Kejsarn av Portugallien

Kejsarn av Portugallien

Autor: Selma Lagerlöf

Kejsarn av Portugallien är en roman av den svenska författarinnan Selma Lagerlöf. Romanen utspelas på 1860- eller 1870-talet i Lagerlöfs hembygd i Värmland och handlar om torparen Jan i Skrolycka. Han älskar sin dotter över allt annat men när hon flyttar till Stockholm och aldrig hör av sig. sjunker han in i en drömvärld där hon är förnäm kejsarinna av Portugallien och han tror också att han är kejsare. Hela hans tillvaro domineras av tankarna på hennes återkomst och vad som då ska ske. I rollen som kejsare bosatt i den fattiga skogsbygden kan han ifrågasätta traktens sociala hierarkier: iförd sina kejserliga regalier sätter han sig längst fram i kyrkan. tar plats vid honnörsbordet på bjudningar och han försöker umgås med traktens godsägare.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Reguły dla dziewczyn

Autor: Katie Cotugno

ZACZYNA SIĘ DUŻO WCZEŚNIEJ. NIŻ SIĘGASZ PAMIĘCIĄ:

STOPNIOWO UCZYSZ SIĘ REGUŁ DLA DZIEWCZYN…

Marin z wprawą lawiruje między tymi niepisanymi zasadami. Jako wzorowa uczennica i redaktorka szkolnej gazetki marzy. by dostać się na Uniwersytet Browna. Jej przyszłość rysuje się w jasnych barwach. w czym utwierdza ją pan Beckett – młody. charyzmatyczny nauczyciel angielskiego. który nigdy nie skąpi jej pochwał i zawsze chętnie spędza z nią czas. dyskutując o książkach.

Kiedy jednak Bex posuwa się za daleko i próbuje się do niej dobrać. dziewczyna jest zaszokowana i przerażona. Czyżby go sprowokowała? Czy to jej wina? 

W końcu Marin zdobywa się na odwagę. by opowiedzieć o wszystkim dyrektorowi. lecz ani on. ani nikt inny nie chce jej wierzyć. W związku z tym Marin dzień w dz

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788395126338: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/skazaniec-tom-vii-krzysztof-spadlo-194796u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/194620/epub

1:

:

Cena:mój szef pdf, streszczenie umarłych poetów, tam i tu, minier siostry, badania jakościowe pdf, frank bettger jak przetrwać i odnieść sukces w biznesie, kopalnia kolorowanka, roberta i diego opowiadania, fizjologia człowieka pdf, cechy indywidualne człowieka, książki epub, taniec ze smokami pdf, zagadnienia ekonomiczne…