1

1

:

:

Cena:


Nie wracają na obiad

Autor: Fleszarowa-Muskat Stanisława

Porywająca historia o ludziach. dla których morze jest całym życiem. Autorka opisuje życie marynarzy oraz ich rodzin pozostających na lądzie. Głównym bohaterem powieści jest żegnający się z pracą kapitan żeglugi wielkiej. Mężczyzna w sile wieku zmuszony jest zakończyć karierę z powodu chorego serca. Planuje dopłynąć do Gdyni i zacząć nowe życie na lądzie. Jednak jego ostatni rejs może zakończyć się tragicznie. W trakcie podróży dowiaduje się. że na pokładzie znajduje się bomba. Do wybuchu zostały zaledwie dwie godziny. Rozpoczyna się ewakuacja ludzi. jednak kapitan postanawia nie schodzić z posterunku. Czy mężczyźnie uda się szczęśliwie wrócić do czekającej w napięciu żony? O jego losie przesądzą kolejne minuty…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena:


Szmat życia

Autor: Gabriela Zapolska

Marię wychowuje ekscentryczna ciotka. Kobiety mieszkają w domu na Wołyniu. gdzie dziewczyna zakochuje się w swoim dalekim kuzynie. Stanio. choć nie darzy Marii uczuciem. z nakazu ciotki. której jest spadkobiercą. zostaje jej mężem. Młode małżeństwo wyjeżdża do Warszawy. gdzie na drodze do ich spokojnego życia. stanie inna kobieta.

Gabriela Zapolska przedstawia znakomite opisy życia ziemiańskiego na tle zadziwiających wołyńskich krajobrazów. Druga. warszawska część powieści pełna jest ironicznych komentarzy na temat życia ówczesnych „wyższych sfer’.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99


ISBN

9788328124622: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/baba-jaga-na-deskorolce-dmitroca-zbigniew-199125u

Cena:


Zaklęte pieniądze

Autor: Michał Bałucki

Pewien mężczyzna postanawia odpocząć od miejskiego gwaru. Chcąc zaczerpnąć tatrzańskiego powietrza. zagaduje parę górali spotkanych pod Wawelem. Nazajutrz korzysta z ich propozycji podwózki i wspólnie przemierzają trasę w Tatry. Towarzysze dzielą się z miastowym historiami z góralskiej rzeczywistości. Opowiadają o swoim życiu. a także przekazują lokalne legendy o ukrytych w lasach skarbach. A może to coś więcej niż tylko ludowe podania? Może zaklęte pieniądze czekają na odkrycie?

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publikacji nie odzwierciedlają poglądów ani opinii wydawcy. Utwór ma charakter publikacji historycznej. ukazującej postawy i tendencje charakterystyczne dla czasów z których pochodzi.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99głosy z zaświatów pdf, luz i tak nie będę idealna, after książka pdf, kamienie na szaniec ebook free, pluch, niepełnosprawni artyści, słowikowa i masa, fibak chirurgia, północna droga: saga sigrun, opowieść przodka, psychiatryk po angielsku, bartosz kucia, dostojewski zbrodnia i kara, najlepszy kraj na świecie, anna giza poleszczuk, angielski w podróży mp3, horyzony…