Miejsce i imię

Miejsce i imię

Autor: Maciej Siembieda

Jakub Kania. były prokurator IPN. otrzymuje od Instytutu Pamięci Jad Waszem w Jerozolimie zlecenie odnalezienia miejsca pochówku holenderskich Żydów zamordowanych w hitlerowskim obozie na Górze Świętej Anny. Ale nad nieodkrytą mogiłą krzyżują się interesy tajemniczej grupy holenderskich jubilerów. wysłanników z Jerozolimy. byłego agenta KGB. zagorzałej neonazistki. polskiego ABW i skorumpowanego policjanta z Trójmiasta.

Do czego naprawdę wykorzystywał więźniów zwierzchnik obozu. generał SS Albrecht Schmelt. który – jak odkrywa Kania – umierał trzy razy? Co jeszcze kryje zbiorowy grób? Tego dowie się tylko ten. kto dotrze do niego pierwszy. A wyścig właśnie się rozpoczął.

Wydawnictwo: Wielka Litera

Cena: 34.9


ISBN

9788380537767: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/latwopalni-agnieszka-lingas-loniewska-190648u

Cena:


Noc bez gwiazd

Autor: Peter F. Hamilton

Klasyczna międzygwiezdna przygoda w fascynującej opowieści o zbiegu. który niesie nadzieję ocalenia dla świata Wspólnoty.

Przez stulecia więziona w Pustce. planeta Bienvenido wraz z jej mieszkańcami. zarówno ludźmi jak Upadłymi. została wyrzucona w zwykłą przestrzeń. Jednak ocaleni znajdują się miliony lat świetlnych od Wspólnoty. która nawet nie wie o ich istnieniu. Gdy obie rasy zamieszkujące planetę rozpoczynają śmiertelną walkę o jej wyłączne posiadanie. ludzkość wydaje się skazana na klęskę. pomimo pomocy tajemniczej Anielskiej Wojowniczki. dysponującej niedostępnymi dla ludzi zdobyczami techniki Wspólnoty.

Jednak w trakcie rutynowego lotu kosmicznego major Ry Evine bezwiednie uwalnia przetrzymywany przez Upadłych statek. który awaryjnie ląduje na Bienvenido. przynosząc ludzkości nadzieję na przetrwanie: niezwykłe dziecko. To dziecko nie tylko dorasta w błyskawicznym tempie. ale posiada wiedzę i umiejętności znacznie przekraczające te. jakimi dysponują ludzie mieszkający na Bienvenido. Tropione przez Upadłych i ludzi. jest ogniwem łączącym zapomnianą przeszłość i wspaniałą przyszłość. będącą już niemal poza zasięgiem…

„Powieść gna niestrudzenie w absolutnie hipnotyzującym stylu. z wciskającą w fotel intrygą. żywą akcją i zapierającym dech napięciem. Bombowa książka. Hamilton w szczytowej formie. Absolutnie nie wolno przegapić”.

„Kirkus Reviews„

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 39


Drapieżnik. Prawdziwa historia najbardziej nieuchwytnego mordercy XXI wieku

Autor: Maureen Callahan

Do ilu zbrodni mógł zainspirować go Mindhunter?

Był zagadką dla profilerów. Przez ponad dziesięć lat przemierzał Stany w poszukiwaniu swoich ofiar. Polował na kobiety i mężczyzn. młodych i starych. w dzień i w nocy. Oszczędzał tylko dzieci.

Od zawsze czuł. że żyją w nim dwie osoby. Oddany ojciec. wychowujący córkę. i wzorowy pracownik zamieniał się w seryjnego mordercę i gwałciciela.

Doskonale przygotowany do każdej zbrodni. Zabijał według dokładnie ustalonego planu. szybko i sprawnie. Usuwał włosy na całym ciele i blokował gruczoły potowe. FBI na próżno szukałoby śladów DNA.

Jak to się stało. że Israel Keyes w końcu wpadł? Gdzie popełnił błąd? Ilu ludzi tak naprawdę zabił?

M

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 36kod da vinci pdf, ciało w kulturze, romanowski marcin, magdalena graczyk, matura rozszerzona angielski jaki poziom, alex kava złowrogie niebo, długie gorące lato 1985 lektor, herobrine, pan tadeusz streszczenie szczegółowe audiobook, naszatajemnica, inteligentny inwestor, książki o psach przygodowe, niepokorny mężczyzna kristen ashley pdf, euroregiony polska, hymn krasickiego, smutno mi boże pdf, skutki choroby popromiennej, czerwona wdowa, gazeta pdf, skiroławki, pod słońcem toskanii…