Niewidzialni

Niewidzialni

Autor: Roy Jacobsen

Doskonała norweska powieść. która trafiła do finału Międzynarodowej Nagrody Bookera 2017!

Nikt nie może opuścić wyspy. wyspa to miniaturowy kosmos. w którym gwiazdy śpią w trawie pod śniegiem. Zdarza się jednak. że ktoś podejmuje próbę.

Rodzina Barrøy jest biedna. ale na pewno nie brak jej odwagi i chęci przetrwania. Żyją z uprawy niewielkiej ziemi. mają trochę żywego inwentarza. łowią ryby i korzystają z tego. co fale wyrzucą na brzeg. Gdy dorastająca Ingrid decyduje się opuścić wyspę. nie zwiastuje to niczego dobrego.

„Niewidzialni” to powieść odznaczająca się uniwersalnością. prostotą i zrównoważeniem z jednej strony. z drugiej szokuje majestatem rodem z Szekspira w oślepiających opisach burz i sztormów. Umieszczając akcję na wysepce tak małej. że miejsca

15.9: https://woblink.com/ebook/kampania-antysyjonistyczna-w-polsce-1967-1968-dariusz-stola-126779u

Cena:


Hannibal

Autor: Ben Kane

Równina w pobliżu Kannów zmieniła się w przesiąknięte krwią pola śmierci. arenę jednej z najkrwawszych bitew w historii wojen. Kto odniesie ostateczne zwycięstwo? Czy będzie to Hannibal. prowadzący doświadczone zastępy wojowników. weteranów licznych kampanii. czy wspaniałe legiony Cesarstwa Rzymskiego?

Hannibal pragnie rzucić Rzym na kolana. Jednym z dowódców jego doborowych oddziałów jest młody oficer. Kartagińczyk o imieniu Hanno.

Tak jak jego wódz Hanno pała nienawiścią do Rzymu. Jeszcze nigdy w historii wieloletniego konfliktu Kartagina nie była tak blisko pokonania odwiecznego wroga.

Tymczasem rzymscy dowódcy mistrzowsko realizują strategię uników. obliczoną na wyczerpanie przeciwnika.

Czas uchylania się od walki dobiega jednak końca i wreszcie dwie og

Alina Skibińska: Autor

Cena: Autor


Szpieg. czyli podstawy szpiegowskiego fachu

Autor: Wiktor Suworow

Wiktor Suworow jak zwykle w świetnej formie!

Doskonałe uzupełnienie AKWARIUM – największego hitu Suworowa.

Służby specjalne byłego Związku Radzieckiego nieodmiennie budzą fascynację. W swej najnowszej książce Wiktor Suworow opisuje je od podszewki. Były rezydent GRU w Genewie we właściwym sobie gawędziarskim stylu opowiada. jak – krok po kroku – zostawało się szpiegiem. Dowiadujemy się zatem. jak typowano kandydata. jak go kształcono. na jaką placówkę mógł trafić (lepszy Waszyngton czy Pekin – to wcale nie takie oczywiste). jakie zadania mógł tam otrzymywać i jaką rolę w jego życiu odgrywała żona. Poznajemy szczegółowo struktury GRU. sposoby werbowania agentów i zażartą rywalizację z odwiecznym wrogiem. czyli… KGB.

Mnóstwo detali. przykłady akcji. także autentycznych – wszystko to sprawia. że Szpieg. czyli… jest swego rodzaju kompendium pracy radzieckich służb specjalnych. a zarazem arcyciekawą lekturą. 

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9


ISBN

9788365979513: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/amerykanska-ksiezna-sapieha-virgilia-142651u

Cena:


Mózg. Podręcznik użytkownika

Autor: Marco Magrini

Czy wiesz. że w swojej głowie masz „urządzenie”. które w każdej sekundzie może wykonywać do 38 milionów operacji i że właśnie dzięki niemu podejmujesz nawet 35 tysięcy decyzji dziennie? Zdajesz sobie sprawę. że i po pięćdziesiątce możesz nauczyć się japońskiego. jeśli tylko przyjdzie ci ochota? Masz świadomość. że kiedy czegoś doświadczasz. tak naprawdę to przewidujesz. bo twój mózg w prognozowaniu zdarzeń jest lepszy niż pogodynka? Te i wiele innych informacji znajdziesz w wyjątkowej książce. która stała się bestsellerem we Włoszech. a prawa do jej zakupu zapewniły sobie liczne kraje na całym świecie. Oto pierwsza przyjazna instrukcja stworzona specjalnie dla użytkownika maszyny zainstalowanej w ludzkiej głowie. Czas więc przejąć stery nad urządzeniem o potężnej mocy. które dotychczas eksploatowałeś na czuja. Czytając tę pełną informacji. a przy tym niezwykle dowcipną książkę o mózgu. poznasz: specyfikację techniczną systemu i jego sposób działania. a także częste problemy związane z użytkowaniem (synestezja. fałszywe wspomnienia. uzależnienia). wreszcie zyskasz też wiedzę na temat awarii. którym podlega czasem maszyna (autyzm. depresja. schizofrenia. neurodegeneracja). Dowiesz się również. na czym polega różnica między modelami K i M. jakie zasilanie najlepiej stosować i jakie rozszerzenia (neurotechnologie. sztuczna inteligencja) pozostają wciąż do wyboru. OTO MÓZGOWA WIEDZA W PIGUŁCE – INSTRUKCJA OPRACOWANA Z MYŚLĄ O TOBIE NA PRODUKT. KTÓREGO… GWARANCJA NIESTETY NIE OBEJMUJE!

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 32.9


Miesięcznik ZNAK nr 767

Autor: autor zbiorowy

Funkcjonujemy w rzeczywistościach równoległych. Z jednej strony zasypują nas coraz to nowe poradniki o tym. jak osiągnąć dobrostan. żyć w zgodzie ze sobą i otoczeniem. zamieniać nałogi na zdrowe nawyki. z drugiej – w przestrzeni publicznej spotykamy się z gestami przemocy. mową nienawiści. wywołującymi strach zachowaniami. Dobro. troska. przyzwoitość coraz częściej kojarzą się z zajmowaniem naiwnej pozycji wobec świata. Co jest potrzebne dla dobrych relacji z bliskimi? W jaki sposób pomagać ludziom. których nie znamy osobiście? Kiedy nasze prawo i instytucje dobrze funkcjonują? Jakim językiem rozmawiać z przeciwnikami politycznymi? Po co działać na rzecz środowiska? I jak nie zapomnieć w tym wszystkim o sobie?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 12.9


ISBN

9788381474856: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/nie-w-moim-typie-mikolaj-milcke-148958u

Cena:jima jonesa, głos o.pio, artur kijas, łamacz dusz, zrozumieć zbrodnię, malum amo jones, agata sosnowska, zarabianie z domu, stop na fajerki, najstarszy zawód świata, historia filozofii tatarkiewicz, kordek onkologia pdf, maestro z sankt petersburga, hołdyńska…