Mokradła

Mokradła

Autor: Philippa Gregory

Pierwszy tom sagi o kobietach. które nie bały się zawalczyć o swoje szczęście.

Anglia. rok 1648. W kraju toczy się wojna domowa. jej echa docierają nawet na odludne mokradła południowego wybrzeża. Trwają polowania na czarownice. To niebezpieczne czasy dla kobiet. które chcą być niezależne. Taka jest Alinor – żyje bez męża. zna się na ziołach. budzi lęk i zawiść zabobonnych wieśniaków.

W noc letniego przesilenia zielarka wyczekuje na cmentarzu znaku. że jej brutalny mąż rozstał się ze światem. Tymczasem pod kościołem pojawia się James. młody emisariusz. który prosi Alinor o pomoc. Kobieta przeprowadza go tajemną ścieżką przez zdradliwe bagna. Nie wie jeszcze. jak wiele przyjdzie jej zapłacić za tę znajomość…

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99


Zabić Pattona

Autor: Martin Dugard

Wielotygodniowy numer 1 na liście bestsellerów „New York Timesa”! 1.5 miliona egzemplarzy sprzedanych w USA!

Kto stał za śmiercią generała Pattona w grudniu 1945 roku? George S. Patton junior. agresywny. zdeterminowany. jeden z najbardziej kontrowersyjnych dowódców II wojny światowej. Wieczny wojownik. błyskotliwy strateg. bezwzględnie szczery. często obcesowy. Stał się niewygodny dla polityków. gdy 8 maja 1945 roku. w dniu zakończenia wojny w Europie. zaszokował słuchaczy na konferencji prasowej. ogłaszając. że: „Będziemy potrzebowali nieustającej pomocy Wszechmogącego. jeśli mamy żyć na jednym świecie ze Stalinem i jego morderczymi zbirami (…). Pokonaliśmy jednego wroga ludzkości. ale umocniliśmy drugiego. znacznie gorszego”. Kilka miesięcy później. tuż przed powrotem do Stanów Zjednoczonych. Patton zginął na skutek tajemniczego wypadku samochodowego.

Przez ponad 70 lat podejrzewano. że jego śmierć nie była przypadkowa. Na kartach Zabić Pattona autorzy opisują potężnych wrogów. którzy mogli usunąć niewygodnego generała.

Bill O’Reilly. wielka gwiazda telewizji Fox News. i historyk Martin Dugard opisują wkład generała George’a S. Pattona juniora w zwycięstwo aliantów i rolę. jaką jego 3. Armia odegrała w pokonaniu III Rzeszy. Pokazują też. że na polu polityki Patton musiał stawić czoło przeciwnikom znacznie groźniejszym i bezwzględnym niż na polach bitew.

Śmierć Pattona. zaciekłego wroga komunizmu i imperialnych ambicji Rosji. zyskuje obecnie niebezpiecznie aktualne znaczenie. Słowa z maja 1945 roku: „Dzisiaj powinniśmy powiedzieć Rosjanom. że mają iść w cholerę. zamiast ich słuchać. kiedy nam mówią. że mamy się cofnąć”. są niestety znów na czasie. Tym bardziej warto poznać kulisy tajemniczej śmierci generała Pattona.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 44.9


Konferencja ptaków

Autor: Ransom Riggs

Powrót do niezwykłego świata osobliwych dzieci pani Peregrine w piątej części bestsellerowego cyklu. Po „Mapie dni”. która rzuciła bohaterów prosto w dotąd nieodkryty świat amerykańskich osobliwców. pojawiło się mnóstwo pytań i wątków. a tym samym nowych sprzymierzeńców i wrogów.

Jacob wyrusza z misją. którą na łożu śmierci powierzył mu H – człowiek dysponujący ważnymi informacjami o sekretnym życiu dziadka Jacoba. Abe’a. Noor Pradesh. nowa w osobliwym świecie. ma bezpiecznie dotrzeć do kobiety znanej jako V. Wymieniona w przepowiadającym apokalipsę starym proroctwie Noor ucieka przed pościgiem. Od jej ocalenia zależy los całej osobliwości. Czas mija nieubłaganie. a nasi bohaterowie muszą rozwikłać wiele skomplikowanych zagadek.

Bohatersko zmagając się z wrogami. Jacob Portman wkracza na nieznane terytoria. „Konferencja ptaków” jest najnowszą częścią uwielbianej przez czytelników bestsellerowej serii o osobliwych dzieciach pani Peregrine.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 23.03


ISBN

9788363464356: Wydawnictwo

Format

29: https://woblink.com/ebook/trzynascie-marcin-swietlicki-189754u

Cena:karafka la fontaine’a, hydraulika siłowa książka, sztuka wzbogacania się, halina sienkiewicz jarosz, królowa cieni pdf, paweł jasienica książki, wyspa pingwinów, requiem aeternam przybyszewski, jak mniej myslec pdf, andrzej leder prześniona rewolucja, hardt helen, barbie sekretne drzwi, piotr stalmaszczyk, houston, mamy problem!, kodeks cywilny z komentarzem, pochówek dla rezuna, barbara ann brennan…