Mysia Wieża

Mysia Wieża

Autor: Agnieszka Fulińska

Dwunastoletni Igor i jego rówieśniczka Hanka przypadkiem spotykają się na wakacjach nad jeziorem Gopło. Nie wiedzą. że lato w cichym zakątku koło Kruszwicy przyniesie im nieoczekiwane przygody. Któż by się bowiem spodziewał w takim miejscu gadających myszy. duchów pradawnych królów. hologramu czarodzieja i jak najbardziej żywych wieszczek i guślarzy? Tajemnice i dramaty czające się w przeszłości bohaterów też okażą się ważniejsze. niż którekolwiek z nich mogło przypuszczać.

Kim była matka Igora. o której nigdy nie mówi się w domu chłopca? Jak rozprawić się z lichem? Gdzie szukać sposobów na pokonanie króla ducha i jego upiornej małżonki? Odpowiedzi czekają w Mysiej Wieży. pierwszym tomie serii „Dzieci Dwóch Światów”. powieści przygodowej z mitologią słowiańską w tl

:

Cena:


ISBN

9788328707801: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kociarz-magdalena-sommer-kristen-roupenian-147319u

Cena:


Powstania śląskie 1919-1920-1921

Autor: Ryszard Kaczmarek

Był 15 sierpnia 1919 roku. Oczekujący od wielu godzin na wypłatę tłum górników stracił cierpliwość i wtargnął na plac mysłowickiej kopalni. Oddziały niemieckiego Grenzschutzu otworzyły ogień do nieuzbrojonych ludzi. Według oficjalnych danych zginęło sześć osób. w tym dwoje dzieci. a mysłowicka masakra stała się iskrą. która rozpoczęła otwarty konflikt o najcenniejsze i najlepiej rozwinięte gospodarczo ziemie zamieszkałe wówczas przez Polaków.

Ryszard Kaczmarek. niezrównany znawca historii Ślązaków. określa powstania śląskie mianem nieznanej wojny polsko-niemieckiej.

Powstania śląskie 1919-1920-1921 to pierwsza od dekad popularna publikacja dotycząca tych najgłośniejszych we współczesnej historii Śląska wydarzeń. Ryszard Kaczmarek dał się dotychczas poznać jako autor. który z równą uwaga przygląda się i spisom regimentów. i relacjom cywilów – również tym razem w ręce czytelników trafia pasjonująca książka nie tylko o realiach bitewnych. lecz także o życiu zwykłych Ślązaków wtrąconych w tryby wielkiej historii.

Powstania śląskie… składają się. wraz z Polakami w Wehrmachcie i Polakami w armii kajzera. na wielki tryptyk pozwalający poznać i w pełni zrozumieć historyczne uwarunkowania skomplikowanej śląskiej tożsamości.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9laboratorium w szufladzie chemia, heszen psychologia stresu pdf, bieguni pdf, podstawy matematyki pdf, walden czyli życie w lesie pdf, modele opieki pielęgniarskiej nad chorym dorosłym pdf, tijan pdf pl, mechanika statyka zadania z rozwiązaniami pdf, sebastian imielski, szewcy witkiewicz, instrukcja obsługi toksycznych ludzi chomikuj, historia wewnętrzna serce, w oblężeniu. życie pod ostrzałem na sarajewskiej ulicy, rudowłosa, zwrotnik raka miller, ebook wypożyczalnia, książki kindle, eugeniusz korczarowski, nie tłumacz się działaj pdf, hello world książka…