Tomek u źródeł Amazonki (t.7)

Tomek u źródeł Amazonki (t.7)

Autor: Alfred Szklarski

Kolejna porcja przygód kultowego bohatera literatury młodzieżowej. Tym razem Tomek będzie musiał zmierzyć się z amazońską dżunglą i plemieniem łowców głów. Dotrze też do tajemniczych ruin starożytnego miasta.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 19.9


Wiedźma duszona w winie

Autor: Marta Obuch

Nieoczekiwanie dziedziczy po wuju nieruchomość w małym miasteczku i odtąd już nic nie będzie takie samo. Tym bardziej. że nieruchomość jest dość nietypowa i ma swoje tajemnice. Zawsze elegancka Bożena stawia się na miejscu i musi zmienić pantofelki na gumiaki. I nie tylko. Zmiany w jej życiu zajdą na znacznie głębszych płaszczyznach i będą dotyczyć serca. które (dotychczas zimne i nieporuszone) zaczyna bić mocniej. A są ku temu… dwa dorodne powody. Bożena musi więc mądrze wybrać. choć ma coraz mniej czasu. W odziedziczonym budynku działa małe bistro. w którym może sprawdzić się jako kucharka – podejmuje więc wyzwanie. Okazuje się również. że miasteczko tylko pozornie jest oazą spokoju: dojdzie w nim do szeregu zdarzeń. które wstrząsną mieszkańcami. Bożena ma z tym ścisły związe

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/127239/epub

1:

:

Cena:


To nie jest miejsce do życia

Autor: Krzysztof Potaczała

Operację spinającą klamrą ten reportaż nazwano w kręgach władzy poprawianiem granicy. W 1951 roku na życzenie Stalina Polska zrzekła się części terenów nadbużańskich. a w zamian otrzymała fragment Bieszczadów. W wyniku polsko-sowieckiej umowy przymusowo przesiedlono kilkadziesiąt tysięcy ludzi – Polaków i Ukraińców związanych od pokoleń ze swoją ziemią. Pierwsi zamienili równiny na góry. drudzy – góry na bezkresne stepy. Jednych rzucono do zapadłych krytych strzechą chat. innym kazano budować lepianki. Polaków i Ukraińców połączył wspólny wysiedleńczy los. choć długo licytowali się. kto z nich ucierpiał bardziej. 
Ale książka Krzysztofa Potaczały to nie tylko opowieść czasów powojennych. Autor opowiada o tym. jak układały się polskie i ukraińskie relacje z Żydami i Niemcami przed wojną i w czasie wojny. kiedy i gdzie zostało zasiane ziarno nienawiści. kto zdołał przetrwać i jakie pozostawił świadectwo. Dlaczego bliscy sobie ludzie gotowi byli się zabijać. a innych – niekiedy zupełnie obcych – stać było na heroiczną. bezinteresowną pomoc. 
Pogmatwane losy wielokulturowej społeczności na polskich kresach oparte są głównie na zebranych przez autora ustnych świadectwach. 
Przedstawiona w tej książce opowieść zaczyna się w latach trzydziestych dwudziestego wieku. kończy zaś na latach sześćdziesiątych. Pokazuje wieloetniczny mikroświat. sąsiedzkie zależności. religijny i kulturowy konglomerat. jak również dojrzewające nacjonalizmy. które doprowadziły do niejednej tragedii. 

Krzysztof Potaczała – dziennikarz niezależny. reporter. Publikuje w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Dotąd wydał: ‚KSU. Rejestracja buntu’ (2010. 2015) – biografia zespołu uważanego za jednego z prekursorów polskiego punk rocka. ‚Bieszczady w PRL-u’. ‚Bieszczady w PRL-u 2’. ‚Bieszczady w PRL-u 3’ – reportaże z okresu Polski Ludowej. Mieszka w Ustrzykach Dolnych.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Internat

Autor: Serhij Żadan

U Żadana koniec znanego świata okazuje się wstępem do naprawdę długiego koszmaru. Pasza – trzydziestopięcioletni nauczyciel. mruk. idealista – musi odebrać z internatu siostrzeńca i wrócić z nim do domu. Byłoby to może łatwe. gdyby nie wojna. Jakoś rok temu przywieźli ją ze sobą ci dziwni ludzie. od których czuć prochem. tytoniem i smarem. Mówią w tym samym języku. w którym mówi Pasza. ale też w państwowym. którego Pasza uczy. Najpierw widywano ich w telewizji. później na ulicach. Potem kraj został znienacka anulowany. a na jego miejsce podstawiono zrujnowane industrialne przedmieścia. opustoszałe wioski i miasto widmo. w którym grasują okupanci. płoną bloki i trwa kanonada. Z tej pułapki można się wymknąć tylko cudem lub za cenę ogromnego upokorzenia. Albo w trumnie.

