Ocean odrzuconych. Tom I

Ocean odrzuconych. Tom I

Autor: Magdalena Knedler

Siedemnastoletnia Charlotte. córka żydowskiego jubilera. obywatelka świata i mieszkanka Wiednia. kocha muzykę. biżuterię i Austrię. Pełna nadziei i młodzieńczych planów na przyszłość. marzy o szczęśliwym. dostatnim życiu. w którym spełni się jako projektantka wyrafinowanych ozdób. Wkraczając w dorosłość. coraz częściej dostrzega jednak dwoistość otaczającej ją rzeczywistości: przepych sąsiaduje z nędzą. na zewnątrz urządzonych z rozmachem mieszczańskich salonów koczują bezdomni. a radosne towarzyskie spotkania podszyte są niepokojem o to. co może się wydarzyć w kraju. Wkrótce z frontu powracają pierwsi ranni. a z domu znika ojciec Charlotte…

Pierwszy tom Oceanu odrzuconych to odmalowany w niezwykle plastyczny i sugestywny sposób obraz stolic

38: https://woblink.com/ebook/ocean-odrzuconych-tom-ii-magdalena-knedler-143969u

Cena:


Kreatywność językowa w przestrzeni publicznej

Autor: Praca Zbiorowa

Publikacja jest kontynuacją rozważań podjętych w dwóch poprzednich książkach z cyklu poświęconego oryginalności słownej: Kreatywność językowa w komunikowaniu (się) i Kreatywność językowa w przestrzeni medialnej. W przygotowaniu znajduje się kolejny tom – Kreatywność językowa w literaturze i mediach.

Poszczególne zagadnienia przedstawione przez badaczy zostały zgrupowane w pięciu częściach. z których każda ściśle wiąże się z kreatywnością na płaszczyźnie językowej. ale dotyczy nieco innych jej aspektów (kreatywność stricte językowa. kreatywność językowa a odmiany języka. kreatywność językowa w przestrzeni publicznej: politycznej. medialnej. miejskiej). Autorzy. wyczuleni na nowe zjawiska językowe. prezentują aktu

22: https://woblink.com/ebook/stowa-do-morza–145657u

Cena:


Orzeszkowo 14

Autor: Anna Romaniuk

Już w 1639 roku zapisano. że Puszcza Białowieska „poczyna się od wsi Orzeszkowa”. Podróż z warszawskiego Dworca Śródmieście. przez Siedlce i Czeremchę. przez Wisłę i Bug. trwa zazwyczaj cztery godziny. Tuż przy torach tablica z napisem „Orzeszkowo”.

Nie za daleko od stacji kolejowej. nie za blisko sklepu – stoi dom. Otacza go. jak starych ludzi i stare drzewach. aura nostalgii. To właśnie dom. wieś. jej mieszkańcy – dawni i obecni – są bohaterami tej opowieści: polscy Białorusini. z dziada pradziada „tutejsi”. mocno związani z ziemią przodków. a oprócz nich piękna podlaska przyroda i skomplikowana historia odmierzana datami kolejnych wojen. wysiedleń. bieżeństwa.

„Orzeszkowo 14” to próba zapisania świata. który odchodzi. otwarcia na to. co dawniejsze. uważne. uczciwe spisanie widzianego i wysłuchanego.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 25.9


1

:

:

Cena:


Mózg władca czasu

Autor: Dean Buonomano

Twój mózg nieustannie mierzy czas. Kiedy rozmawiasz. precyzyjnie określa długość trwania każdej sylaby. a także dźwięków. gdy słuchasz muzyki. wie ile trwa doba. a nawet miesiąc. Mózg to wspaniały zegar!
Jak ludzki mózg mierzy czas? Jak robią to mózgi zwierząt? I czym w ogóle jest czas: obiektywną wielkością fizyczną. czy może tylko wytworem mózgu?
W swojej książce ‚Mózg. władca czasu’. Dean Buonomano poszukuje odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania – odpowiedzi. od których zależy więcej. niż myślisz.

Talent Buonomano sprawił. że lektura przypominała rozmowę w ulubionej kawiarni.
Stephon Aleksander. profesor fizyki. Brown University. autor książki ‚Jazz i fizyka’.

Książka Deana Buonomano to objawienie. które głosi zupełnie nową wizję mózgu.
Lee Smolin. autor książki ‚Czas odrodzony’

Dean Buonomano jest profesorem neurobiologii i psychologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i wiodącym teoretykiem w dziedzinie neuronauki czasu.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.9kristina ohlsson, entj zawody, ghost master solucja, carroll jonathan, walka kotow, ludzkie działanie mises, norman davies wyspy, rodzanice chomikuj, hanna dikta, fizjologia górski, tadeusz gadkowski, ta która musi umrzeć pdf, bianca iosivoni, john gottman, uzdrawianie duszy, 21 lekcji na xxi wiek pdf, lina bengtsdotter, wiedźmin 3 monstrum z tufo, ksiązka pdf…