Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek?. Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji

Ilu przyjaciół potrzebuje człowiek?. Liczba Dunbara i inne wybryki ewolucji

Autor: Robin Dunbar

Książka wybitnego antropologa. w której każdy znajdzie coś dla siebie. Robin Dunbar zabiera nas w podróż w świat ewolucji. naukowych odkryć i psychologii. Wyjaśnia m.in. dlaczego monogamiście potrzebny jest większy mózg. dlaczego warto kupić nowy garnitur na rozmowę o pracę. jak interpretować ogłoszenia matrymonialne. ryzyko igrania z mechanizmami ewolucji oraz ilu maksymalnie przyjaciół możemy zdobyć w ciągu całego życia.

To prowokacyjna i pobudzająca wyobraźnię lektura. obowiązkowa dla wszystkich. którzy chcą zrozumieć. dlaczego ludzie zachowują się tak. jak się zachowują – i co to znaczy ‚być człowiekiem’.

Zabawna i pouczająca książka. Obejmując imponujący zakres tematów i dyscyplin naukowych. Dunbar eksploruje sposoby. przez które nasze mózgi kontrolują każdy aspekt naszego życia społecznego (niespodzianka – jesteśmy znacznie mniej skomplikowani. niż nam się wydaje). Nasze potrzeby. preferencje i podobieństwa są wypadkową tego. czym – a nie kim – jesteśmy. Pełna ciekawych faktów i naznaczona niepodrabialnym stylem autora. książka Dunbara to fascynujący wykład. którego większość czytelników nie chciałaby przegapić. – „Publishers Weekly”

Autor przemawia z pozycji autorytetu i uwodzi nas swoim stylem tak. jak może to robić tylko wytrawny gawędziarz. – „New Scientist”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


Wydawnictwo Albatros

Format: EPUB.MOBI

28.9

1: Autor

Cena:


Rozbroić narcyza. Jak radzić sobie z osobą zapatrzoną w siebie

Autor: Wendy T. Behary

Doskonały przewodnik przetrwania dla osób będących w relacji z narcyzem!

Narcyz to osoba zapatrzona w siebie i sobą zachwycona. Takich ludzi możemy spotkać wszędzie: w szkole. w pracy. w domu… Autorka książki pokazuje. jak sobie z nimi radzić. Wyjaśnia. gdzie leżą źródła narcyzmu. dlaczego ulegamy urokowi narcyzów i jak zadbać o siebie. gdy partner lub rodzic jest narcyzem. Odwołuje się przy tym do terapii schematów i zasad neurobiologii interpersonalnej. To doskonały przewodnik przetrwania dla osób będących w relacji z narcyzem. a także nieocenione źródło wiedzy dla terapeutów prowadzących terapię osób narcystycznych.

Dzięki lekturze dowiesz się. jak:

• rozpoznać osobowość narcystyczną. rodzaje narcyzmu i jego źródła;

• narcyz postrzega świat i innych ludzi;

• skutecznie radzić sobie z narcyzem;

• prezentować argumenty w dyskusji. unikając punktów zapalnych;

• wyznaczać granice w relacji z narcyzem. kiedy jego zachowanie staje się nie do przyjęcia.

Wydawnictwo: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

Cena: 39.9


Trzy dni i jedno życie

Autor: Pierre Lemaitre

Tajemnicza śmierć sześciolatka wstrząsa społecznością małego francuskiego miasteczka. Jednak ofiarą tej tragedii jest także sam morderca. kilkunastoletni chłopak. który już nigdy nie zazna spokoju. Odtąd każdy jego dzień naznaczony będzie piętnem tej niezamierzonej zbrodni. Zrobi wszystko. by jego czyn się nie wydał. Czy władze i mieszkańcy będą na tyle dociekliwi. że uda im się odkryć. jak naprawdę zginął mały Rémi Desmedt?

Pierre Lemaitre potwierdza po raz kolejny. że potrafi niezwykle wzruszać czytelnika i jednocześnie zadawać mu katusze.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9marketing usług, piękne zapomnienie pdf, wyżga, porozumienie bez przemocy marshall, szluz, ofiara max czornyj, skam sezon2, słownik pedagogiczny kupisiewicz pdf, after książka tom 2, mikołajek książka pdf, neuromarketing książka, stanisław lem książki, słup ognia ken follett, humor z zeszytow szkolnych, free ebook, resocjalizacja książki, luca vitiello cora reilly pdf, była arabską stewardesą, sprawdzian z przyrody klasa 4 dział 1, medycyna paliatywna książka, nagroda nobla statuetka, helen hardt pożądanie pdf…