1

1

:

:

Cena:


Ostre przedmioty

Autor: Gillian Flynn

Debiut autorki Zaginionej dziewczyny. książki-fenomenu. którą przeczytało ponad 6 milionów czytelników na całym świecie.

Zachwycający kawał dobrej literatury. napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością.

Stephen King

W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki. a ona ma opisać toczące się śledztwo. Camille musi więc wrócić do Wind Gap. małej. dusznej mieściny w stanie Missouri. z której uciekła i której szczerze nienawidzi.

To tam przed laty umarła jej siostra. to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało. to tam nadal mieszka jej despotyczna matka.

Ciężki małomiasteczkowy klimat. pęczniejący od tajemnic i intryg. poczucie str

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45


ISBN

9788380536708: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/tylko-raz-w-roku-agnieszka-lingas-loniewska-165774u

Cena:


1

:

:

Cena:


Nieczułość

Autor: Martyna Bunda

Powieść o wielkiej historii i kobietach. które jako jedyne są w stanie się jej przeciwstawić

Brawurowy debiut literacki i hołd złożony kobiecej solidarności

Dziewcza Góra. niewielka wieś na Kaszubach. To właśnie tu. w domu wybudowanym za pieniądze z ubezpieczenia po zmarłym tragicznie mężu. Rozela wychowuje trzy córki. Najstarsza Gerta przypomina matkę. jest rzetelna i aż do przesady odpowiedzialna. średnia Truda. odwrotnie. umie korzystać z życia i łatwo daje się ponieść porywom serca. z kolei najmłodsza Ilda sporo myśli o śmierci i uwielbia prowokować wszystkich wokół.

W rozpisanej na wiele lat i głosów opowieści poznajemy losy kobiet – najpierw tragiczne wydarzenia wojenne. a potem czasy. gdy nastała nowa władza. Bohaterki. aby przetrwać. muszą nauczyć się nie okazywać uczuć. Nieczułość staje się ich tarczą przed przeciwnościami losu i złymi językami. Tam. gdzie inni by się załamali. Rozela i jej córki prą do przodu. Mimo pozornej nieczułości wszystkie są ze sobą bardzo związane. a rodzinny dom w Dziewczej Górze przyciąga je jak magnes. Nieważne. jak daleko wypuszczają się w świat. zawsze tu wracają po „nieczule czułe” wsparcie. miłość i bliskość.

Martyna Bunda stworzyła wciągającą sagę. która zadziwia nastrojem. kompozycją i świetnie odmalowanymi postaciami. Nieczułość to powieść o Polkach. a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Bunda porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran. robi to jednak nie po to. aby prowokować. ale by oddać hołd kobiecej solidarności. naszym matkom. babkom i ich wielkiej sile.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27książka do anatomii, sadhguru książka, kompendium i atlas świata dysku, diamentowa droga sekta, revol przeżyć, wywieranie wpływu na ludzi audiobook, organy administracji centralnej, słownik medyczny polsko niemiecki, matthew syed, wombat maksymilian, ghost master solucja, david lagercrantz millennium, powrót do swojego wewnętrznego domu, metoda pest pdf, wyspa węży szejnert, save you mona kasten, makbet audiobook…