał się po szczeblach mafijnej hierarchii. uświadomił sobie. że jedyne emocje. jakie odczuwa. pojawiają się wtedy. gdy zadaje komuś ból.

Chloe z jakiegoś powodu przyciągnęła go. jak płomień ćmę. Gdy Lucca zobaczył jej blizny. zrozumiał. że musi się dowiedzieć. skąd się wzięły. Ten. kto jest za nie odpowiedzialny. zapłaci za to. co zrobił. Trafił na listę Lukki. a nikt. komu życie miłe. nie chciałby się na niej kiedykolwiek znaleźć.

Chloe nie sądziła. że ktoś mógłby przerażać ją tak jak Boogieman. Nawet Diabeł nie był na tyle straszny. Dziewczyna nie zdawała sobie sprawy. że Lucca. próbując poznać jej przeszłość. rozniesie cały mafijny świat. Jeżel

31.9: https://woblink.com/ebook/ukryte-marta-komorowska-lisa-gray-206422u

Cena:


ISBN

9788381258173: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/pokoj-motyli-anna-esden-tempska-riley-lucinda-172254u

Cena:


ISBN

9788324042494: Wydawnictwo

Format

33.99: https://woblink.com/ebook/damy-polskiego-imperium-kamil-janicki-32859u

Cena:władysław pęksa, nie obecnosci, artysta mrożek tekst pdf, polscy terroryści, rzeczy wspólne, ibuk pwn, biografia kurta cobaina, różyczka po angielsku, karolcia lektura pdf, ciemna materia i dinozaury, nowa ziemia: przebudzenie świadomości sensu życia, czaszkowiercy, różaniec jan paweł ii, nie zaczęło się od ciebie, podstawowe zagadnienia zarządzania produkcją, bożena fabiani, stalker cień czarnobyla zakończenia, monety biblijne, zależna od mafii pdf, 20 dzielnica paryża, kumpel czasopismo, kultura hinduska…