Nigdy dość. Mózg a uzależnienia

Nigdy dość. Mózg a uzależnienia

Autor: Grisel Judith

Historia nałogów i procesu zdrowienia autorki. ale też omówienie z perspektywy badaczki zmian zachodzących w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia.

Judith Grisel pierwszy raz upiła się jako trzynastolatka. Niewiele później zaczęła zażywać narkotyki. I tak przeżyła – jak sama twierdzi. cudem – następne dziesięć lat. Przełomem okazało się życzenie szczęścia. które usłyszała w urodziny od swego ojca. Z mocnym i brawurowym postanowieniem. że znajdzie lekarstwo na uzależnienia. poddała się leczeniu. wróciła na studia i zrobiła doktorat w dziedzinie neuronauki.

„Nie ma nic za darmo” – oto motyw przewodni Nigdy dość. świetnie napisanej książki. w której dzieli się nie tylko historią własnych nałogów i procesu zdrowienia. ale też z perspektywy badaczki omawia zmiany zachodzące w mózgu i zachowaniu na skutek długotrwałego uzależnienia. W nowatorski sposób definiuje rolę. jaką substancje psychoaktywne odgrywają w naszym życiu. i rozwija nadzwyczaj trafne przemyślenia co do sposobów. na jakie można walczyć z epidemią uzależnień – jednym z najpoważniejszych problemów medycznych o zasięgu globalnym.

Judith Grisel. specjalistka od neuronauki. która ma za sobą długą historię wychodzenia z nałogu. przytacza wymowne przykłady ze swojej strasznej przeszłości. metodycznie omawiając je na gruncie neurobiologii uzależnień i sprawiając. że czytelnik wgłębia się najbardziej skomplikowane zagadki charakteryzujące rodzaj ludzki. – Paul H. Earley. prezes American Society of Addiction Medicine.

Judith Grisel to była narkomanka i alkoholiczka. która jest także naukowcem i ma talent do pisania. Kto lepiej niż ona może nam pomóc zrozumieć. czym jest uzależnienie? Jej książka uczy i porusza – w sposób zrozumiały nawet dla czytelników niebędących specjalistami od neuronauki tłumaczy kwestie naukowe i jednocześnie przytacza dramatyczną prywatną historię uzależnienia. – Martha J. Farah. dyrektor Center for Neuroscience & Society. University of Pennsylvania.

Książki o uzależnieniach. które łączą w sobie podejście emocjonalne z poglądami naukowymi. to rzadkość. W Nigdy dość Judith Grisel pokazuje. jak wychodziła z bagna uzależnienia także dzięki pozytywnym reakcjom ludzi jej bliskich. i pod tym względem jej książka ma w sobie pokłady nadziei. – Christopher J. Evans. dyrektor Hatos Center for Neuropharmacology. UCLA Relacja.

Judith Grisel z jej własnych uzależnień jest wstrząsająca. Jej książka – przejrzyście i wszechstronnie ujmująca wiedzę o uzależnieniach – również od tytoniu i kofeiny – dobitnie pokazuje. jak wiele jeszcze tajemnic kryje w sobie ludzki mózg. a także dowodzi. że nasza współczesna kultura faworyzująca unik i ucieczkę od bólu jest w istocie stworzona z narzędzi uzależniania. Znakomita lektura dla czytelników. którzy chcą zrozumieć. czym jest uzależnienie. – ‚Kirkus Reviews’

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 33.9


ISBN

9788324079056: Wydawnictwo

Format

18.71: https://woblink.com/ebook/arsene-wenger-autobiografia-arsene-wenger-bartlomiej-

Cena:


3 ebooki: Groźny cień. Tłumacz grecki. Nauka angielskiego z książką dwujęzyczną

Autor: Marta Owczarek

 

Zestaw zawiera 3 ebooki:

 

– „Groźny cień” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– „Z przygód Sherlocka Holmesa. Tłumacz grecki” Arthur Conan Doyle (wydanie dwujęzyczne polsko-angielskie).

– podręcznik z ćwiczeniami: „Nauka języka angielskiego z książką dwujęzyczną Marta Owczarek.

 

3-pak jest idealnym rozwiązaniem dla osób uwielbiających spędzać czas z książką. Może stać się także nietuzinkowym sposobem nauki języka obcego.

 

Pakiet ebooków jest pełnym kursem językowym łączącym przyjemność czytania z praktyczną nauką języka angielskiego. Zestaw fascynujących książek prezentujemy w dwóch wersjach językow

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 29.9


Miłość dla zuchwałych

Autor: Shana Galen

On myśli. że obowiązki ochroniarza córki księcia będą łatwe.

Ona ma dla niego kilka niespodzianek…

Ewan Mostyn. tak jak trzech jego wiernych przyjaciół i towarzyszy broni. chce zapomnieć o walce i ranach. i powrócić do spokojnego salonowego życia. Kiedy książę Ridlington oferuje mu pracę – ochronę swojej niesfornej córki – Ewan przyjmuje propozycję.

Lecz lady Lorraine nie zamierza ulec woli ojca. Ze wszystkich sił stara się unikać swojego irytująco przystojnego anioła stróża – dopóki nie wpada w poważne tarapaty. Teraz może mieć tylko nadzieję. że jej obrońca zrobi dla niej to. co robił zawsze – walczył o to. czego pragnie.

Wydawnictwo: Amber

Cena: 32.8maciej kozłowski dzieci, star wars: empire at war: forces of corruption, pastrami malcolm xd, słownik medyczny polsko niemiecki, alfabet pdf, lejb fogelman, township poradnik, nieodgadniona mróz, piotr palka, oczy smoka stephen king, położna nauka i praktyka, ucicha, pytania konstytucyjne, babcocha, łukasz walter, françois olivennes, grimm city wilk, diana brzezińska zaufaj mi, piotr mamet, zapisane w pamięci pdf, dzieje bizancjum, kinga litkowiec…