Nawrócony

Nawrócony

Autor: Ewa Carla

Sara to młoda dziewczyna. która jako niemowlę została porzucona u wrót klasztoru. Dorastając w jego spokojnych murach. otoczona troskliwą opieką zakonnic. poznała. czym jest dobro. Adam jako dziecko również nie zaznał miłości rodziców. Szybko musiał nauczyć się samodzielności i stał się członkiem mafii. która pozwoliła mu wzbogacić się na handlu narkotykami i zająć prominenckie miejsce wśród sopockich gangsterów.

Kiedy pewnego dnia drogi tych dwojga się przetną. oboje spojrzą na swoje dotychczasowe życie z zupełnie innej perspektywy. Mimo że dzieli ich niemal wszystko. kiełkujące między nimi uczucie sprawi. że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zapragną stanąć do walki o swoje szczęście. Ale czy wystarczy im siły. by odciąć się od przeszłości i dać sobie szansę na miłość. której sm

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


Witamy we Wszechświecie. Podróż astrofizyczna

Autor: Neil deGrasse Tyson

Trzej czołowi współcześni astrofizycy proponują fascynującą wyprawę w kosmos – od planet. gwiazd i galaktyk. po czarne dziury. tunele czasoprzestrzenne i podróże w czasie.

Opisując najnowsze odkrycia astrofizyki. książka przenosi czytelnika z naszego własnego układu słonecznego do najdalszych granic przestrzeni.

Jak żyją gwiazdy i jak giną? Dlaczego Pluton stracił status planety? Jakie są widoki na inteligentne życie gdzie indziej we Wszechświecie? Jak zaczął się Wszechświat? Dlaczego Wszechświat się rozszerza i dlaczego robi to coraz szybciej? Czy nasz Wszechświat jest jedyny. czy jest tylko elementem nieskończonego multiświata?

Odpowiadając na te i wiele innych pytań. autorzy pomagają nam otworzyć oczy na pełen cudów kosmos. dzieląc się wiedzą o tym. jak funkcjonuje Wszechświat.

Imponująca pod względem zakresu materiału. pełna wspaniałych ilustracji. napisana przez światowej klasy astrofizyków książka Witamy we Wszechświecie daje czytelnikowi pełen wgląd w obraz naszego ewoluującego Wszechświata.

Jedna z 10 najlepszych popularnonaukowych książek według magazynu „Forbes”

„Jako obywatele kosmosu. mamy obowiązek go badać. Tak uważają astrofizycy Neil deGrasse Tyson. Michael Strauss i Richard Gott. przewodnicy w tej orzeźwiającej i pouczającej wyprawie przez pełne pyłu galaktyki oraz przez rozległe konsekwencje teorii odkrytych przez Alberta Einsteina”.

„Nature”

„Wszyscy trzej autorzy piszą w lekkim. nieformalnym. konwersacyjnym stylu. a w tekst są wplecione autentycznie zabawne anegdoty. takie jak krótka dygresja o krasnoludkach oraz komentarz na temat anglojęzycznych kosmitów w Star Treku. . . . Książka doskonale prezentuje nie tylko to. co wiemy o Wszechświecie. ale także jak go poznajemy”.

„Science”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 48


Czerwone Gardło. Harry Hole (#3)

Autor: Jo Nesbø

Harry Hole. samotnik i alkoholik. a jednocześnie genialny śledczy. przypadkowo wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Trop prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek. że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca. gdzie zbierają się neonaziści? Hole podejrzewa. że sprawa może mieć początek w czasach drugiej wojny światowej. Jednak morderca jest ciągle o krok przed nim. Zdaje się mówić: ‚Jestem sędzią. ławą przysięgłych i katem… Nie powstrzymasz mnie’.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 28.99uzupełnianki ortograficzne, mariusz jedrzejko, wiedźmin 3 książka, joey graceffa, pokój motyli, nauka angielskiego pdf, siostra księżyca, w pułapce pożądania, sokół peb, marek waszkiewicz, agata ziółkowska, notatki biologia pdf, english in medicine, kapitularz diuną, zbrodnia i kara rozprawka, leki w ratownictwie medycznym, książki ii wojna światowa, abbi glines dla ciebie płonę, arduino dla dzieci pdf, sok z selera naciowego sekret boskiego lekarza, igor brejdygant rysa…