ISBN

ISBN

9788380757585: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/lato-w-pensjonacie-pod-bukami-magdalena-witkiewicz-agnieszka-lis-karolina-wilczynska-agnieszka-krawczyk-dorota-gasiorowska-joanna-szaranska-marzena-rogalska-magdalena-majcher-dorota-milli-anna-h-niemczynow-148104u

Cena: Agnieszka Lis


ISBN

9788381358668: Wydawnictwo

Format

32.99: https://woblink.com/ebook/gdyby-nie-ty-colleen-hoover-matylda-biernacka-183583u

Cena:


Mao.Cesarstwo cierpienia

Autor: Torbjørn Faeøvik

Zgodnie z sugestią zawartą w tytule. autor biografii skupia się na cierpieniach Chińczyków pod rządami Mao. Wielu polemistów twierdzi. że w ciągu dwudziestu siedmiu lat jego władzy zdarzyło się wiele dobrego: warunki życia milionów ludzi uległy pewnej poprawie. zyskali prawo do edukacji i dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej; przeciętna długość życia wzrosła z czterdziestu do przeszło sześćdziesięciu lat. Jednak cena była przerażająco wysoka.

Na ołtarzu rewolucji złożono prawdopodobnie przeszło pięćdziesiąt milionów ofiar. Większość zmarła z głodu. innych zamordowano. Trzeba jeszcze wiele pracy. żeby ujawnić ogrom tej tragedii. W przyszłości historycy i inni badacze będą mieć łatwiejszy dostęp do archiwów. ale dopóki w Chinach będą rządzić komuniści. wiele dokumentów pozostanie w rejestrach zastrzeżonych.

Przez wiele lat zachodni historycy musieli studiować historię Chin z zewnętrznej perspektywy. Dostęp do źródeł chińskich. nie licząc tych oficjalnych. był bardzo ograniczony. W rezultacie. książki. jakie pisano o Chinach w latach pięćdziesiątych. sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. były uderzająco bezkrytyczne. Podczas gdy Stalin znalazł się w ogniu krytyki. o chińskim dyktatorze pisano z szacunkiem. a nawet z podziwem.

Dziś Chiny Mao Zedonga są jaskrawym przykładem tego. jak totalitarne reżimy fałszują historię. nazywając głód dobrobytem.

Torbjørn Færøvik – norweski historyk i pisarz. Przez wiele lat był dziennikarzem. Wyspecjalizowany w tematyce dalekowschodniej. wieloletni zagraniczny korespondent norweskiej agencji informacyjnej NTB. telewizji NRK i dziennika ‚Arbeiderbladet’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 63.9


1

:

:

Cena:


ISBN

9788381321419: Wydawnictwo

Format

32.9: https://woblink.com/ebook/to-twoje-zycie-katarzyna-miller-joanna-olekszyk-183910u

Cena: Joanna Olekszyk


Historia naszych pożegnań

Autor: Agata Przybyłek

„Historia naszych pożegnań” to przejmująca opowieść o miłości. która zawsze jest pięknym uczuciem. bez względu na okoliczności. w jakich się zdarza. 

Basia pracuje jako kucharka i mieszka z bratem. Rodzeństwu nie powodzi się najlepiej. dlatego kobieta podejmuje dodatkową pracę – ma zaopiekować się pewną staruszką. swoją imienniczką. Niewidoma Barbara opowiada jej historię wielkiej i romantycznej miłości…

Zaczęło się od przypadkowego spotkania z Tadeuszem. Rodzące się pomiędzy nimi uczucie niespodziewanie splotło się z romantyczną historią niemieckiego malarza sprzed wojny – wspólnie chcieli poznać tajemnicę ostatniego dzieła artysty. 

Ta piękna historia ma jednak pewną rysę… Czy Basia odkryje prawdę?

Wydawnictwo: Czwa

Cena: 29marek bodnar, dowody na istnienie boga, echo morderstwa, e-marketing. współczesne trendy. pakiet startowy, zemsta gangstera pdf, stefan nowak metodologia badań społecznych, zbigniew herbert heo, metoda vojty pdf, nic takiego. złe wieści. jakaś nadzieja, zestawy maturalne polski ustny, krzysztof horubski, nero sarah brianne chomikuj, wszyscy jesteśmy cyborgami, psychologia konfliktów, fizjologia wysiłku i treningu fizycznego, tomasz major, wielka rzeka, katy evans pdf, polskie towarzystwo żywienia klinicznego dzieci, grubson książka…