Wyobraźcie sobie „Drogę” Cormaca McCarthy’ego. tyle że osadzoną w zimowym wojennym Donbasie. To jest właśnie „Internat”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.9


Nigdy nie zapomnę

Autor: Kerry Lonsdale

Los wywrócił życie Aimee do góry nogami. W dniu. w którym miała stanąć na wymarzonym ślubnym kobiercu. pochowała miłość swojego życia – Jamesa. Po pogrzebie podeszła do niej tajemnicza kobieta. twierdząc. że ukochany nie umarł. I choć cały świat przekonuje Aimee. że życie musi toczyć się dalej. w jej sercu cały czas tli się nadzieja i niepokój. Nie zdoła zapomnieć o przeszłości. dopóki nie dowie się. czy James żyje.

Bestsellerowy debiut. który zawojował serca czytelniczek w USA i został okrzyknięty najlepszą lekturą na lato 2016. Świetnie napisana. zapierająca dech w piersiach opowieść o miłości. nadziei i wyboistej drodze do szczęścia.

Żeby przeczytać tę książkę. będziesz potrzebować paczki chusteczek. tyle w niej emocji. Opowieść Kerry Lonsdale o los

37.99: https://woblink.com/ebook/iwan-konwicki-z-domu-iwaszkiewicz-tadeusz-konwicki-170802u

Cena:


Pod skrzydłami miłości

Autor: Izabela M. Krasińska

Marty świat legł w gruzach. Gdy uświadomiła sobie. że związek. w którym tkwi od lat. nie ma szansy na przyszłość. omal nie zginęła. Jej samochód uderzył w drzewo. Ale choć otarła się o śmierć. tak naprawdę zyskała nowe życie…

Między dziewczyną a strażakiem. który wyciągnął ją z wraku auta. zaczyna rodzić się uczucie. Niestety miłość czasami nie wystarcza…

Co robić. gdy los rzuca kłody pod nogi. a z pozoru najlepsze rozwiązania nie są spełnieniem marzeń? Czy Marta znajdzie w sobie siły. by zaufać w pełni?

Pod skrzydłami miłości to niezwykła opowieść o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi oraz o tym. że niespodziewanie na ratunek może nam zostać zesłany prawdziwy anioł…

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena:


Mała

Autor: Carey Edward

Książka Roku ‚The Times’.

Olśniewająca. pełna cierpkiej ironii i oryginalna powieść o ambitnej sierocie. która w dziwnych. niespokojnych czasach przeistacza się w legendarną Madame Tussaud.


W roku 1761. w niewielkiej alzackiej wiosce na świat przychodzi dziewczynka o ogromnym sercu. Po śmierci rodziców mała Marie trafia do terminu u chudego jak szczapa. ekscentrycznego rzeźbiarza znanego jako doktor Curtius.
Curtuis – geniusz wosku oraz anatomii – zabiera ją ze sobą na gwarne ulice Paryża. w owo ‚szaleńcze pomieszanie budynków i ludzi’. gdzie znajdują kwaterę u apodyktycznej wdowy Picot i jej cichego. bladego syna. Przerabiają opuszczony Małpi Dom w wystawę figur woskowych. która wkrótce staje się prawdziwą sensacją. Marie. o której talencie artystycznym robi się coraz głośniej. wezwana zostaje do pałacu w Wersalu. Tam ulega czarowi księżniczki. spotyka króla i ma okazję zobaczyć władczą Marię Antoninę w połogu. Mała Marie urzeka ciekawością świata. niewinnością i mądrością. ale przede wszystkim niezłomnością. Zakochuje się. naraża życie. by ratować innych. i bierze los we własne ręce. Woskowy interes rozkwita – Gabinet Doktora Curtiusa wystawia figury wybitnych postaci. od Jean-Jacques’a Rousseau po Benjamina Franklina. ale też daje schronienie podejrzanym typom.
Tymczasem w Paryżu. poza murami pałacu. zaczyna wrzeć. a rozwścieczony motłoch żąda głów… A tych w gabinecie figur woskowych jest całe mnóstwo.


Mała to współczesne arcydzieło: błyskotliwa opowieść o niewinnych i łotrach. filozofach oraz więźniach. królach i sługach. o żywych i martwych. ale przede wszystkim o nieulękłym dziewczęciu. które uwieczniło ich wszystkich w dość szczególny sposób.


