Życiorys własny przestępcy

Życiorys własny przestępcy

Autor: Urke Nachalnik

Urke Nachalnik. a właściwie Icek Boruch Farbarowicz. bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko. nie był przykładnym obywatelem. Jego sumienie obciążało wiele przestępstw: włamania i kradzieże. Podczas ostatniego pobytu za kratami rawickiego więzienia napisał pamiętnik o swym burzliwym życiu. Książka jest świadectwem nie tyle jego występków. co całego procesu demoralizacji. który doprowadził go na złą drogę.

Czytając ją. należy zwrócić uwagę również na to. że wspomnienia Nachalnika nie są zwykłą autobiografią osoby żyjącej z kodeksem karnym na bakier. To także odzwierciedlenie obyczajów panujących w ówczesnym świecie przestępczym. Całość tła. na którym autor naszkicował swój życiorys. uzupełniają podrzędne spelunki. złodziejskie meliny i domy publiczne. To właśnie w nich Nachalnik lubił miło spędzać czas. grając w karty i uczestnicząc w alkoholowych libacjach i orgiach w towarzystwie upadłych dziewcząt. Zresztą kobiety w jego życiu odgrywały wyjątkową rolę i często poruszał ich temat. przez co niektórzy krytycy uznawali jego wspomnienia wręcz za literaturę pornograficzną.

Życiorys własny przestępcy został po raz pierwszy wydany w styczniu 1933 roku. Urke Nachalnik miał wtedy 35 lat. z czego 15 spędził za kratami. Odkąd zaczął pisać. nigdy więcej nie wrócił do więzienia. a to świadczy tylko o tym. że był lepszym literatem niż złodziejem.

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9


1

:

:

Cena:


ISBN

9788365843463: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wendeta-lisa-harris-34685u

Cena:


Powieści fantastyczne

Autor: E.T.A. Hoffmann

Opowiadania prekursora fantastyki grozy – E.T.A. Hoffmanna – wciąż powodują. że po kręgosłupie biegną ciarki. a nawet najodważniejsi czytelnicy przeżywają chwile niepokoju. W zbiorze znalazły się m.in. takie utwory. jak „Kawaler Gluck”. „Don Juan”. „Piaskun”. „Ślub” czy „Narożne okno”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


ISBN

9788378355229: Wydawnictwo

Format

22.9: https://woblink.com/ebook/muhammad-ali-zmierzch-giganta-1942-2016-przemyslaw-slowinski-22525u

Cena:angielski biznesowy pdf, kroniki amberu tom 2, rozmowa o prace po angielsku dialog, wyrok mróz pdf, pułapki myślenia, spqr książka, powieść gombrowicza, bernard minier, świat do przeczytania, wojciech dajczak, marzena grochowska, paulina rumińska, pytanie o drogę, knefel, muzyka w mediach, bawimy się w polski pdf, ewangelia św marka audiobook…