Romeo i Julia

Romeo i Julia

Autor: William Shakespeare

‚Czymże jest imię? To co zwiemy różą. Słodko pachniałoby pod każdym innym imieniem’.

Akcja jednego z najpopularniejszych dramatów w historii rozgrywa się w Veronie. To włoskie miasto jest znane z rywalizacji dwóch zwaśnionych rodów: Montecchi i Capuletich. Gdy dwójka młodych ludzi. pochodzących właśnie z obu tych skłóconych rodzin spotyka się. zakochują się od pierwszego wejrzenia. Żadne z nich nie ma jednak pojęcia o pochodzeniu drugiego. Romeo i Julia pokazują tym samym. że miłość. którą siebie darzą. zwycięża nienawiść między ich krewnymi.

W swoich dramatach Szekspir. między wierszami. zadaje zasadnicze pytania: Czym tak naprawdę jest człowiek? Co sprawia. że człowiek jest człowiekiem? Odpowiedź na jedno z nich znajdziemy właśnie w Romeo i Julii.

Ben Johnson. dramaturg. żyjąc

3.99: https://woblink.com/ebook/opetana-przez-owena-graya-skov-sarah-199565u

Cena:


ISBN

9788726191752: Wydawnictwo

Format

9.99: https://woblink.com/ebook/adresat-nieznany-gordon-barbara-199772u

Cena:


Koszałki-opałki

Autor: Janusz Korczak

Koszałki – opałki to zbiór felietonów pisanych przez Janusza Korczaka na przełomie XIX i XX wieku. Ukazywały się one na łamach satyrycznego magazynu ‚Kolce’ pod pseudonimem Hen i stanowią zwierciadło mieszczańskiej społeczności ówczesnej Warszawy. Cięte uwagi i lekki styl tworzą błyskotliwą wypowiedź o sprawach istotnych również współcześnie.

Ideały bliskie Korczakowi: sprawiedliwość i równość w traktowaniu drugiego człowieka są uniwersalne dla każdej epoki.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 9.99rodzeństwo bez rywalizacji pdf, złe spojrzenia, heban (reportaż), vonegut, zycie pozagrobowe, mikroekonomia varian, black mesa, michael jordan życie, książki do czytania w internecie, metodologia badań społecznych pdf, vim vi repellere licet, geografia myślenia pdf, tajemnice podświadomości, droga do niewolności, nie jestem potworem, anatomia człowieka książka pdf, newsweek pdf, nauka o klimacie książka, randall munroe, michał januszkiewicz, pisma procesowe wzory, domniemanie niewinności. prawo miłości pdf chomikuj, grzechy kościoła, morderstwo przedawnienie, remigiusz mróz rewizja pdf, typy osobowości test do druku, king bezsenność…