Powieść nominowana do wielu nagród literackich. m.in. Walter Scott Prize for Historical Fiction i Rathbones Folio Prize.


W ‚Małej’ Edwarda Careya Madame Tussaud. założycielka słynnego gabinetu figur woskowych. opowiada o dziwnych kolejach swego losu i dziwnych czasach. w jakich przyszło jej żyć. obejmujących między innymi niemal zgubną dla niej Rewolucję Francuską – sezon polowania na głowy. Nie przegapcie tej niezwykłej powieści!
Margaret Atwood

Zachwycająca. ekcentryczna. zaskakująca.
Eleanor Catton

Jedna z najbardziej oryginalnych powieści roku. Zabawna. poruszająca. miejscami makabryczna i w osobliwy sposób afirmująca życie. Nadzwyczajne osiągnięcie literackie. Carey. który w młodości pracował w londyńskim gabinecie figur woskowych Madame Tussauds przy Marleybone Road. wspaniale uchwycił ironię i makabreskę tego świata. Powieść jest bogato ilustrowana pięknymi rycinami przedstawiającymi modele anatomiczne.
‚The Times’

Bogata. wciągająca powieść. Żywa. oddziałująca na zmysły i ogromnie poruszająca.
‚The Guardian’

Historia Marie jest fascynująca sama w sobie. ale talent literacki Careya czyni jej życiową ścieżkę czymś absolutnie cudownym.
Danielle Trussoni. ‚New York Times Book Review’

Fantazyjna. mroczna. ogromnie poruszająca. Książka do czytania w migoczącym blasku świec…’
Nigel Slater

‚Mała’ to nadzwyczajne osiągnięcie. Oddajcie się lekturze pierwszych kilku stron. a nie oderwiecie się od niej aż do końca. Zachwyciła mnie nie tylko sama historia i jej jakże ludzka groteskowość. ale również dynamika. z jaką autor prowadzi narrację. Pasjonująca książka. tak zmyślna. dziwna i przesycona prawdami o potencjale i pomysłowości człowieka. że trudno ją do jakiejkolwiek innej porównać.
Gregory Maguire

Istny skarb. powieść przyprawiająca o dreszcz rozkoszy. Zmysłowa i przejmująca. makabryczna i radosna: ‚Mała’ Edwarda Careya to prawdziwy triumf literatury. to jedna z najbardziej upajających powieści. jakie przeczytałam. Nie chciałam rozstać się z Marie ani na chwilę.
Sarah Schmidt. autorka książki ‚Zobacz. co zrobiłam’

Fascynująca! Jeśli zapomnieliście. po co w ogóle czyta się powieści. Edward Carey dobitnie wam o tym przypomni.
Alexander Chee

‚Mała’ to powieść pełna wigoru. wdzięku. ciepła i humoru. traktująca o udrękach i osobliwościach ludzkiej natury. Carey nie ma sobie równych.
Kelly Link

Edward Carey urodził się w Wielkiej Brytanii. w Norfolk. podczas kwietniowej burzy. Podobnie jak jego dziadek i ojciec. oficerowie Królewskiej Marynarki Wojennej. uczył się w Pangbourne Nautical College. Tam zainteresował się teatrem i po ukończeniu szkoły dołączył do National Youth Theatre przy Uniwersytecie w Hull. Jest autorem kilkunastu książek. przetłumaczonych na 13 języków. i sztuk teatralnych wystawianych z powodzeniem w kraju oraz za granicą. Wiele swoich książek zilustrował – zawsze rysuje postaci. o których pisze. Najczęściej to teksty stanowią inspirację dla ilustracji. ale bywa też odwrotnie. Mieszkał do tej pory w Anglii. Francji. Rumunii. Niemczech. Irlandii. Danii. Stanach Zjednoczonych i na Litwie. Obecnie żyje w Austin. w Teksasie. gdzie prowadzi warsztaty creative writing na uniwersytecie.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 34.4brud piotr c, choroby błony śluzowej jamy ustnej, smary plastyczne, bad boys go to hell, encyklopedia gender, zwiadowcy 12 pdf, ebooki free, biznes czyli sztuka budowania relacji, ojciec chrzestny saga, copleston historia filozofii, zawiedzione nadzieje, grob mojej siostry, historia bez cenzury drewniak, drań michalak, opętani i święci, odmiany szczurów, choinka w śniegu, kukuryku na ręczniku, chłopcy z placu broni online, podstawy chromatografii witkiewicz pdf…