Zrób sobie raj

Zrób sobie raj

Autor: Mariusz Szczygieł

Zrób sobie raj to druga po Gottlandzie bestsellerowa książka Mariusza Szczygła o Czechach. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku i zostało przetłumaczone na dziewięć języków. Autor kreśli tło reporterskiej opowieści o współczesnych Czechach i ich kulturze. ale jednocześnie dręczy go zagadnienie. czy można być szczęśliwym bez religii. „Jak się państwu żyje bez Boga?” – to czasem wyrażone wprost. a czasem ukryte pytanie-refren. które reporter zadaje swoim bohaterom. Są wśród nich: przyjaciel Hrabala i „poeta fekalny” Egon Bondy. najzabawniejsza Czeszka – Halina Pawlowská. rzeźbiarz-prowokator David Černý. tłumaczka literatury polskiej Helena Stachová. czy fotograf Jan Saudek.

Szczygieł w Zrób sobie raj jest detektywem czeskiej kultury. Zajmuje go śmiech jako „radość smutku”. Analizuje. dlaczego w swoim hymnie nasi sąsiedzi nie maszerują i niczego nie zdobywają. tylko leżą. Bada. z jakich powodów czeskie rodziny nie odbierają z krematoriów co trzeciej urny z prochami swoich najbliższych. Docieka. dlaczego Bóg w powieści młodej pisarki jest narkomanem i jak to możliwe. że taka wizja Boga zyskuje aprobatę najpopularniejszego czeskiego księdza. Wreszcie ogłasza. że tym. co Bohumil Hrabal dał ludzkości. jest oszustwo.

Książka zdobyła serca czytelników. zaskoczonych obrazem naszych południowych sąsiadów. Recenzenci pisali. że Szczygieł odkrył przed Polakami tajemnicze plemię.

W 2011 roku tygodnik „Newsweek” przeprowadził sondę wśród polskich parlamentarzystów. Na pytanie o to. co będą czytali w czasie wakacji. połowa z nich odpowiedziała. że Sienkiewicza oraz Zrób sobie raj. Autor uznał. że Sienkiewicz miał być dla posłów odtrutką na „zakaźność czeskiej kultury”.

Książka była nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2011. zdobyła Złotą Zakładkę – Nagrodę Blogerów Książkowych 2011 oraz została Książką Roku 2010 Warszawskiej Premiery Literackiej.

.

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie

Cena: 43


Daisy Jones & The Six

Autor: Taylor Jenkins Reid

12 lutego 1979 roku. Daisy Jones & The Six. najsławniejszy zespół rock’n’rollowy na świecie. daje koncert. na którym szaleje tysiące osób. Nikt jeszcze nie wie. że to ich ostatni wspólny występ. Jak doszło do tego. że kultowy zespół. którego piosenki królowały na wszystkich potańcówkach. przestał istnieć tak nagle?

To. co stało się między członkami zespołu. było wielka tajemnicą. Aż do teraz. 

Autorka bestselleru „Siedmiu mężów Evelyn Hugo” wreszcie w Polsce ze swoją najgłośniejszą powieścią w rytmie Rock’n’Rolla i ze słonecznym Los Angeles w tle. Porywająca historia w klimacie różowych lat 70. kiedy rządziły płyty winylowe. a kolorowe neony oświetlały ulice największych miast Stanów Zjednoczonych. Gdyby zespół Daisy Jones & The Six istniał naprawdę

37.99: https://woblink.com/ebook/milosnicy-czterech-kolek-czesc-2-jesionowski-michal-174785u

Cena:


Miesięcznik ZNAK nr 744: W sieci uzależnień

Autor: autor zbiorowy

Choroba mózgu czy słabość charakteru? Mózg może się uzależnić od wszystkiego – nie tylko od narkotyków. ale także od wykonywania określonych czynności. Wśród naukowców trwają dyskusje na temat przyczyn uzależnień. a również właściwych sposobów ich leczenia i odpowiednich rozwiązań prawnych. Dlaczego osoby. które w młodym wieku doświadczyły traumy. są bardziej narażone na popadnięcie w nałóg? Co to znaczy. że uzależnienie jest chorobą mózgu? Jak coraz powszechniejsze uzależnienia behawioralne zmieniły nasze rozumienie przyczyn utraty kontroli nad własnym życiem? I czy wszystkie nałogi są szkodliwe?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9


:

:

Cena:


A miało być tak pięknie!

Autor: Małgorzata Kalicińska

Dominika. dla przyjaciół Mika. wszystko. co robi. robi na 100%. Kocha na zabój. żyje na pełnych obrotach. wszelkie życiowe dramaty też przeżywa tak. jakby świat miał się właśnie zawalić. Młoda. przebojowa. pełna ideałów. szuka kolorów w szarej rzeczywistości początku lat 90.

Wychodzi za mąż za młodu i zostaje matką. Z marzeń wyrywa ją proza życia. Wielka miłość się kończy. A kiedy świat Miki rozpada się na kawałki. z pomocą przychodzą rodzina i przyjaciele. Dziewczyna bierze się w garść. kontynuuje wymarzone studia i rozpoczyna pracę w telewizji. Świat srebrnego ekranu wciąga ją na dobre i na złe.

Ale kiedy w życiu Miki robi się spokojniej. jej wewnętrzna wariatka zaciera ręce. Następne zmiany przychodzą wraz z pojawieniem się na horyzonc

https://woblink.com/ebook/joga-nidra-szybki-relaks-dla-zmeczonych-kobiet-brody-karen-147060u: https://woblink.com/product-publication/download/147060/epub

Cena:


ISBN

9788375066067: Wydawnictwo

Format

18: https://woblink.com/ebook/polnocna-droga-2-ja-jestem-halderd-elzbieta-cherezinska-410u

Cena:


OK. amen

Autor: Nina Solomin

Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu. zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku. często miała wrażenie. że czas zatrzymał się tam lata temu… Mężczyźni z pejsami. w białych koszulach i czarnych płaszczach. w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet osłaniający całe ciało niczym się nie wyróżniał – jedynie peruka lub chusta była znakiem rozpoznawczym mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze. że życie członków tej społeczności regulują skrupulatnie spisane nakazy i zakazy dotyczące każdego obszaru ich aktywności.

Żyła po sąsiedzku z ultraortodoksyjnymi Żydami. ale oddzielał ich od siebie niewidzialny mur. Jej fascynacja tą hermetyczną społecznością z dnia na dzień rosła. Niestety. reporterka nie mogła nawiązać z chasydami kontaktu. Aż któregoś dni

Wydawnictwo: a5

Cena: 24.99ciemny las, katarzyna bonda bibliografia, zajdel nagroda, siedem sióstr tom 6 kiedy premiera, world of warcraft: cisza przed burzą, kwantowa rzeczywistość, maria szamot o autorce, jak schudnąć 25 kg, kultura pdf, samantha young ostrożnie z miłością pdf, europejski nakaz dochodzeniowy, porozumienie bez przemocy marshall, ania z zielonego wzgórza (pdf), procedury pielęgniarskie kózka pdf, radiologia herring…