Terra insecta

Terra insecta

Autor: Anne Sverdrup-Thygeson

Występują w tylu gatunkach. że kalendarz ze zdjęciami „owada miesiąca” wystarczyłby na ponad 80 000 lat. Widziały. jak przychodzą i odchodzą dinozaury. więc pewnie nie traktują nas zbyt poważnie. Chociaż ich mózgi są nie większe od ziarenka sezamu. potrafią liczyć do czterech i rozpoznawać twarze.

Karaluchy mogą uratować nas z zawalonego budynku. Chrząszcze pomagają rozłożyć plastik. a dzięki mrówkom powstają antybiotyki nowej generacji. Muszkom owocówkom zawdzięczamy sześć nagród Nobla w dziedzinie medycyny. Skomplikowane obyczaje miłosne owadów to nie tylko świetny temat na rozmowę na imprezie. Ich strategie przetrwania i opieki nad dziećmi inspirują biologów i ekologów. Aż strach pomyśleć. jak wyglądałby świat bez maleńkiej czekoladowej muszki. która j

:

Cena:


Do końca świata

Autor: Tomasz Maruszewski

To opowieść o miłości i różnych jej odcieniach. A może o stracie i jej oswajaniu? Na pewno o czymś istotnym. Niebanalna historia bycia i niebycia jednocześnie.
Kobieta uciekająca przed samotnością – i dwaj mężczyźni. z których każdy odmiennie postrzega miłość. Ojciec i syn uzupełniający się wzajemnie. tworzący racjonalną i emocjonalną całość. która niekiedy pęka pod ciężarem zdarzeń. Droga do pogodzenia się z faktem. że drugiego człowieka się nie ma. a jedynie można przy nim być. czasem jest długa i wyboista.

Tomasz Maruszewski – ur. w 1985 roku w Tarnowskich Górach. radca prawny. od czasu studiów związany z Warszawą. Zafascynowany mechanizmami społecznymi. nauką i własnymi dziećmi. Sfrustrowany zanikiem empatii w ludziach – właśnie to skłoniło go do napisania debiutanckiej powieści. Od najmłodszych lat nieodłącznie towarzyszy mu muzyka. dzięki której rozpoczął swoją przygodę ze sztuką. To ona i literatura są dla niego podstawowymi. przenikającymi się środkami wyrazu. Osobiście współtworzy kilka alternatywnych projektów muzycznych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Zimowy żołnierz

Autor: Daniel Mason

Wojna. miłość i przesuwanie granic ludzkiej wytrzymałości!

Lucjusz Krzelewski z zamożnej polskiej rodziny mieszkającej w Wiedniu studiuje medycynę. gdy nadchodzi rok 1914. wybucha wojna i błyskawicznie rozlewa się po całej Europie. Zafascynowany tym. że z dnia na dzień może zostać lekarzem. zaciąga się do wojska. licząc na przydział do znakomicie zorganizowanego lazaretu. Niestety trafia do Lemnowic. maleńkiej wioski w sercu Karpat. do szpitala polowego urządzonego w zrujnowanym kościele. skąd uciekli wszyscy lekarze.

Jedyną osobą. która może pokazać Lucjuszowi. jak ratować ciężko rannych zwożonych z pól bitewnych frontu wschodniego. jest tajemnicza siostra Margareta. Szalona i piękna. Osobliwy. niebezpiecznie bliski związek tych dwojga zostaje brutalnie przerwany. kiedy w samym środku zimy trafia do kościoła nowy pacjent. Chcąc go za wszelką cenę ratować. Lucjusz podejmuje fatalną decyzję. która zaważy na losach tego zimowego żołnierza. jego samego i Margarety.

Dzięki najnowszej powieści Daniela Masona przypomniałam sobie na powrót. że dobra książka – naprawdę dobra – potrafi obudzić w nas miłość do życia. – Julia Glass. autorka Trzech czerwców.

Znakomita powieść historyczna: zafascynowany tłem. bohaterami i językiem nie potrafiłem się od niej oderwać. – Mark Sullivan. autor Pod szkarłatnym niebem.

Ta powieść jest tak realistyczna. barwna i wielopłaszczyznowa. że czytając ją. zatraciłem świadomość. gdzie się znajduję: przeniosło mnie do utraconego świata przeszłości. – Andrew Sean Greer. laureat Nagrody Pulitzera.

Powieściowa perła… po części historia wojenna z elementami zagadki. a po części romans. wciągająca bez reszty.- Anthony Doerr. autor Światła. którego nie widać

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9lem opowiadania, zanim się pojawiłeś pobierz, 365 dni pdf free, kucharska stasiak, vincent boys pdf, zaginiona dziewczyna gillian flynn, o historii nie dla idiotów, mikolaj gogol, pielesz, komunikacja werbalna i niewerbalna ćwiczenia, brian tracy maksimum osiągnięć pdf, kwanty dla każdego, mój chłopak i jego narzeczona, daniken erich, pilot i ja karty pracy, zadania maturalne angielski pdf, save us mona kasten pdf…