Wróć do mnie

Wróć do mnie

Autor: Stępnik Bogusław

Wydawnictwo: Nowa Baśń

Cena: 24.9


Pierścień Wielkiej Damy

Autor: Cyprian Kamil Norwid

„Pierścień Wielkiej Damy”. wydany w 1872 roku. jest białą tragedią. czyli gatunkiem stworzonym przez Norwida na potrzeby tego utworu. Łączy on w sobie dramat i komedię – nie opisuje scen brutalnych. jednak wykazuje wiele aluzji i nawiązań. Opowiada o kradzieży pierścienia hrabiny Harrys. która o dokonanie czynu posądza swego dalekiego krewnego Maksa-Yksa. potajemnie w niej zakochanego. W końcu zguba odnajduje się. ale zagadką pozostaje. kto zabrał pierścień.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Lambro

Autor: Juliusz Słowacki

„Lambro” to powieść poetycka autorstwa Juliusza Słowackiego. obok Adama Mickiewicza uznawanego powszechnie za największego przedstawiciela polskiego romantyzmu.

Utwór opowiada o greckim bohaterze walk wyzwoleńczych żyjącym w XVIII wieku. Wcześniej walczył. w powieści zaś jest ukazany jako osoba niezdolna do czynu i doznająca klęski. Powieść charakteryzuje ukryta struktura autobiograficzna; podstawą jej napisania był upadek powstania listopadowego. a także świadomość Słowackiego. że nie udało mu się bezpośrednio wziąć w nim udziału. „Lambro” jest także jednym z pierwszych w Polsce poetyckich opisów stanów narkotycznych. które wynikały z osobistych doświadczeń poety z opium czy meskaliną.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49czerwona wdowa, the manga guide, nike 2019, metodologia badań społecznych pdf, dziewulski książka, witowski chemia 2020, medaliony nałkowskiej, szumowski marcin, janina porazinska, remigiusz mróz testament mobi chomikuj, łukasz jach, dziecko z mgły, kronika wielkopolska pdf, donna tartt książki, seks polek, ken follett trylogia stulecie…