Huragan

Huragan

Autor: Antoni Ossendowski

‚Alfred Duquese został w tym roku doktorantem zoologii w Sarbonie. Pracował nad rozprawądoktorską. a że zamierzał ubiegać się o katedrę na jednym z uniwersytetów francuskich chciał napisać pracę orginalną i poważną. Po długim namyśle postanowił pojechać do Marokka. zamieszkać w jakiejś odludnej wiosce berberyjskiej na brzegu morza i tu pracować. Zamierzał bowiem opracować temat o pasożytach ryb morza Śródziemnego. Pożegnał swego profesora. kolegów. wpadł na parę dni do rodziców. mieszkających w Breatonii i z małą walizką oraz pudłem z mikroskopem wsiadł na statek płynący przez Giblartar do Tangeru. melilli. Oranu i dalej na wschód aż do Bizerty. Z Oranu Alfred przerzucił się do Maroka i zamieszkał w małej berberyjskiej ‚bled’ (wioska) Dżurf tuż przy ujściu rzeki Muluji. w chacie rybaków Beni

7.99: https://woblink.com/ebook/namioty-wezyra-walery-przyborowski-200925u

Cena:


Oko Horusa

Autor: Jola Czemiel

Kiedy Hatszepsut. kobieta faraon. zbliża się do kresu życia. pozostawia po sobie przesłanie. spisane na papirusie przez jej architekta i kochanka Senenmuta. To właśnie ono jest kluczem do znalezienia odpowiedzi na pytanie: czy to możliwe. by człowiek stał się nieśmiertelny?

Mijają wieki. a tajemnica Hatszepsut wciąż spędza sen z powiek zarówno naukowcom. jak i wielkim tego świata. Wkrótce do ich grona dołączy były najemnik Benedict Rutherford. obecnie właściciel biura detektywistycznego w Londynie. W jego ręce trafia zagadkowy wisior w kształcie oka. a przyjaciel zaprasza go do Egiptu na uroczyste otwarcie Świątyni Miliona Lat. Rutherford nie wie jeszcze. że właśnie został wplątany w wielką międzynarodową intrygę. która może doprowadzić do rozwiązania zagadki nieśmiertelności.


:

Cena:


Druga Nina

Autor: Lidija Aleksiejewna Czarska

Czarna mgła otula niebo. Dziki. burzliwy wicher zapowiada burzę. Tajemniczy jeździec popędza konia obcasami. Słychać grom za gromem. Błyskawice co rusz przecinają niebo. Za późno! Wystraszony koń z jeźdźcem na grzbiecie uskakuje prosto w przepaść… Głos wzywający pomocy słyszy trzech innych wędrowców. wśród nich młody i piękny aga-Kerim. Okazuje się. że uratowanym jeźdźcem jest księżniczka! To Nina bek-Izrael. siostrzenica i przybrana córka rosyjskiego generała. księcia Jerzego Dżawacha. Jak potoczą się dalsze losy dziewczyny? Czy między Niną a Kerimem narodzi się przyjaźń? A może coś więcej?

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99lidia winniczuk, nowy dom na wyrębach 2, człowiek w wysokim zamku, ślepnąc od świateł audiobook, zwierze podobne do mrówkojada, król edyp opracowanie, filozofia dowcipu, kłamstwa którymi żyjemy pdf, jean hatzfeld, kilimandżaro hemingwaya krzyżówka, sprawdzian klasa 2 polski, problemy rynku pracy, pieszczota dawniej, ubik pdf, przesłanie od przybyszów z kosmosu pdf, etyka protestancka, uważność trening pokonywania codziennych trudności, dusiołek…