Potępiona

Potępiona

Autor: Fitas Bartłomiej

Kraków. W jednym z prowadzonych przez zakonnice domów dziecka dochodzi do morderstwa opiekunek. a w niewyjaśnionych okolicznościach znikają wszyscy wychowankowie. Z każdym kolejnym krokiem. który zbliża detektywów do wyjaśnienia sprawy. giną kolejne osoby. W tej precedensowej historii pojawia się coraz więcej znaków zapytania. Jaką tajemnicę skrywała siostra Ezechiela? Kim jest Ewa? Dlaczego wszędzie pojawiają się ćmy?

Połączenie kryminału z pełnym napięcia horrorem to cechy charakteryzujące debiutancką powieść Bartłomieja Fitasa. Szybka akcja i cięty język sprawiają. że powieść wciąga od pierwszej strony.

Wydawnictwo: Dom Horroru

Cena: 34


Deyna. czyli obcy

Autor: Roman Kołtoń

Historia polskiej piłki nożnej przez dziesiątki lat była zakłamana. Jedyną z legendarnych postaci futbolu nad Wisłą jest Kazimierz Deyna. który znalazł tragiczną śmierć na autostradzie w San Diego.

Czy oficer Ludowego Wojska Polskiego może grać w Realu Madryt. hołubionym przez generała Franco? Jednocześnie Deyna jest pełen serwilizmu w stosunku do władzy komunistycznej. co najbardziej uwidacznia wywiad dla Stefana Szczepłka z 1977 roku. Komu potrzebne były takie słowa Deyny – na pytanie o najważniejsze wyróżnienie? – zapisane przez jego biografa:

„Jestem kapitanem reprezentacji Polski. Jako jeden z nielicznych sportowców otrzymałem od I sekretarza KC PZPR. towarzysza Edwarda Gierka. list gratulacyjny. Taki sam list dostałem po meczu w Kopenhadze dla drużyny. jako kapitan. To coś więcej niż tylko

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99


Pan Samochodzik i Księga strachów

Autor: Zbigniew Nienacki

Tajemnicze i groźne wydarzenia opisane w Księdze strachów są początkiem przygody trzech młodych przyjaciół: Wilhelma Tella. Sokolego Oka i Wiewiórki oraz Pana Samochodzika. Czy zagadkowe szachownice pomogą rozwikłać zagadkę rodu hrabiów von Haubitzów?

Wydawnictwo: Liber Novus

Cena: 29.99jasne miejsca, stanislaw lem solaris, buty szczęścia, przeklęte przeznaczenie, nigdy nie mówię nigdy, mostowicz, szmidt robert, zarządzanie podmiotem leczniczym, strategie nato, inf 02, polskie konstrukcje motoryzacyjne, teraz egzamin ósmoklasisty język polski, anna giza poleszczuk, ichigo ichie, najpiękniejsze wiersze danuta wawiłow…