Wstydu za grosz!

Wstydu za grosz!

Autor: Zuzanna Orlińska

II Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.

W jaki sposób przetrwać wśród tygrysów. gdy się jest zębiełkiem białawym? Czy w świecie replikantów potrzebni są romantyczni wieszcze? I co zrobić. by przekonać ludzi. że młodość nie zależy od metryki urodzenia? Jeśli szukasz odpowiedzi na podobne pytania. przeczytaj „Wstydu za grosz!”. Wciśnij czwórkę. jeżeli wolisz otrzymać darmowy jajowar…

Pełna humoru i mądrości powieść Zuzanny Orlińskiej to historia dwóch niezwykłych kobiet. które – każda na swój sposób – próbują walczyć z presją społeczną. Nastoletnia Julianka bardzo się różni od koleżanek z klasy i jest przekonana. że ma więcej z zębiełka niż ze zmysłowej tygrysicy. Z kolei jej przebojowa babcia Delfina to reżyserka. która czuje. że zaczyna być dyskryminowana ze względu na wiek. Z braku lepszych propozycji Delfina postanawia poprowadzić warsztaty teatralne dla koła seniorów w gminnym domu kultury. Gdy zapada decyzja o wystawieniu sztuki. starsza pani nie ma wątpliwości. że muszą to być Dziady… a może po prostu Dziadki?

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 28.9


Pierwsza miłość

Autor: Katarzyna Berenika Miszczuk

Opowieści wyjątkowe jak pierwsza miłość

Pamiętasz swoje pierwsze zakochanie? Motyle w brzuchu. ukradkowe spojrzenia i pewność. że spotkałaś kogoś niezwykłego. Tego nie da się zapomnieć. 

Autorzy najpiękniejszych powieści obyczajowych stworzyli opowiadania o niezwykłej sile pierwszych zauroczeń. Ich bohaterowie idą za głosem serca. bo tak kochać można tylko raz. a cudowne wspomnienia zostają na całe życie. To historie pełne uczuć. emocji i wzruszeń niepowtarzalne jak pierwsza miłość.

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 31.9


Sebastian Bergman (#3). Grób w górach

Autor: Hans Rosenfeldt

Trzecia część cyklu kryminalnego z Sebastianem Bergmanem. policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw.

Jesień w górach. Dwie przyjaciółki wędrują szlakiem Trójkąta Jämtlandu. Niespodziewane załamanie pogody zamienia niewinną wycieczkę w prawdziwy koszmar. Jedna z kobiet spada z urwiska. Obrażenia nie są poważne. ale kobiety dokonują makabrycznego odkrycia ─ w górskim strumieniu znajduje się ludzki szkielet. Gdy na miejsce przyjeżdża lokalna policja. okazuje się. że w ziemi spoczywa więcej ciał. Sebastian Bergman. policyjny profiler i psycholog. wyrusza w stronę Jämtlandii i rozpoczyna zawiłe dochodzenie…

Michael Hjorth jest scenarzystą i jednym z założycieli firmy produkcyjnej Tre vänner. Był także producentem wielu filmów pełnometrażowych.

Hans Rosenfeldt zajmował się pisaniem scenariuszy. a także dziennikarstwem telewizyjnym i radiowym. W latach 2003–2005 był szefem działu rozrywki szwedzkiej telewizji SVT.

W 2010 roku zadebiutowali jako duet powieścią kryminalną Ciemne sekrety. która cieszyła się ogromnym powodzeniem w Szwecji i Danii i została przetłumaczona na kilkanaście języków. Zachęceni sukcesem. rok później opublikowali kolejny tom serii pt. Uczeń.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


:

:

Cena:


Siostra Faustyna. Biografia świętej (2020)

Autor: Ewa K. Czaczkowska

Oskarżano ją o histerię i fantazjowanie. Długo nikt nie wierzył. że ta prosta. niewykształcona dziewczyna została wybrana przez Jezusa na sekretarkę Bożego Miłosierdzia. Gdy doświadczała ciemności. czuła. że Bóg ją opuścił. że została zupełnie sama. Gdy widziała Jezusa. rozmawiała z Nim. Przygotujesz świat na ostateczne przyjście moje – powiedział jej. Ale nie ułatwiał wykonania wielkiej misji. Jak miała tego dokonać?

W mistycznych wizjach widziała i piekło. i swoją kanonizację. Kościół długo nie potrafił docenić wagi jej przesłania. Kult Bożego Miłosierdzia rozprzestrzenił się jednak na cały świat – tak jak chciał tego Jezus.

Efektem pasji dziennikarki i historyka jest jedyna tego typu biografia największej polskiej Świętej. Autorka odkrywa

37.99: https://woblink.com/ebook/gareth-jones-miroslaw-wlekly-176684u

Cena:jacek łeski, bhp w praktyce pdf, prostytucji, przylebski, eliade mircea, minczewski marczenko, dieta w ciąży zdrowe przepisy na 9 miesięcy pdf, nowakowska dziunia, dzikie serce tekst, praktyka brandingu, nazywają mnie śmierć, laila shukri pdf, słownik medyczny polsko angielski pdf, sandemose, ulubione mp3, pan samochodzik i kapitan nemo, dagny kurdwanowska, gta 2 mapa, potop ebook, anna wierzbica, nasza szkoła klasa 3 sprawdziany…