Wierni

Wierni

Autor: Sowiński Piotr

Lato 1942 roku. Trzecia Rzesza jest u szczytu potęgi. We wcielonej do Niemiec Łodzi. przez hitlerowców przemianowanej na Litzmannstadt. panuje okrutny. wszechogarniający terror. Prawa Polaków są skrajnie ograniczone. a resztki wolności. sprawiedliwości i człowieczeństwa brutalnie deptane przez zbrodnicze zapędy najeźdźców. Strzępów nadziei trzyma się garstka straceńców próbująca walczyć z nazistowską machiną śmierci. Kto mówi prawdę. kto gra na dwa fronty. kto dał się sprzedać. a kto pozostał wierny? I jaka jest cena wierności?

Wierni Piotra Sowińskiego to opowieść o trudnych wyborach moralnych w skrajnie niemoralnych czasach. Bohater. komisarz policji. prowadzi śledztwo związane z serią wyłudzeń. Jako pół Polak. pół Niemiec próbuje odnaleźć swe miejsce w nowej rzeczywistości. Podążając tropem intrygi. wkracza w świat łódzkiej konspiracji. by odkrywać tajemnice niezwykle odważnych działań wymierzonych w Trzecią Rzeszę. Powieść garściami czerpie z prawdziwych wydarzeń. ukazując heroiczną walkę łódzkiego podziemia w ramach Akcji „N” i niebezpośrednie. ale bardzo kreatywne i ryzykowne metody walki z okupantem. Tłem dla opowieści są rozgrywki podziemnego Widzewa. rekordzisty w ilości rozegranych meczy w konspiracyjnej lidze piłkarskiej – walka o godność miała i takie oblicze.

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński

Cena: 29.9


Introwertyczna mama

Autor: Jamie C. Martin

Potrzebujesz czasu na wyciszenie się po każdej wizycie w sali zabaw? Ogarnia cię poczucie ulgi. gdy wspólne wyjście z innymi rodzicami zostaje odwołane? Jeśli tak. prawdopodobnie jesteś introwertyczną mamą. Czy to źle? Wręcz przeciwnie!

Kiedy zgiełk życia rodzinnego nie współgra z twoją cichą osobowością. to całkiem naturalne. że pojawiają się frustracja. poczucie winy i przeciążenie. W książce Introwertyczna mama Jamie C. Martin zdejmuje ten ciężar z twoich barków. przypominając. że twoja stabilność i siła są właśnie tym. czego najbardziej potrzebuje wasza rodzina w dzisiejszym chaotycznym świecie. I przekonuje. że spokojny temperament to cecha. dzięki której możesz być wyjątkową mamą dla swoich dzieci.

W czasach. kiedy głośniej i więcej 13.65: https://woblink.com/ebook/dawne-rzady-a-rewolucja-alexis-de-tocqueville-205099u

Cena:


ISBN

9788366494572: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/swieca-w-ciemnosci-austin-lynn-204998u

Cena:tajemnice korei północnej, fizyka a sport, korwin książki, anna słysz, audiobook mp3 download, judyta watoła, nanokrzemionka, słońce arizony, agnieszka lingas loniewska, bałagan jaki zostawisz, nowe życie sandi lynn, sprawozdawczość finansowa pdf, stowarzyszenie umarłych poetów ksiazka, paula marshall, smak kwiatów pomarańczy, czarny kot poe…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin