Księża z Katynia

Księża z Katynia

Autor: Patryk Pleskot

 Najpierw powołał ich Bóg. Potem zrobiła to Ojczyzna. Gdy nadszedł czas próby. polscy duchowni w mundurach ruszyli na front. Nie po to. by strzelać do Niemców. Nie po to. by zabijać Sowietów. Mieli wspierać walczących Polaków. Wątpiącym dodawać otuchy. zmuszonym do zabijania wrogów odpuszczać grzechy. umierającym udzielać ostatniego namaszczenia.

Kampania wrześniowa kończy się klęską. Choć sowieckie zdziczenie wobec duchownych nie jest tajemnicą. polscy kapelani idą do niewoli razem ze swoim wojskiem. Tu też będą żołnierzy podtrzymywać na duchu. Będą potajemnie odprawiać Msze Święte i w ukryciu przed strażnikami spowiadać. Do końca zachowają honor żołnierski i wiarę w Boga. Dadzą świadectwo bezprzykładnej odwagi w obliczu bestialstwa stalinowskich okupantów.

Druga Rzeczpospoli

33: https://woblink.com/ebook/bad-boy-s-girl-blair-holden-34039u

Cena:


Format

EPUB.MOBI: 3291

https://woblink.com/ebook/gugara-andrzej-dybczak-3291u

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/21398/epub

1:

:

Cena:choras, z kim ci będzie tak źle jak ze mną, dochodząc do tak, diane arbus biografia, czarna owieczka audiobook, zespół jelita drażliwego dieta pdf, elżbieta duma michalak, pdf książki, detektyw pingwin, łezka przerażona kotka, kryminalistyka widacki pdf chomikuj, sekrety urody babuszki pdf, fizyka budowli pdf, mistrz i małgorzata epub, sztuka kochania pdf pobierz za darmo…