https://woblink.com/product-publication/download/177412/epub

https://woblink.com/product-publication/download/177412/epub

1: Autor

Autor

Marta Guzowska: Autor

Cena: Autor


Osiedle marzeń

Autor: Wojciech Chmielarz

Jedno z eleganckich zamkniętych osiedli w Warszawie. mały raj na ziemi. o jakim marzy co drugi Polak. budzi się ze snu. Ten dzień sprawi. że nic już nie będzie takie samo. Śmierć studentki. której zwłoki nad ranem znajduje ochroniarz. da początek serii zaskakujących wydarzeń. Życie mieszkańców przybierze dramatyczny obrót. a raj zmieni się w piekło. W tym miejscu. jak w Polsce w miniaturze. spotkają się polityka i mafia. seks i narkotyki. ambicje i aspiracje. tajemnice i marzenia. które czasem bywają zabójcze.

Komisarz Jakub Mortka wraca. by rozwikłać kolejną zagadkę. U jego boku stanie aspirantka Suchocka. która sama ma w zanadrzu kilka tajemnic…

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 29.15


Rosyjski zabójca

Autor: Anna Zaires

Książka świetnego duetu – Charmaine Pauls i legendarnej Anny Zaires. autorki serii „Twist Me”.

Pewnej nocy Mina podsłuchała rozmowę dwóch niebezpiecznych. mówiących po rosyjsku mężczyzn. którzy siedzieli w barze. gdzie pracowała jako kelnerka. Chociaż udawała. że nie zna tego języka i nic nie zrozumiała. oni z jakiegoś powodu wiedzieli. że tak nie było.

Gdy Mina kończy pracę. czuje. że coś jest nie tak. Szybko się dowiaduje. dlaczego miała takie wrażenie. Zanim się zorientuje. zostaje porwana prosto z ulicy.

Mężczyźni zapewniają ją. że nic jej nie grozi. Ma tylko zostać z nimi do rana. Sprawa się jednak komplikuje. ponieważ jeden z nich wzbudza w Minie pożądanie. Kobieta ma świadomość. że to nie powinno mieć miejsca i nie jest normalne. Ale ona nie jest zwyczajną dziewczyną. o c

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 17.99


Zabierz mnie do domu

Autor: Marie Aubert

Tęsknota za młodością i ówczesnymi marzeniami. nieporozumienia małżeńskie. błędy życiowe… w swoim literackim debiucie. dziewięciu krótkich. ale treściwych opowiadaniach. Marie Aubert tworzy małe światy. w których możemy przeglądać się jak w lustrze.

Autorka świetnie przyjętej w Polsce powieści Dorośli doskonale radzi sobie z krótkimi formami. Zbiór opowiadań Zabierz mnie do domu. podobnie jak powieść. pokazuje. jak dużo się dzieje pod powierzchnią zwykłej codzienności. jak bardzo buzują emocje i ile pozornie bliskie sobie osoby mają do ukrycia.

„Książka Marie Aubert to migawki z życia zwykłych ludzi. którzy gubią się w swoich oczekiwaniach. nie umieją odczytywać własnych i cudzych pragnień. Jest to proza gorzka i dotkliwa. bo autorka operuje w dobrze

:

Cena:


Krótka historia religii

Autor: Richard Holloway

W czasach napięć na tle religijnym ta książka uczy tolerancji i szacunku dla różnych przejawów religijności człowieka.

Ta książka to – napisana z głębokim szacunkiem i dbałością o prawdę – panorama systemów i wierzeń religijnych od zarania dziejów ludzkości po wiek dwudziesty pierwszy. Pokazuje. jakich odpowiedzi udzielał człowiek w swoich dziejach na pytania będące fundamentem religii: Skąd się wziął wszechświat. a w nim człowiek? Czy istnieje ktoś. kto ich stworzył? Czy śmierć jest końcem wszystkiego? Czy czeka nas może coś jeszcze? A jeśli tak. to co to właściwie będzie?

Nie ograniczając się do największych religii – judaizmu. islamu. chrześcijaństwa. buddyzmu i hinduizmu – autor rozważa. skąd wzięły się wierzenia religijne.

Wydawnictwo: Znak

Cena: 8.99


Polowanie na wiedźmy. Kronika kobiet niepodporządkowanych

Autor: Kristen J. Sollee

Polowanie na wiedźmy

Wyrusz w podróż z przewodnikiem po historii polowań na czarownice

w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Kristen Sollee opowiada. jak przez wieki nękano zielarki. akuszerki. szeptuchy. oskarżając je o czary. i jak po pokazowych procesach prowadzono je wprost na stosy.

Opisy torturowania wiedźm wymyślnymi narzędziami. takimi jak maski z krucyfiksem. dyby wstydu. koła do łamania kości. dziś przyprawiają o dreszcze.

Jednak między XV a XVII wiekiem praktyki te były powszechne i często poddawano im kobiety. które nie chciały ulec męskiej dominacji. 

Autorka bada historię wiedźm. opisuje czarne msze odprawiane z użyciem krwi niewinnych. sabaty i praktyki czarownic. tłumaczy źródła mrocznych

22.37: https://woblink.com/ebook/wszyscy-musza-zginac-marcel-moss-206433u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/154375/epub

1:

:

Cena:


Tygodnik Powszechny – Wydanie Specjalne Kryzys w Kościele

Autor: Opracowanie zbiorowe

Kiedy się wydaje. że pod lawiną ujawnionych skandali Kościół jeśli nie umarł. to właśnie umiera. papież Franciszek. jak Jezus do żałobników w domu Jaira. mówi: „Nie płaczcie. nie umarła dzieweczka. ale śpi”.

[ze wstępu ks. Adama Bonieckiego]

Skandale obyczajowe i nadużycia związane z systemem władzy w Kościele powszechnym i polskim. na gruncie lokalnym flirt episkopatu z PiS i błyskawicznie przyspieszająca laicyzacja. na gruncie globalnym pełzająca rebelia przeciwko reformującemu Kościół papieżowi Franciszkowi. a także poszukiwanie dróg wyjścia i wizja chrześcijaństwa przyszłości – to tematy kolejnego wydania specjalnego „Tygodnika Powszechnego”. zatytułowanego „Kryzys w Kościele”. 

Wśród autorów. ekspe

15.74: https://woblink.com/ebook/zagrywka-katarzyna-nowakowska-204959u

Cena:ten dzień lipińska, zwiadowcy 6, dorota masłowska kochanie zabiłam nasze koty, magdalena wrzesińska, zarządzanie książki pdf, święci dominikańscy, okręt książka, gliniany notes, wojna secesyjna książka, księgarnia ebooków, medaliony zofia nałkowska pdf, wot i my po nowomu 1, bogaty albo biedny po prostu różni mentalnie, marcin sękowski psycholog, świat milczenia, tylko żywi mogą umrzeć pdf, zbigniew bielecki, poradnik horizon zero dawn…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin