Krótki przewodnik po życiu

Krótki przewodnik po życiu

Autor: Józef Tischner

„Zatrzymajmy przez chwilę uwagę przy tym słowie: życie. Jaka treść kryje się poza tym słowem? Jakie krajobrazy przywodzi nam przed oczy? Kolorowe łąki. falujące zbożem pola. ptaki w powietrzu. pasące się na polach zwierzęta… Życie jest dramatem pełnym tajemnic. Stawia ono człowieka przed jednym podstawowym pytaniem: co człowiek ma zrobić. by swego życia nie zmarnować?”Miłość. piękno i wolność. lęk i nienawiść nierozerwalnie związane są z ludzką naturą. Ksiądz Józef Tischner pokazuje. jak iść przez życie. by być szczęśliwym i spełnionym. Skłania do refleksji nad tym. co jest naprawdę ważne. co jest istotą człowieczeństwa. Jego uniwersalne rozważania. pełne mądrości ludzi gór. pomogą Ci odnaleźć spokój i wewnętrzną wolność.

Wy: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


ISBN

9788324056064: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/dobre-matki-alex-perry-133783u

Cena:


Języczni

Autor: Jagoda Ratajczak

Czy kiedy mówimy w obcym języku. jesteśmy sobą? Czym różnią się osoby dwujęzyczne od słowników? Czy motywacja do nauki języka ma związek z jej skutecznością? Dlaczego w innym języku tak trudno wyrażać uczucia? Czy języka obcego można się nauczyć w każdym wieku?

Książka Jagody Ratajczak to niecodzienne wprowadzenie w świat nauki o języku. Autorka z poczuciem humoru przybliża mechanizmy nauki języków obcych i rozprawia się z wieloma mitami na temat dwujęzyczności. Podając przykłady z literatury przedmiotu i z własnego doświadczenia – osoby zafascynowanej nauką języków obcych – pisze o tym. jak znajomość innych języków zmienia nasz sposób myślenia. odczuwania. patrzenia na świat.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 32


Pod słońcem

Autor: Julia Fiedorczuk

Skomplikowane ludzkie losy. a w tle – powojenna Polska

Nikt dotychczas nie opowiadał w ten sposób o naszej najnowszej historii!

Nowa powieść autorki nominowanej do Nagrody Literackiej „Nike”

Ludzie zanurzeni w pamięci i historii. Historia zanurzona w zmieniającym się według odwiecznych prawideł świecie przyrody. Proza pulsująca w tym samym zniewalającym rytmie.

Nowa powieść Julii Fiedorczuk – nominowanej m.in. do „Nike” za Nieważkość – to poruszająca saga o ludziach. którym przyszło żyć w trudnych czasach. adaptować się i zmieniać. a jednocześnie wciąż mierzyć z przeszłością – bo to. co odrzucone. zawsze powraca.

„Pamięć (…) jest żywa i płynie przez nas jak ukryta podziemna rzeka. żeby wybić na powierzchnię znienacka. kiedy człowiek wcale się tego nie spodziewa”.

W centrum tej opowieści znajdują się Misza i Miłka. ich niełatwe małżeństwo i życiowa droga. ale za sprawą wspomnień głównych bohaterów czytelnik podróżuje w czasie – do okresu przedwojennego i strasznych epizodów wojennych. oraz w przestrzeni – spod Białegostoku do Warszawy. a nawet za Ural.

Dzięki szkatułkom pamięci ożywają postaci z przeszłości: ojciec Miszy. Zofia – pierwsza wielka miłość Miszy. nauczyciel Franciszek. który rozbudził w nim pasję do literatury. Marianna Zającowa nazywana kochanicą diabła. Jewdokia Ziemakowa rodząca martwe dzieci czy wrażliwiec Jurek Bułka. który nasłuchiwał szumu z wnętrza ziemi.

Wśród opisanych osób znajdziemy postacie żyjące w nierozerwalnej. naturalnej łączności z przyrodą. oraz takie. które zdają się żyć jedynie w świecie lektur. wspomnień i przemyśleń. Julia Fiedorczuk kreśli niezwykle barwne i oryginalne portrety ludzi składające się na esencję wielokulturowego. wielojęzycznego i pełnego sprzeczności Podlasia.

Przekonajcie się. jaka to fantastyczna książka!

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 29.9


Oko w oko ze złem

Autor: Kerry Daynes

Kerry Daynes od ponad dwudziestu lat jest psycholożką sądową. Widziała już chyba wszystko – bo to jej przydzielane są najtrudniejsze przypadki. W tej książce opisała najbardziej wstrząsające sprawy karne. z którymi miała do czynienia.

Aby zrozumieć motywy zbrodniarza. psycholog sądowy musi dobrze go poznać. a to może mu się udać tylko wtedy. gdy zacznie myśleć jak on.

Czy wystarczy odpowiedni splot zdarzeń. żeby człowiek był zdolny do najgorszego?

Czy istnieje „przepis na mordercę”?

Czy zło jest w każdym z nas?

Kerry ci o tym opowie.

Bo na końcu przy stole w pokoju przesłuchań zostaje tylko ona i przestępca.

Kerry Daynes jest psychologiem. Prowadzi prywatną praktykę. a także pracuje w rządowych zespoła

35.9: https://woblink.com/ebook/zbyt-wiele-szczescia-alice-munro-8753u

Cena:wyrażenia algebraiczne klasa 6 zadania pdf, śmiertelne zlecenie, pięćdziesiąt twarzy greya pdf, dominik jarczewski, pamiętnik 8 bitowego wojownika, zdyspergowane, dieta ketogeniczna książka pdf, wypalone dzieci, ksiazki na kindle, niemiecki w pracy pdf, tanya valko nowa książka, jedna jedyna, tajemnicza wyprawa tomka pdf, kiedy chodziłem z julką maj, antygona polinejkes, rzeźnia nr 5, de mello przebudzenie, wielkie nadzieje książka, dazai osamu zatracenie, typy zdań, szalenie bogaci azjaci, pan samochodzik i skarb atanaryka, migracje na swiecie cwiczenia, jak pobrać książkę z ibuk, tomasz maślanka…